Jak je vidět v mezičase zestárly i modely aut na vizualizacích...

Tunelu Blanka navlhly dráty. Ale signál prý bude…

Napsal/a Robert Břešťan 28. února 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Zapršelo, projektanti nepočítali s tím, že by pod zemí mohlo být vlhko, a tak se stalo „nevyhnutelné“ – v tunelu Blanka navlhly dráty a dlouho odkládané otevření se znovu odkládá…

Kabely technického zabezpečení prý voda zničila, výměna patrně potrvá několik měsíců a má vyjít na stovky milionů korun. Řidiči tedy musejí čekat i na další termín otevření (podle původních plánů a proklamací se mělo Prahou pod zemí jezdit už čtvrtým rokem), těšit je může snad jen to, že aspoň některé „z drátů“ podle všeho fungují.

HlídacíPes.org se zajímal o to, jak bude v tunelovém komplexu vyřešeno pokrytí signálem mobilních operátorů a také rozhlasu. A podobně jako je tomu nyní například v tunelu Mrázovka, jedinou stanicí, která po vjezdu do tunelu Blanka řidičům nezmizí z rádií bude Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

„Pokrytí tunelů delších než 500 metrů rozhlasovým signálem je dáno ze zákona. Z něho vyplývá, že správa daného tunelu je povinna šířit signál alespoň stanice ČRo Radiožurnál,“ vysvětluje mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Dispečer tunelu může dokonce vstupovat do vysílání Radiožurnálu s důležitým nouzovým hlášením. Frekvence na němž rozhlas v místě vysílá je povinně uvedena na informačních tabulích vždy před vjezdem.

Podle mluvčí pražského magistrátu Petry Hrubé už mají v tunelovém komplexu své pokrytí všichni tři tuzemští operátoři (podobně jako v nových tunelech metra trasy A). „ Smluvně to zatím není dořešeno, bude se tím v blízké době zabývat Rada hlavního města Prahy,“ dodává.

V tunelu si tedy cestující budou moct zavolat i naladit alespoň jednu rozhlasovou stanici. Otázkou zůstává, kdy to budou moct řidiči vyzkoušet.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)