Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ředitel ČRo René Zavoral a současná moderátorka rozhlasu Alexandra Mynářová (archivní foto z pořadu Vlivní na TV Barrandov)
Facebook: Vlivní s Alex Mynářovou,

Talkshow Mynářové v ČRo kopíruje již existující pořad: stejný je námět, stopáž i jména hostů

Pořad Slavné dvojice, který bude v Českém rozhlase moderovat manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová, nápadně připomíná jiný formát, který už ČRo vysílá. U obou pořadů se dokonce shoduje i řada pozvaných hostů. Na dotazy, proč připravuje v zásadě identickou show vyráběnou odděleně pro dvě různé stanice, rozhlas nereagoval. Podobnost obou pořadů nechtěla komentovat ani Mynářová.

Jsou to dva různé vysílací okruhy, ale stále tentýž Český rozhlas, jehož stanice si mohou předávat natočené pořady mezi sebou. Zvlášť, když se tematicky i svou stopáží shodují. To je i případ pořadu My dva a čas moderovaného hercem Janem Čenským na ČRo Dvojka a chystaného pořadu Slavné dvojice pro regionální stanice Českého rozhlasu, kterým má od prosince provázet Alexandra Mynářová, manželka hradního kancléře.

„Český rozhlas nemůže a nechce diskriminovat nikoho tím, že by jako podmínku pro spolupráci s ní vyhodnocoval její osobní vztahy a rodinné příslušníky. Paní Mynářová nemůže být diskriminována pro svůj rodinný poměr,“ napsal generální ředitel ČRo René Zavoral. Za podrobnější pohled však stojí i pořad samotný. Na první pohled totiž kopíruje formát, který už v rozhlase dávno funguje.

Stejný nápad, stopáž i hosté

Od března 2019 se na celoplošné stanici Dvojka vysílá pořad My dva a čas. Moderuje ho Jan Čenský a rozhlas ho uvedl loni na jaře v rámci přeformátování Dvojky tak, aby stanice dokázala oslovit mladší publikum.

Čenského pořad rozhlas na svém webu prezentuje následovně: „Jan Čenský si zve dvojice, které spolu prožily kus života. Ať už jako partneři, kolegové či přátelé.“

Téměř stejně nyní láká na nové rozhovory s dvojicí hostů moderované Alexandrou Mynářovou: „Půjde o zábavnou talk show, jejímiž hosty budou dvojice spjaté rodinnými nebo pracovními vazbami.“

 

 

Shoduje se i stopáž obou pořadů, u Čenského i Mynářové je to zhruba 55 minut. Tím však překryv nekončí – výraznou shodu lze najít i ve jménech pozvaných hostů.

ČRo avizuje, že mezi prvními hosty u Alexandry Mynářové budou i následující dvojice: Dalibor Janda a Jiřina Jandová (otec a dcera, zpěváci) či Jan Přeučil a Eva Hrušková (manželé, herci). Jak napsal Deník N, jedním z hostů v již natočených dílech má být i moderátor Aleš Cibulka.

Hosté v pořadu Jana Čenského, na které láká i show Alexandry Mynářové

Všechna zmíněná jména se již objevila v pořadu Jana Čenského, rovněž hned v jeho prvních týdnech loni na jaře. Další dvojice hostů avizované pro nejbližší týdny u Mynářové, sestry Martha a Tena Elefteriadu, či bratři Václav a Jan Neckářovi, se u Čenského objevily také, pouze s odstupem několika měsíců až jednoho roku od začátku vysílání. Vyplývá to z internetového archivu pořadu na stránkách ČRo.

Pohovoříme a jdeme…

HlídacíPes.org oslovil Český rozhlas s dotazy, zda neuvažoval o reprízování formátu z ČRo Dvojky na regionálních stanicích, namísto jeho duplicitní výroby a tedy i nákladů, či zda se neobává o udržitelnost formátu, když oba pořady na stanicích ČRo cílí na stejné dvojice hostů, kterých není neomezený počet. Mluvčí Jiří Hošna na otázky neodpověděl.

Překryv obou pořadů nekomentovala ani Alexandra Mynářová, odkázala pouze na mluvčího rozhlasu.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


„Až konečně pořad paní Mynářové uslyšíme, tak se uvidí, ale rámcově v tom velký rozdíl nebude. Moderátor nebo moderátorka a dvojice populární v českém showbyznysu,“ komentuje oba formáty bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

„Sám jsem jedno podobné rozhlasové povídání nad kafem svého času rušil. Mimochodem, hosté i tam byli velmi podobní nebo stejní. Ale to obecně souvisí s přesyceností rozhovory, kterých je teď všude tolik,“ dodává Groman s tím, že veřejnoprávní i komerční rozhovorové formáty postrádají přidanou hodnotu: „Pohovoříme, odvysíláme a jdeme. Trochu tu mizí novinářská práce, editace, výběr, zůstává jen to povídání si.“

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Tom Klíčník napsal:

  Nezastávám se paní Mynářové, její pořad mě zajímá asi stejně, jako ten pana Čenského. Jen mám pocit, že se tu zapomíná na cílovou skupinu. Třeba moje osmdesátiletá matka tyto pořady poslouchá a vůbec neřeší, že nemají „přidanou hodnotu“ v podobě novinářské investigativy a neustálého skákání do řeči. I takové posluchače Český rozhlas má.

 2. petrph napsal:

  Nějak tak. To popisované je typicky top manažerský problém v tom, že ani nedokáží zjistit že jednotlivé podsložky dělají to samé.

  K čemuž se tedy (asi) přidává, druhý problém, vyplývající z toho, že ani neexistuje přesné měření sledovanosti rádii až do úrovně jednotlivých pořadů. Takže se ani nedá doložit, zda posluchači mají o tento typ pořadů vůbec větší zájem. To že to je „příjemné pro moderátory si takto pokecat s VIP osobnostmi o hloupostech, neznamená že tím musí nutně oblažovat posluchače..:)

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Skoda, ze to bude v rozhlasu. V TV by se to dalo snest s vypnutym zvukem. 2) Ano, pani Mynarovou nelze diskriminovat z uvedenych duvodu. Zavoralova manipulace by sla otocit – z uvedenych duvodu rovnez pani Mynarove nevznika narok na vlastni (zbytecny) porad. 3) Skoro to vypada, ze v CRo jdou cestou „sekani nakladu“. Nejdriv dvojici vyzpovida pan Censky. Vzapeti se muzou presunout do studia k pani Mynarove. Budou i stejne otazky? To by mohli na hostech vyjednat mnozstevni slevu.

 4. Hradní galerka. napsal:

  Jako prvního hosta by si měla pozvat svého manžela-gaunera, aby vysvětlil své levárny a trestné činy, např. kolem Lánské obory.

 5. František Balco napsal:

  No někde jsem četl, že společnost je rozdělená. Možná se tímto způsobem dozvíme, kým a čím přesně a zda vůbec. A až po čase paní Mynářová a pan Čenský zasednou pospolu, bude společnost opět svorná. A minulost? Prosím vás, jenom fatamorgána…

 6. Witovská kamarádka napsal:

  No docela je znepokojivé, že jsou s Witovskou kamarádky a to dobré.Proto asi Witovská při posledních debatách s hosty tlačí dost na pilu.Jako naposledy rozhovor s Vítem Rakušanem.
  Libor Holub

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kdo Vás platí za to kádrování, Vy kádrováku, zalezlý pod nickem „Witovská kamarádka“?

Přidávání komentářů není povoleno