Generální ředitel ČT Petr Dvořák. Foto: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Tlaky na ČT: Babišovi píše Evropská vysílací unie

Napsal/a Vojtěch Berger 9. dubna 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

„Evropská vysílací unie si všímá rostoucí míry kritiky a konfrontačního jednání Rady ČT směrem k České televizi a zaznamenala rovněž pokus Rady ČT prosadit usnesení, které by později mohlo vést k odvolání generálního ředitele z důvodu údajného střetu zájmů,“ stojí v dopise, který dnes EBU odeslala premiéru Babišovi a ministrovi kultury Zaorálkovi.

EBU, která sídlí v Ženevě a sdružuje veřejnoprávní vysilatele a jejímž viceprezidentem je právě generální ředitel České televize Petr Dvořák, varuje před politizací kontrolního orgánu ČT a „zpochybnění nejvyššího vedení televize“. Mohl by to podle ní být „první krok k oslabení politické nezávislosti České televize.“

„Apelujeme na Parlament České republiky, aby zajistil nezávislost České televize tak, aby i nadále mohla být vzorem veřejnoprávního vysílání nejen v České republice, ale i v Evropě,“ píše EBU.

Pod dopisem jsou podepsáni například ředitelé italských, německých nebo rakouských veřejnoprávních médií i ředitel zpravodajství a publicistiky britské BBC.

S podobným apelem zastat se nezávislých médií se dnes na české osobnosti z byznysové, mediální i kulturní sféry obrátila i Globální akční skupina pro veřejnoprávní média (Global Task Force for public media), která kromě evropských médií sdružuje i ta z Kanady, Nového Zélandu, Koreje nebo Austrálie.

EBU
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)