Psí týden: Sobotka a Nečas v čínském objetí, proč média mlčí o stíhání Babišovy firmy a jízda s Havlem

Napsal/a Ondřej Neumann 18. června 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Čína je v kurzu. Dokonce tak, že česká sociální demokracie – přes neblahé historické zkušenosti s KSČ – chce podepsat dohodu o spolupráci s čínskými komunisty. Ti přitom mají na svědomí desítky milionů vlastních občanů. A s Čínou spojil svoji budoucnost i expremiér Petr Nečas. Více v přehledu originálních zjištění HlídacíPes.org z tohoto týdne.

  • Český premiér Bohuslav Sobotka tráví konec týdne v doprovodu několika ministrů a početné delegace na čtyřdenní návštěvě Číny. Kuloární informace před odletem naznačovaly, že součástí programu má být i jedna citlivá stranická záležitost. Upozornil na ni ve svém “Final Word” i novinář Erik Best: „ČSSD má příští týden v plánu podepsat memorandum o stranické spolupráci s Komunistickou stranou Číny. Dokument sice přímo neříká, že ČSSD s čínskými komunisty sdílí jejich pohrdání nezávislým soudnictvím a dělbou moci, sociální demokracie se v něm ale zavazuje respektovat čínskou vnitřní politiku.“ Šéfredaktora Roberta Břešťana zmínka zaujala a rozhodla se pravdivost této informace ověřit. Výsledek překvapil nejen jeho…
  • Nečas

    ©©

    Před třemi lety Petr Nečas, kvůli aféře spojené se svou někdejší milenkou (dnes manželkou) a ředitelkou kabinetu Janou Nagyovou, rezignoval na post premiéra. Politiku vyměnil za byznys a dnes chce pomoci Číňanům dobývat evropské trhy. Eliška Hradilková Bártová podnikání Petra Nečase zmapovala v rámci projektu PAVUČINY BYZNYSU: Z premiéra prezidentem. Spolku na propagaci hedvábné stezky a čínského průmyslu v Evropě.

  • A expremiér Nečas ještě jednou.  Prvoinstanční soud v pátek již podruhé zprostil jeho druhou žena z podezření ze zneužití vojenské kontrarozvědky. Před soudem zazněly i odposlechy jejich intimní konverzace. Právník Aleš Rozehnal v této souvislosti upozornil na to, že Jana Nečasová (dříve Nagyová) byla paradoxně stíhána za neoprávněné sledování určité osoby útvarem, který si očividně se zákonností uchování výsledků sledování a odposlechů příliš velkou hlavu nedělá. Více v článku Odposlechy intimních hovorů Nečase s Nagyovou měly být zničeny, místo toho je zveřejňují média.
  • Do koaliční občanské války o policistu Šlachtu se zapojil kde kdo. Včetně Radima Jančury či některých neziskovek.  Nás zaujalo znepokojivé mediální ticho kolem Babišova Agrotecu. Firma prvního místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, který svoji politickou kariéru postavil na rétorickém boji proti korupci a proti rozkrádání státu, totiž jde před soud kvůli manipulaci se státní zakázkou. A tuzemská mainstreamová média včetně České televize o kauze (téměř) mlčí. 
  • „Nefotil jsem Havla jako panáka, ale jako člověka. A byla to jízda”.
    Tomki 04

    ©©

    Někdejší osobní fotograf prezidenta Václava Havla Tomki Němec v rozhovoru pro HlídacíPes.org mluvil o současné politice i o „velké jízdě“ počátku 90. let, o Václavu Havlovi a o knize, kterou připravuje k výročí 80 let od jeho narození.

  • Od roku 1989, kdy se začala v USA formovat síť nevládních projektů Innocence (Nevina), opustilo americké věznice 1700 nespravedlivě odsouzených lidí. V mnoha případech si ovšem odseděli dlouholeté tresty. Výjimkou nejsou ani případy, kdy forenzním systémem falešně usvědčený člověk vyšel z cely smrti, Teď se hnutí přelévá do Evropy: zkušenosti už mají třeba na britských ostrovech. V druhé vlně zemí, které vlastní Projekt Nevina plánují naplno spustit, je i Česko. Více v článku Roberta Maleckého Konec justiční nevinnosti. Do Evropy se stěhuje projekt na vyhledávání nespravedlivě odsouzených.
  • Němci porušili unijní pravidla a teď kritizují Česko kvůli uprchlickým kvótám. Němečtí politici kritizují Česko kvůli odmítání kvót pro uprchlíky. Zejména Řecko, Itálie a Německo přitom porušily pravidla, která byla pro tyto případy vytvořena. Přesto se dovolávají evropské solidarity států, které jsou připraveny existující právní předpisy dodržovat…
  • Milka

    ©©

    Z kravínů do hor! Mléko je pro Česko strategickou komoditou s velkým dopadem na krajinu, tedy i prevenci povodní či sucha. Cílem České republiky je proto zvýšit počty přežvýkavců na horách a naopak snížit jejich počty v kravínech, tvrdí v článku pro HlídacíPes.org agrární analytik Petr Havel.

  • Brexit očima psychiatra. Možný útěk Britů od projektu společné Evropy navyšuje míru nejistoty, ve které dnes lidé žijí. Množství špatných nebo konfliktních zpráv, které média často ještě hrotí, vede k pocitu ztracenosti, ohrožení a následné agresivitě. Na to pak často doplácejí nevinní, kteří jsou ve špatný čas na špatném místě. Podrobnosti probíral emeritní rektor Vysoké školy ekonomické Richard Hindls s psychiatrem Janem Cimickým.
  • Falter ok

    ©©

    Rakouská Tisková rada nedávno rozhodla, že vydavatel časopisu Falter porušil Etický kodex rakouského tisku tím, že se dopustil paušálního odsudku a diskriminace osob ze severní Afriky. Tohoto jednání se měl dopustit uveřejněním titulní stránky, která se vztahovala k sexuálním útokům skupin mužů o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem. Špatné rozhodnutí, polemizuje s verdiktem Tiskové rady právník Aleš Rozehnal.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)