Jak je vidět v mezičase zestárly i modely aut na vizualizacích...
, Jak je vidět v mezičase zestárly i modely aut na vizualizacích...

Tunelu Blanka navlhly dráty. Ale signál prý bude…

Napsal/a Robert Břešťan 28. února 2015

Zapršelo, projektanti nepočítali s tím, že by pod zemí mohlo být vlhko, a tak se stalo „nevyhnutelné“ – v tunelu Blanka navlhly dráty a dlouho odkládané otevření se znovu odkládá…

Kabely technického zabezpečení prý voda zničila, výměna patrně potrvá několik měsíců a má vyjít na stovky milionů korun. Řidiči tedy musejí čekat i na další termín otevření (podle původních plánů a proklamací se mělo Prahou pod zemí jezdit už čtvrtým rokem), těšit je může snad jen to, že aspoň některé „z drátů“ podle všeho fungují.

HlídacíPes.org se zajímal o to, jak bude v tunelovém komplexu vyřešeno pokrytí signálem mobilních operátorů a také rozhlasu. A podobně jako je tomu nyní například v tunelu Mrázovka, jedinou stanicí, která po vjezdu do tunelu Blanka řidičům nezmizí z rádií bude Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

„Pokrytí tunelů delších než 500 metrů rozhlasovým signálem je dáno ze zákona. Z něho vyplývá, že správa daného tunelu je povinna šířit signál alespoň stanice ČRo Radiožurnál,“ vysvětluje mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Dispečer tunelu může dokonce vstupovat do vysílání Radiožurnálu s důležitým nouzovým hlášením. Frekvence na němž rozhlas v místě vysílá je povinně uvedena na informačních tabulích vždy před vjezdem.

Podle mluvčí pražského magistrátu Petry Hrubé už mají v tunelovém komplexu své pokrytí všichni tři tuzemští operátoři (podobně jako v nových tunelech metra trasy A). „ Smluvně to zatím není dořešeno, bude se tím v blízké době zabývat Rada hlavního města Prahy,“ dodává.

V tunelu si tedy cestující budou moct zavolat i naladit alespoň jednu rozhlasovou stanici. Otázkou zůstává, kdy to budou moct řidiči vyzkoušet.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies