Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
,

Robert Břešťan: Zeman v teráriu. Fascinace budoucích ministrů prezidentskou kobrou

KOMENTÁŘ. Bartoš na potítko, připraví se Jurečka, Kupka, Hubáčková… Miloš Zeman i přes svůj bídný zdravotní stav dokazuje, že je zkušený praktik tuzemské politiky. Zdržuje jmenování nové vlády a staví se do role arbitra, na němž záleží, kdo bude ve vládě a kdo ne. Budoucím ministryním a ministrům bychom, nejen vůči Zemanovi, přáli mnohem vyšší míru sebevědomí.

Orloj budoucích členů vlády točících se kolem zasklené prezidentovy covidové budky ještě není u konce a nové výroky, sliby a závazky panu prezidentovi tedy ještě přibudou. Už teď je jich ale až příliš velká sbírka.

Pan prezident mne pochválil

Začal to Ivan Bartoš, který šel na kobereček jako první. Když z lánské univerzity třetího věku odešel, prohlásil, že „prezident nechválí, ale asi jsem uspěl“. Pokud to byl pokus o humor, moc se nepovedl.

Šlo spíše o ukázku mentálního nastavení a o zbytečný respekt před politickým mastodontem, za nímž jako by si posluchač šel pro zápis do indexu. Bartoš, a po něm i všichni ostatní, se navíc rozhodl hrát dál Zemanovu hru na to, že personálie (rozuměj Zemanovy „tajemné“ výhrady k některému z nominovaných) „nebude komentovat, dokud se prezident nesejde se všemi kandidáty“. Řekl mu někdo, že je to téma, do něhož prezident nemá co mluvit? Asi ne.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Hlavu státu si nechali pod kůži – navzdory bariéře – vlézt i další budoucí ministři. Martin Kupka „prezidentovi slíbil“ 40 kilometrů dálnic a zabředl do debaty o (zcela zbytečném) propojení vodních cest kanálem Dunaj–Odra–Labe. Podobně i kandidátka na ministryni životního prostředí Anna Hubáčková. Ta si zase pochvalovala, že se s panem prezidentem shodli na podpoře jaderné energetiky.

Petr Gazdík po sezení (na příliš nízkém křesle) také prohlásil, že se s prezidentem na většině věcí shodli… Jako by na tom vůbec záleželo. Prezident mu také popřál hodně štěstí, protože „školství je náročné“.

Pavel Blažek byl rád, že mu prezident „Zemanovsky poradil, ať se nenechám v žádném případě udolat českými novináři“. „Já mu slíbil, že nenechám.“ To je samozřejmě skvělá zpráva.

Helenu Langšádlovou Zeman prozkoušel ze vztahů s Izraelem a Jana Černochová si setkání s prezidentem vyloženě užila: s prezidentem jsou prý v zásadních otázkách zajedno. Takže asi taky prošla.

Za tři. Ale o prsa

Působí to všechno jako nekonečná scéna z filmu Jak básníci přicházejí o iluze – jeden za druhým vylézají medici od těžké zkoušky z anatomie a na chodbě hned hlásí, jak dopadli. Někdo za jedna, jiný za dvě, další za tři – ale o prsa. A někdo samozřejmě i rupne.

Miloš Zeman není žádný profesor. Je inženýr. A ano – prezident. Ten, který jmenuje vládu na návrh premiéra. Ať si kádruje, jak chce, jména k diskusi nejsou. Do programu vlády taky nemá co mluvit, možná jen tak pod vousy. Vláda se mu nijak nezodpovídá, naopak rozhoduje například o rozpočtu jeho kanceláře. Což je nástroj, s nímž se rozhodně dá pracovat.

Prezident pochopitelně s kandidáty na ministry pohovořit může. Na jeho stylizaci do zkoušejícího za prosklenou katedrou však nastupující vláda vůbec neměla přistoupit. A když už ano, tak sebevědomě. S vědomím rozdělení rolí a síly jasné parlamentní většiny. Ne se z covidového kabinetu v Lánech trousit jako studenti, co jsou rádi, že to už mají za sebou. Už teď je únavné to celé sledovat – a ono to pořád nekončí. 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

59 komentářů

 1. Tondach napsal:

  To člověk neví, so je trapnější …. jestli prezident nebo ti srabi ….

  • josef napsal:

   Je to tak nechutné a ubohé divadlo.Že je Zeman nizký a podlý člověk je fakt ale proč se podřizovat jeho hrám?

   • Miloslav napsal:

    zlý,nenávistný,pomstychtiivý,sebestředný dědek,který doslova naplňuje rčení ,,když kobyla chcípá tak nejvíc kope

  • Sámo napsal:

   Normální člověk s normálním úsudkem ví, že jasně nejtrapnější je Zeman v prezidentském úřadě – hlavně ve svém druhém prezidentském mandátu. Chová se doslova jako komunistický agent, který se nechá korumpovat a kolaboruje s Ruskem a Čínou. Normální člověk si také pamatuje, že Zeman po poslední cestě do Číny, při svém návratu sliboval do konce toho roku 100 miliard Kč čínských investic. Nic takového se nestalo, Čína pouze nakoupila hlavně v Praze nějaké obchodní akvizice, které prodají v období až stoupne jejich cena a do dnešního dne v Česku neinvestovala prakticky do žádných podniků výrobní sféry. Má to svou logiku, Číňani nepotřebují podporovat konkurenci, oni naopak potřebují vyvážet svoje drek výrobky do celého světa.

 2. pavelpavel napsal:

  Kandidáti na ministry, a bohužel i Fiala premiér, jsou chudinky. Ani jeden nenašel dost odvahy, aby se vyjádřil k tomu, že prezident nemá žádnou oporu v Ústavě, aby je zval na kobereček, natož aby někoho vetoval.

  Blažek se ukázal stejným lumpem, jako byl. A ať už se vyjádřil „Zemanovsky“ nebo nikoli, je ostudný kandidát. Spravedlnost nebude v dobrých rukou!

  • vladimír hamberger napsal:

   pod to bych se podepsal.ODS jsem volil naposled.

  • sámo napsal:

   Nikdo nemůže být horší, než ta stará zlostná bába, která je tam prozatím.

  • Miloslav napsal:

   U nás ještě existuje nějaká spravedlnot?všichni v justici jdou jenom za penězi soudci,obhájci žalobci viz případ ,,Bureš“,kdo víc dá ten vítězí

 3. LUDĚK napsal:

  HROZNÝ DIVADLO ,JAK NA TO MOHL fIALA PŘISTOUPIT ,DĚLAT ZE SEBE POŠKOLÁKY UROVEN zEMANA KLESLA NA SAMÉ DNO A ZDÁ SE ŽE HOSPITALIZACE V E ŠPITÁLE BYLA DIVADLO JELIKOŽ JE V NEZVYKLÉ FORMĚ ,NO ZASE SE PŘEDVED PŘED SVĚTEM ,JEŠTĚ ROK A ČTVRT A DOUFÁM ŽE HO NEVYSTŘÍDÁ sLOVÁK bABIŠ BÝT MLADŠÍ EMIGRUJU

 4. petrph napsal:

  Jo jo taky se bojim ze tu zasadni chybu udelal Fiala v tom ze na to za svou vladu pristoupil.Ono se rika osklivy Zeman, jenomze on ta vrcholna politika je o stretu zajmu a schopnosti lidru ty svoje protlacit. A v tomto zatim Fiala se Zemanem ale i Babisem tvrde prohrava.. Zatim jen doufa ze kdyz vsechno Zemanovi splni, tak pak ten pak za odmenu nekdy priste jmnuje jeho vladu. A kdyby ani pak ne, tak co?

 5. Ivo Pecl napsal:

  Fiala měl na svoje jmenování přivést k teráriu celou vládu a říct „pane prezidente, teď jmenujte mě a celou vládu. Pokud ne, podáváme kompetenční žalobu“ (a nazdar).
  Víc se s tou kreaturou uvnitř nebavit.

  • Mirka napsal:

   Souhlasím!Začínám o nové vládě a Fialovi pochybovat.To velké nadšení,kdy vyhráli volby mě pomalu opouští.Teď se bojím velkého zklamání,že to heslo:Toto je změna,my jsme změna,nebude naplněno.

  • Miloslav napsal:

   Naprosto s Vámi souhlasím.

 6. Pavel Čempel napsal:

  Do háje, kvůli tomu jsme je nevolili, aby předváděli tohle. Českou připodělanost a „respekt“ vůči rádoby autoritám.

 7. Petr Výtluka napsal:

  Proč má prezide t rouš!u? To je sklo málo?

  • Trixl napsal:

   Takové je nařízení hygieny aneb moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.

 8. v napsal:

  Je naprosto jisté, že pokud by do nové vlády byli nominováni skuteční odborníci, tak by Zeman nemusel dělat tyto rozhovory. Když se podíváte na kandidáty střízlivým pohledem, tak je to spíš k pláči a skřípění zubů. Nic nepředvedou, protože nikdy nic neuměli a nedokázali, a do dvou let se Fialova vláda rozhádá a rozpadne.
  Fiala celou opoziční dobu tvrdil, že má tým na slovo vzatých odborníků a spoustu okamžitých receptů k řešení jakékoli situace. Bohužel, není to pravda, či spíše bohu dík. Alespoň se nová vláda brzy rozpadne a Fiala ještě s úlevou a rád s ostudou odstoupí.

  • Tondach napsal:

   Zeman by je zkoušel tak jako tak aby ukázal, jak především on sám je moudej, chytrej a blbej!
   A odborník ve vládě nemá co dělat!
   Babiš dával do vlády dokonce nestranické odborníky a jak to dopadlo? Nebyl snad Blatný odborník? Byl! Ale neschopný řídit ministerstvo‘

   • sámo napsal:

    Vůbec nerozumíte tomu, co se děje na Ministerstvu zdravotnictví za Babišovy vlády. Celou tu dobu komanduje toto ministerstvo sám Babiš a pokud se kterýkoliv odborník snažil prosadit svoje myšlenky, tak byl odvolán. Nakonec tam Babiš posadil svého koně , který umí poslouchat a skáče tak jako Babiš píská.

    • petrph napsal:

     Kéž by to bylo tak jednoduchý. Ale obávám se že to je jinak. Že Babiš sám neví co s koromáčem dělat, Takže udělal to co dělá v Agrofertu, že si na to najal odborníky co to měli rychle zmanažovat. Jenomže ono to s koronáčem nejde, to neumí nikdo.
     Takže ano, má tam nahoře svoje poradce, každej ministr zdrav co jmenoval si přivedl svoje poradce, každej z nich radí co ho napadne (bohužel navíc ty největší restrikce), a úředníci na MZ jen tupě přepisujou jejich pokyny, které sami nechápou. A které za čas soudy stejně rušej

     Koronáči je to jedno, ten si jde svou cestou nahoru dolu a zase nahoru, stát jde do kopru, a lidi už jsou tak zblblí, že je jim už všechno jedno.
     Danse macabre, aneb jak se říká u nás „když do pekla, tak s muzikou“.

 9. Manitius napsal:

  Nepsal tady nedávno pan Urban něco ve smyslu „jak si to uděláme, takové to budeme mít“, „jsme a máme být celek“, vše je o „hledání důvěry“?
  Tak proč se divíte, že všichni panáčkují před řádně zvoleným prezidentem?

 10. Jaris napsal:

  Neuvěřitelné, jak mohla vítězná Pětikoalice přistoupit na tak ponižující a výsledky voleb popírající tyátr. Proboha, jste budoucí ministři, nebo panští kočí?

 11. Petr napsal:

  Jsme k smíchu Slovákům i celé Evropě. Pod heslem – s hlupákem se nehádej, hrají všichni divadlo , jen Zeman je načepýřený. Jsme hrdí Češi, pupek světa… to už nikdy nebude pravda. Čet nás vem, ale jak máme učit děti a vnuky co je vlast? Kdo může mizí do zahraničí a tají, odkud pochází. Nechtěl bych být mladý a život před sebou. Je mi smutno.

 12. A. S. Pergill napsal:

  Je mi líto, v Ústavě je psáno, že president jmenuje, nikoli, že president musí jmenovat (navržené ministry). Navíc je to návrh, ne diktát. A ministry prověřovali i V. Havel a V. Klaus.

  • Ondrej napsal:

   je mi lito, v ustave neni, ze prezident muze vetovat nebo odmitnout. ergo kladivko by tedy negoval vyrokovou formu s jasnou pravdivostni hodnotou a sel by proti ustave, navic to plyne z toho, ze jsme parlamentni republika, ne prezidentska. vsichni ustavni pravnici krome Zemanfans jako Koudelka apodobne to rikaji taky, takze pojdme do zaloby a bude to cerne na bilem, uz aby to bylo!

   • A. S. Pergill napsal:

    V ústavě není napsáno, že president je automatická tiskárna presidentských podpisů. Pak by totiž jeho podpis byl zbytečný a stačilo by jmenování od premiéra. V některých zemích to +- takto mají, pak je ovšem premiér plně odpovědný za průšvihy lidí, které do vlády nabral.

    • Ondrej napsal:

     nemusi to tam byt napsano, ustava neni presny navod na automatickou pracku, takto jsou psany vsechny ustavy, neni tam vse do puntiku. a o vetu tam neni ani n. jde o celkovy kontext a ducha ustavy a tady je to jasne a verim, ze nam to uz brzy potvrdi ustavni soud, pokud se pletu tak to budu respektovat, ale jsem si jisty, ze neni mozne, aby rozhodnul jinak, za vladu u nas zodpovida premier, prezident neni ze sve funkce odpovedny..

     • A. S. Pergill napsal:

      Jenže právě ten kontext vcelku jednoznačně říká, že pokud něco podepisuji, tak mám právo to v případě nesouhlasu nepodepsat. Tak to alespoň v normální společnosti chodí. Nebo je designovaným premiérem připravený seznam ministrů jakási Anticharta, kterou opravdu musel podepsat každý?

  • Tondach napsal:

   Ani Havel ani Klaus si je všechny nezvali na kobereček …. a ono se to taky dá vykládat, že premiér navrhne a prezident jmenuje! Nikde není zmínka o tom, že prezident si z návrhu vybere….

   • A. S. Pergill napsal:

    Neúřadovali za covidu, a tak se s nimi mohli setkat osobně, což taky dělali.

    • Ondrej napsal:

     reaguji na post vyse: Jenže právě ten kontext vcelku jednoznačně říká, že pokud něco podepisuji, tak mám právo to v případě nesouhlasu nepodepsat.
     tak tohle v tomto pripade v zadnem pripade nemusi platit a podle vetsiny pravniku taky neplati. to neni jako kdyz vam dava nejaky smejd podepsat „ultra vyhodnou smlouvu“ – tam samozrejme nemusite, tohle je prece uplne neco jineho – jde o ustavni akt, a prezident se ve slibu zavazal ustavu dodrzovat. takze pokud kompetencni zaloba dopadne pro nej spatne, coz je opravdu velmi pravdepodobne a duvody uz jsem napsal, tak by to mel naprosto bez debat respektovat, jinak nemusi byt prezident, k tomu ho totiz nikdo nenuti..ten primer je tedy naprosto mimo a rad si pockam na verdikt ustavniho soudu, doufam ze k nemu dojde.

     • A. S. Pergill napsal:

      Na webu je rozhovor s Cyrilem Svobodou, který se v devadesátkách na tvorbě ústavy podílel, a ten jednoznačně prohlásil, že záměrem jejích tvůrců bylo, aby se premiér a president museli dohodnout, protože premiér navrhuje (tudíž si svého člověka nemůže navrhnout sám president) a president jmenuje (a tudíž nevhodného člověka jmenovat nemusí).

    • Ondrej napsal:

     k rozhovoru s Cyrilem Svobodou – to neznamena naprosto nic, ze si Cyril najednou vzpomnel kdyz konci jako poradce Babise..haha. rozhodujici je nase zneni ustavy a celkovy kontext, tedy ze jsme parlamentni, nikoli prezidentska republika, coz si Zeman sice muze myslet protoze mu to slaboch Babis dovolil se takto chovat, ale pravda to neni. a pak hlavne vyrok ustavniho soudu v kompetencnim sporu, na ktery doufam dojde, a uz aby to bylo!

     • A. S. Pergill napsal:

      Já to beru jako autentickou výpověď o tom, jak byl tento odstavec zamýšlen.
      Bez ohledu na to, jak to profesionální otalárovaní dělači z bílého černé a naopak budou „interpretovat“.
      MMCH Zeman nemusí ministra jmenovat ani po pro něj nepříznivém rozsudku ÚS a k následnému „vynucovacímu“ kroku potřebuje Fiala 3/5 poslanců a 3/5 senátorů, a ty prostě nemá. Už ho vidím, jak žmundrá u Okamury, s nímž hned po volbách zametl jak s onucí, o hlasy poslanců SPP.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pardon, SPD.

  • Roman C. napsal:

   Přesně tak. A to tedy znamená, že jmenovat nemusí, pokud za to přebírá svůj díl odpovědnosti. A tak doufám, že nevhodné ministry jmenovat nebude.

  • sámo napsal:

   Ano a kdyby jste byl objektivní, pak by jste si našel případ, kdy Havel nechtěl Zemanovi jako premiérovi podepsat jmenování nějakého soudruha Grégra ministrem průmyslu a obchodu, načež mu Zeman pohrozil kompetenční žalobou k Ústavnímu soudu a Havel následovně podepsal. Naprosto stejný krok učiní i premiér Fiala a Zeman bude taktéž nucený ustoupit.

   • Miloslav napsal:

    ten nesvéprávný subjekt by neměl ustoupit ale odstoupit,zatleskal bych mu

 13. Jiří Hloušek napsal:

  Jsou to srabové,že tomu starci neřeknou,že namá nárok je takto zpovídat.Je to jako podezřelí u soudu.Jediný Jurečka v neděli u Moravce byl trochu odvážný i když až po schůzce s dementním starcem.

  • Ondrej napsal:

   asi tak..to me taky stve, meli by to jasne rict, ze to je jen trapne divadlo a je to uplne k nicemu, navic v teto dobe..to je velka chyba!

 14. Josef II napsal:

  Byl jsem rád že je Fiala.Dneska jsem na pochybách.Je to posera.Zemanobabišovce nezmění a lidi co ho volili ztratí.V této situaci jediný Topolánek by měl koule se Zemanovi postavit.Máme prezidenta,nebo cara?Jinak,článek je přesný,děkuji pane Břešťane.

  • Tondach napsal:

   Postavil se mu Sobotka! A dokonce vyrazil z funkce Zemanova oblíbence Babiše!

   • Josef II napsal:

    Tondach,máte pravdu,na něho jsem myslel když jsem to psal,ale nevím proč jsem na něho zapoměl.Asi to bylo tím,že jsem uvažoval o stáji ODS.

 15. Babočka napsal:

  Jako volič ODS ty návštěvy k prezidentovi považuji za komedii a velké ponížení celé ODS. Ještě si měli všichni uvázat pionýrský šátek. Co se týká pana Blažka o tom rozhoduje policie. Klaus měl Macka , Fiala Blažka, doufám, že volby nebyla fraška pane předsedo ODS.

 16. skeptik napsal:

  Nemá příliš smysl zabývat se tím, co který kandidát na ministra u Zemana řekl. Na ministerské kandidáty čekali po schůzce se Zemanem před zámkem v Lánech novináři a ministerští kandidáti jim prostě něco říci museli. Ta setkání ministerských kandidátů se Zemanem jsou pouze jedním ze Zemanových divadýlek. Zemanovi nezbývá nic jiného, než vládu jmenovat tak, jak ji premiér Petr Fiala navrhl. A Zeman to dobře ví. Kreml má momentálně mnohem více starostí s Ukrajinou a starosti se Zemanem a s českou vládou jsou pro něj v této chvíli až druhořadé.

 17. Pavel Liška napsal:

  Nerozumím logice uvažování Fialy. Tak přece když tvrdí, že prezident ministry jmenovat musí, tak k čemu to divadlo? Když musí, tak bez jakýchkoliv ohledů musí jmenovat kohokoliv, kdo bude navržen. Fiala se jen ztrapňuje a naskakuje na Zemanovi hrátky. Zeman se už celý třese na tu kompetenční žalobu. On už z ničeho jiného radost nemá a chce si to užít. Kdyby nebyl Lipavský, vybral by si jiného koně. Problém je, že pokud by Fiala tyto trapné pohovory zatrhl a odmítnul je, tak Zeman natruc vládu nejmenuje. A obstruovat může do aleluja. Tím více zábavy si užije. Asi proto na něj Fiala zatím jde slušně a po dobrém. Ale myslím si, že dělá chybu. Měl se Zemanovi postavit. Konflikt, který je stejně neodvratitelný, by vyktrystalizoval mnohem dříve a mnohem dříve bychom z něj byli venku a měli funkční vládu. Fiala v tomto nemůže prohrát a za ty zbytečné průtahy je spoluzodpovědný.

  • A. S. Pergill napsal:

   Fiala ví, že by prohrát mohl, protože formulace v ústavě není jednoznačná. Navíc Zeman podobný spor, o jmenování profesorů, kde je v příslušném zákoně presidentovo udělení podpisu popsáno velmi podobně, ustál a ti lidé profesory nejsou.
   President prostě není tiskárna na presidentské podpisy, z níž každému, kdo přijde a zmáčkne příslušné tlačítko, vypadne podpis. Naopak má spoluzodpovědnost za kvalitu lidí, které jmenuje, a tudíž logicky musí mít i právo veta.

   • Pavel Liška napsal:

    Ale ano, to je vše pravda. Ďábel se skrývá jako obvykle v detailu a tím je už samotné slovo „návrh“ ( jmenuje na „návrh“ premiéra… ). Už z principu je „návrh“ něco co hodíte do placu k posouzení a můžete čekat, jestli jej protistrana akceptuje anebo ne. To ovšem nic nemění na tom, že Fiala při dnešním složení Ústavního soudu nemůže kompetenční spor prohrát a zbytečně se těmito tanečky ztrapňuje a celou věc tím protahuje. Tak se nechová razantní a sebevědomí premiér. Obzvláště, když Zemana už potřebovat nikdy prakticky nebude . P.S. : Zeman u mne skončil, když s maoistou Barosem vyvěšoval na Hradě vlajku EU . To mu nikdy nezapomenu.

    • Pavel Liška napsal:

     … sebevědomý premiér…. sorry. Našeptávač 🙂

    • A. S. Pergill napsal:

     Kompetenční spor se může táhnout půl roku, i déle. Každý měsíc navrhovaným ministrům utíká jeden ministerský plat. Nakonec budou na Fialu tlačit i oni.

     • Pavel Liška napsal:

      Ještě mi napadlo přirovnání k „dámské volence“. U ní taky nemůže pán bez vyzvání ( návrhu od dámy ) jít tancovat. To může pouze po vyzvání ( návrhu ) k tanci od nějaké dámy. Ale může ji ( a ten její návrh ) samozřejmě odmítnout….
      Logika je v tom stejná. Bude velmi zajímavé, jak to vidí naši věhlasní ústavní právníci. Ale pokud je v čele Rychetský a ústavní aktivista a miláček mainstreamových médií Kysela, tak se obávám, že výsledek je předem jasný. Proto měl Fiala pohovory s kandidáty odmítnout a tlačit na okamžité jmenování celé vlády. Pokud by to Zeman neudělal, tak jej žalovat pro nečinnost. Byli bychom už nyní mnohem dál.

    • Miloslav napsal:

     souhlas

 18. Dr. B napsal:

  Neskutečné panoptikum. Ale to mají všichni kandidáti za to, že netrvali na Zemanově odvolání. Jako by všichni zapomněli, že i když je nemocný, je to stále Zeman. Stéle ten stejný, pomstychtivý, sebestředný a neskutečně zlý člověk.
  To byl najednou obrat o 180 stupňů, nejdříve snahy o aktivaci článku 66 a najednou ta pokrytecká přání brzkého uzdravení, podlézání a nakonec trapné defilé před tou jeho kukaní. To všichni tak rychle zapomněli, co je Zeman zač? Co zla již dokázal napáchat? To si snad mysleli, že z něj bude po nemoci lepší člověk?
  A dědek si mne ruce a raduje se z toho, jak se všemi zase vytírá podlahu. Holt když se někdo chová jako hadr na podlahu, nemůže se divit, že s ním tu podlahu někdo jiný vytře 🙁

 19. A. S. Pergill napsal:

  V „akváriu“ běžně fungují poštovní úředníci a úřednice, pracovníci pro kontakt s veřejností na dalších úřadech a mnoho dalších. Akorát u toho Zemana to vadí.

 20. kramář napsal:

  Zeman neměl být nikdy v politice, natož prezidentem. Morální vlastnosti jsou mu cizí. Těm se lidé učí od malička, je to vidě, že se mu jich nedostalo.

  • Dr. B napsal:

   Prostě staří pan a paní Zemanovi nám to pěkně zavařili, když místo synáčka vychovali syčáka.

  • A. S. Pergill napsal:

   Politika, bohužel, nemá s morálkou mnoho společného.

   • Josef II napsal:

    Pergille,vy jste nenápadný jak komunista na Velehradě.

    • A. S. Pergill napsal:

     Josefe II,
     náš nejúspěšnější panovník a největší Čech Karel, jako římský císař Čtvrtý, jako český král První, si počínal vždy naprosto amorálně. Běžně zrazoval spojence kvůli okamžitým výhodám a mnoho dalšího. Nemohou to zapřít ani jeho životopisci.
     Kdyby byl morální, tak by se nejspíš ani nedostal na trůn, natož aby se na něm udržel až do smrti ve vcelku (na tehdejší dobu) požehnaném věku. A nebyl by nejspíš ani „otcem vlasti“.
     V politice je spíš morálnost a slušnost na závadu.

Přidávání komentářů není povoleno