Hledá se placený vlastenecký troll na diskusi s pravdoláskaři. Odměna 100 Kč/ hod.

Napsal/a Robert Břešťan 19. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Placení diskutéři pod články a na sociálních sítích jsou již známou součástí ruské propagandy. Nabídka na podobnou placenou činnost v zájmu českého vlastenectví tu ještě nebyla.

Nelze však vyloučit to, že jde o žert a snaha dobrat se informace, kolik „správných Čechů“ by o podobnou činnost projevilo zájem. inzerát na vlastence

Webový inzerát byl zveřejněn 16. října a zhlédly jej zatím stovky lidí. „Podmínkou je znalost českého jazyka na dobré úrovni, vlastenecké cítění a výborné komunikační dovednosti,“ stojí v inzerátu, jehož autorem má být jakýsi Aleš Konečný. Požadované minimální vzdělání je základní, smluvní odměna je 100 korun za hodinu, volná pracovní doba a „v případě delší spolupráce služební notebook“.

Redakce HlídacíPes.org na emailovou adresu uvedenou v inzerátu odepsala, ale odpověď nepřišla. Neúspěšné bylo i volání na zveřejněné telefonní číslo.

„Volané číslo je mimo provoz, zkuste to prosím později,“ nabádá nahraný hlas „operátora“ v telefonu.

Nakolik je inzerát autentický a vážně míněný je tedy sporné.

Na druhé straně se placení diskutéři ve světě internetu běžně pohybují. Uplatňují se kupříkladu v podobě marketingové podpory, kdy jako „nezaujatí uživatelé“ vychvalují nejrůznější výrobky a haní konkurenci, svou roli ale mají i v propagandě.

Známé jsou z poslední doby případy ruských „prokremelských trollů“ na plný úvazek. Podle některých svědectví denní penzum práce představuje například 135 postů o 200 znacích za dvanáctihodinovou směnu, kdy obsahem je například „fašistické vládě v Kyjevě“, „zkorumpované opozici“ v Rusku a celková prohnilost a proradnost Západu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)