Unikátní fotografie tří přátel. Co alkohol spojí, bůh nerozlučuj!

Napsal/a Ondřej Neumann 24. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Sýýýýýýr. Ve sněmovně nejdříve úsměvy, urážky přijdou na řadu už za chvíli. Kalousek útočí na Babiše kvůli biopalivům, Babiš na Kalouska kvůli alkoholu. Chovanec s Babišem na sebe navzájem kvůli České poště… Ostatní píší tweety.

  • Lobbista a tak trochu démonická postava posledních 25 let Miroslav Šlouf se po čase objevil na veřejnosti. Držel přednášku na PR klubu pro všechny, kteří se mu v oboru „vrtěti psem“ chtějí alespoň trochu přiblížit. „Tak špatné vztahy, jako jsou dneska, to dosud nebývalo. Dneska se nemůžete na nikoho spolehnout, nikdo nedrží slovo,“ završil svou krátkou, nepříliš obsažnou přednášku Miroslav Šlouf, který byl dlouhá léta šedou eminencí „vrtící“ Milošem Zemanem.

Psisko zapátralo v archívech a vyštrachalo tento výrok: „Šlouf je srdečný, milý a hodný člověk, který drží slovo“.  Je z roku 2008 a jeho autorem je jistý Marek Dalík, tehdejší poradce premiéra Mirka Topolánka. Ano, časy se mění. Ze Šloufa je klasik žánru, Dalík je souzen za podvod. A z obou jsou velmi bohatí muži…


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  •  Lobista Šlouf zavzpomínal i na dobu, kdy Miloši Zemanovi pomáhal na Hrad. „Odjel jsem na Vysočinu za důchodcem, tam jsem do něj hučel, dokud jsem z něj nedostal srozumitelnou odpověď, že chce kandidovat“.

A Miloš Zeman slovo dodržel. Bohužel!

  • Lenka Klicperová a Jarmila Štuková. Jejich fotografie ze zákopů v Sýrii a Iráku se minulých týdnech objevily na zpravodajských serverech. Modelky, které berou válku jako působivou kulisu, nebo ceněné válečné reportérky?, ptal se časopis Týden. A jak na půvabné české blondýnky pohlíželi tamní muži, kteří ženy považují za méněcenné bytosti? Lenka: „Vlastní ženy ano, ale my jsme Evropanky ze Západu. Z jejich hlediska jiná liga.“ Jarmila: „Berou nás vlastně trochu jako hermafrodity.“

České krasavice jako oboupohlavní bytost? Zdá se, že ty burky lezou na mozek víc muslimům než muslimkám. (Na snímku Češky 50 metrů od jednotek Islámského státu.)

11109506_10205823256836832_3083148799751484177_n

  • Ve sněmovně se kvůli prodloužení podpory pro biopaliva řezali politici hlava nehlava. První úder zasadil poslancům ANO Miroslav Kalousek: „Já nemám myšlení pana doktora Ištvána, že bych to ihned kriminalizoval, ale ujišťuji vás, že změna politického rozhodnutí ve prospěch soukromých zájmů je korupce. A vy jste dnes změnili veřejně deklarované politické rozhodnutí ve prospěch soukromého zájmu Agrofertu. … Promiňte, jste parta lhářů a korupčníků. To není urážka, to je pojmenování toho, jak jste se chovali v rámci biopaliv“.

Jaká korupce? Jaké lhaní? Proč hned hrozit doktorem Ištvánem? Kluci a holky z ANO jen splnili přání svého zaměstnavatele.

  • Miroslav Kalousek před nedávnem vtipkoval za účasti kamery České televize o alkoholismu prezidenta Zemana. („Kolik toho musí Zeman vypít, aby měl v krvi 0,8 promile? Dva dny nic.“)  A s čím kdo zachází, s tím také schází. Za svá slova k biopalivům to místopředseda TOPky schytal hned za dvou stran.
  • „Kalousek páchnul už ve 12. Opilý Kalousek opakovaně lhal, urážel nás a já si myslím, že by bylo dobrý, abysme ve sněmovně zavedli způsob, že předtím, než poslanec Kalousek bude mluvit, že mu dáme fouknout, že bude foukat do alkoholtesteru,“ rozčiloval se Andrej Babiš, kterému zákon pomáhá v byznysu.
  • „Opily Kalousek dnes ve snemovne perlí. Odmitam, aby pod vlivem alkoholu dělal zpravodaje jakéhokoliv zákona. Táhne to znej fakt fest,“ tweetoval (doslovný přepis – poznámka redakce) lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka, který zákon o biopalivech předkládal.

Psisko si o životosprávě pana Kalouska nedělá žádné iluze. Je však bytostně přesvědčeno o tom, že jeden opoziční poslanec „pod vlivem“ je rozhodně menší problém, než veřejnost opilá rohlíkem (pardon – koblihou).

  • I ten nejzběsilejší týden končí sváteční nedělí, která utlumí vášně pracovních dní. KDU-ČSL o tomto víkendu sjezdovala. A že to na sletu lidovců vypadalo v noci ze soboty na neděli jako za starých Kalouskovských časů, potvrzuje ranní tweet europoslance Pavla Svobody (v doslovném přepisu): „Dobře ráno. Pěkné svatodušní svatodušní svátky. Včera se opět potvrdilo, že nad alkoholem se nedá vyhrát, jem moraváci remizovali.“

 


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)