Sluníčkáře pověsit? Jste to, co hledáme, odepsal autor inzerátu na „placené trolly“. Šlo prý jen o test

Napsal/a Robert Břešťan 22. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Aktualizováno: Inzerát hledající „schopné a zkušené uživatel internetu“, kteří by za 100 korun na hodinu diskutovali pod články a projevovali v nich správné vlastenecké cítění, byl prý jen testem veřejnosti.

Inzerát na placeného diskutéra, který by v diskusích pod články a na sociálních sítích projevoval ty správné vlastenecké názory, byl prý jen zkouškou toho, kolik lidí je ochotných dělat práci placeného trolla, internetového diskutéra nejčastěji v zájmu propagandy. Ohlas na inzerát prý autora překvapil, napsal server Aktuálně.cz.

HlídacíPes.org v textech, které tématu věnoval, upozorňoval na to, že není jasné, kdo se za inzerátem skrývá a že může jít i o pokus o žert či „test“ společnosti. Autor inzerátu na mail zaslaný redakcí neodpověděl, hluchý byl i uvedený telefon.

Autorovi prý napsalo přes sto lidí. Na některé maily ale reagoval, čímž autenticitu svého inzerátu de facto jen potvrzoval.

„Kontaktoval jsem pána pod falešnou identitou a poslal mu pár silně extrémistických komentářů. Odpověď? Jste přesně ten, koho hledáme. Takže nenávistná propaganda postoupila do dalšího levelu,“ napsal čtenář HlídacíPes.org Lukáš V. v reakci na text „Hledá se placený vlastenecký troll na diskusi s pravdoláskaři. Odměna 100 Kč/ hod.“

Děti na nucené práce

inzerát na vlastenceStačilo do odpovědi na inzerát napsat, že „děti imigrantů by se měly odeslat na nucené práce“ a „všechny sluníčkáře bych pověsil“ a připojit ukázky dalších komentářů pod články o uprchlících a stal se horkým kandidátem na placeného diskutéra.

„Vaše práce a písemný projev je přesně to, co hledáme. Nicméně si Vám dovolím položit jednu konkretní otázku. Jak praktikujete to, co tvrdíte a píšete svou životní zkušeností a praxí? Ve smyslu grafickém a redakčním je další příloha od Vás vítána. Kreativitě se meze nekladou,“ odepsal „s pozdravem, za Vlast“ autor inzerátu podepsaný jako Aleš Konečný.

„Úkolem redaktora a náplní práce je aktivně se zapojovat do komentářů pod články na zpravodajských webech a v diskuzích na sociálních sítích za účelem hájit zájmy občanů České republiky, projevovat vlastenecké názory a reagovat na zavádějící komentáře a tvrzení,“ stojí v inzerátu.

„Mým cílem bylo zjistit, kolik lidí se ozve s ochotou „trollit“ za peníze, tak jak to mnozí dělají zadarmo v diskusích pod články. Za dva dny se mi ozvalo zhruba sto lidí, kterým to nebylo proti srsti, a došlo mi, že to, co se děje pod články, není žádná fikce,“ citovala autora, jehož identitu prý zná, redakce Aktuálně.cz. Redakci poskytl přihlašovací údaje do mailové schránky, kam měli zájemci o práci psát.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)