Rozdíl mezi kabelkou Nagyové a Babišové? Zhruba tři roky nepodmíněně

Napsal/a Ondřej Neumann 26. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Ženy českých politiků mají slabost pro kabelky. Kupříkladu Šárka Grossová se svého času objevovala na veřejnosti s padělanou kabelkou Louis Vuitton. Její manžel z toho tehdy měl pouze ostudu. Doba pokročila. Janu Nagyovou (Nečasovou) může slabost pro „vuittonky“ přivést do kriminálu, čerstvě Monika Babišová za kabelku z USA zapomněla zaplatit clo.

  • „Okamžitě jsem sbalila všechny věci včetně dárků pro děti a odjela je proclít. Teď už je všechno v pořádku, ale můžu vám říct, že mi z toho nebylo vůbec dobře. Nespala jsem a ještě druhý den jsem kvůli tomu brečela,“ popsala vypjaté chvíle po návratu z USA Babišová. A jak se k celé záležitosti postavil její partner a ministr, pod něhož spadá celní správa a který právě zavádí elektronickou evidenci tržeb se slovy, že mu jde o »spravedlivější a lepší výběr daní«? „S mojí paní jsme naučení létat spíš v Evropě, takže si myslím, že si vůbec neuvědomila, že by něco měla proclít,“ omlouval napřed svou partnerku Babiš. Hned nato ale doplnil: „Doma jsem jí za to samozřejmě vynadal a ona vše odjela okamžitě řešit.“

Rozhořčený manžel, uplakaná paní Monika. Chápající volič sympatickému miliardářskému páru jistě tuhle drobnou patálie odpustí. A Psisko se alespoň pobavilo novým vtipem na sociální síti Twitter: Jaký je rozdíl mezi kabelkou Babišové a Nečasové? Zhruba tři roky nepodmíněně! 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • „Jako prezident udělám vše pro to, aby zločiny ekologických nebo zelených fanatiků dále nepokračovaly,“ Miloš Zeman v článku „Žádné ústupky zeleným fanatikům. Jsou to jezinky“. Za zmíněnou větu hlava státu obdržela anticenu Zelená perla za protiekologický výrok.

Jezinky? Ještě ze Zeman zelené aktivisty neoznačil za hejkaly. Propadl by i v oboru gender.  

  • Nemám co ztratit. Kdybych svůj názor neřekl teď, když jsem mladý, tak bych to třeba už neřekl nikdy, jako celá řada jiných,“ vysvětlil dvaadvacetiletý student Matěj Benda rozhodnutí postavit se na nedávném sjezdu ČSSD proti hlasovací mašině předsedy Sobotky. „Nehlasujte jako ovce,“ vyzval tehdy plný sál. Brojil přitom proti novým stranickým stanovám, kterými se něho politická moc ve straně centralizuje a kvótám, které prý musí ženy akorát urážet.

Politickému mladíkovi držíme palce.  

  • „Pokládám to za jeden z nejzajímavějších zážitků mého života.“ Prezident Miloš Zeman o setkání s papežem.

Co si asi po setkání myslel papež František? Psisko to radši ani nechce vědět.

  • „Řecký ministr financí Varoufakis. Sympaťák, až na těch 329 mld. euro dluhů. Chce zavést chorvatskou evidenci tržeb“. Postřeh ministra financí Andreje Babiše o muži, pro kterého mají evropští politici označení jako flákač, amatér nebo gambler.

Ještě že elektronickou evidenci tržeb nechce zavést severokorejský hrůzovládce Kim Čong-un.

  • „Fukušima nehavarovala kvůli zemětřesení, ale proto, že měla projekční vadu, o které se vědělo. Záložní dieselagregáty byly umístěny na zranitelném místě, kde mohly být zality vodou. Vedení společnosti TEPCO bylo na toto slabé místo několikrát upozorněno. Stačilo, aby se dieselagregáty přesunuly o pár metrů dále na bezpečnější místo. Mohlo to stát několik milionů dolarů. Likvidace následků havárie teď vyjde na miliardy dolarů. Tak to dopadá, když vedení společnosti šetří na nesprávných místech, jen aby mělo na dividendy pro akcionáře a na vlastní odměny. Takoví manažeři by se raději měli věnovat výrobě bramborových lupínků.“ Exředitel jaderné elektrárny Temelín František Hezoučký.

Zlatá slova. Smutné je, že lupínkový manažeři se nám v Česku i celosvětově množí geometrickou řadou.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)