Psí týden: Kdo platil Zemanův návrat k moci a co zajímá americkou ambasádu v Praze
Napsal/a Ondřej Neumann 3. října 2015
Miloš Zeman oslavil narozeniny během své cesty do Spojených států amerických. symbolicky v ruské restauraci. Výběr místa byl hojně komentován i kritizován. HlídacíPes.org dlouhodobě mapuje byznys lidí z okolí českého prezidenta. Proto nás výběr místa oslavy tolik nepřekvapil…
- Když před rokem 2009 čtveřice bývalých ministrů Zemanovy vlády v čele s Miroslavem Grégrem přemlouvala dnešního prezidenta k návratu do politiky, vzbuzovala opakovaně spíš úsměvy. Ty zamrzly řadě lidí na rtech v roce 2013, v době velkého triumfu Miloše Zemana. Hned zkraje roku se stal prezidentem, v létě sehrál se zavedenými politickými stranami velkou partii, během které jim po pádu Nečasova kabinetu de facto vnutil svou vládu “odborníků” v čele s Jiřím Rusnokem. Klíč ke vzestupu Miloše Zemana je v kapitálu, který do strany pumpovali lidé s podezřelými vazbami, mnohdy na Východ… Více ZDE.
- Nepostradatelný poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý dlouhodobě tají svůj životopis a nevysvětluje tak ani rozpory, které v něm má. Za tajnosti kolem životopisu klíčového muže v blízkosti prezidenta Miloše Zemana si nyní Kancelář pražského hradu odnáší jednu za anticen v soutěži Otevřeno X Zavřeno. Na „zavřeno“ ji v letošním ročníku soutěže nominovala redakce HlídacíPes.org: Zavřeno: Prezidentská kancelář má anticenu za poradce Nejedlého. Podívejte se, jak podniká.
- Zatímco Rusko to „má dobré“ v okolí prezidenta Zemana, americkým diplomatům se daří v českých justičních kruzích. Ambasáda USA jevila až nezvyklý zájem o vznik zákona o státním zastupitelství. Robert Malecký to popsal v článku Zákon o státním zastupitelství míří do vlády. Pod dohledem americké ambasády.
- A americké velvyslanectví podruhé. Chmurný obraz Česka jako země prolezlé všudypřítomnou korupcí, kvůli níž se zde nedá podnikat. Takový dojem si minulý týden odnesli někteří poslanci z oběda s ambasadorem Andrewem Schapirem. A proti tomu realita: Počtem zprostředkovaných investičních projektů se Američané řadí na druhé místo za Německo. A zájem firem z USA podle HlídacíPes.org zjištění neklesá, loňský rok byl například rekordní co do počtu nových pracovních míst. Více se dozvíte ZDE.
- Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan má problém. Členové Rady ČRo zjistili, že ve veřejnoprávním rozhlasu byl zaměstnán i jeho syn, Andrej Duhan. To, co je pro radní nová informace, je přitom uvnitř rozhlasu roky známá věc. Andrej Duhan nastoupil do ČRo už v době, kdy Peter Duhan šéfoval dnes již zaniklé stanici Český rozhlas 6.O tom všem v materiálu Šéfovi Českého rozhlasu hrozí odvolání.
- Stát prodával v dražbě část paláce U Hybernů na pražském náměstí Republiky. Vše raději probíhalo za dohledu policie. Ta má dražbě asistovat i kvůli nároku, který vznesl Jan Macháček, který se roky soudil o náhradu škody. Macháček má podle svých slov nárok na odškodné v celkové výši přesahující 880 miliónů korun. Sumu vypočítal ze svého nároku na odškodné za zmařený pracovní poměr, za nezákonné trestní stíhání a za ušlý zisk plus úroky z prodlení za celkem 21 let.
- Od počátku 90. let se Zdena Mašínová snažila získat zpět rodinný statek v Lošanech, který zestátnil komunistický režim. Ústavní soud ve středu rozhodl ve prospěch paní Mašínové, dcery hrdiny protinacistického odboje generála Josefa Mašína. Žaloba se podle nálezu Ústavního soudu vrátí Okresnímu soudu v Kolíně, který chyboval a nepoučil Zdenu Mašínovou o povinnosti postupovat koordinovaně s ostatními dědici. Přinášíme její vzpomínky na komunistickou zlobu z pera publicisty Kristiána Chalupy.
- Velký ohlas i diskuzi vzbudil článek Jana Urbana Uprchlická krize je ozvěnou času minulých diktatur. Pokud jste ho ještě nestihli přečíst, rozhodně doporučujeme!
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
3 komentáře
Další sponzor pro Zemana byl tajemný a nepostižitelný pan politik Palas. V rádii se pan Veselovský na to Zemana ptal, proč si bere peníze od Palase, který nedokáže doložit své příjmy. Odpověď si může každý domyslet. Kdo je horší, nastrčená Nagyová kterou honí po soudech, nebo Zeman? Novináři mají stále co dohánět.
Škoda, že zřejmě neumíte rozklíčovat, kdo zaplatil Obamovi, aby se dostal k moci – americký prezident totiž hýbe světovými událostmi přeci jen mnohem více než Zeman.
Trochu Vám napomohu :
http://www.opensecrets.org/Pres08/
Zjistíte zde mj. jak např. v Goldman Sachs umějí tamní šikovní zaměstnanci mezi sebou vybrat 1 000 000 USD na Obamu, ale jen 200 000 na McCaina…. a že nakonec stejně zvítězí peníze…… Což samozřejmě ničím nepřekvapí, to jen tak, to aby řeč nestála – viz např. mnoho předchozích parlamentních voleb u nás, včetně těch posledních, kdy také vše probíhá v prostředí obrovsky nerovné soutěži politických sil, v tomto případě stran (je tím zřejmě narušena i ústava, ale zatím to žádnému novináři nijak extra nevadí).
A taky v odkazu zde zjistíte, že docela dost dávají právnické firmy….mohli byste to zkusit interpretovat ? Že by to bylo proto, že se právnické firmy bojí, aby nový prezident nenarušil docela dobře zajetý tamní právnický stát a jeho projevy navenek – např. co se týče zasahování do světových událostí ?
No, zkuste užít např. “ logiku výletů do minulosti – tentokráte do 20. století, pana Urbana“ (noviny by měly být i trochu zábavné, nejen nformativní). Hezký den. P.S. Když tak se tím ale nezabývejte vůbec, já tomu budu rozumět – už jenom probrat se tímhle : http://www.opensecrets.org/Pres08/indexp_indiv.php?cycle=2008&cid=N00009638 by byla tedy řádná fuška. To není jak u nás, v tom našem malém, právnickém, státečku, hezkém – střediskovém je to nato tata (však taky to neustále přetiskujou jedny noviny od druhých …v různých sice verzích, ale stejných obsazích).
V ruské restauraci se Zeman může jaksi víc uvolnit a ožrat jak carský důstojník. Zeman se prostě cítí líp mezi svýma Rusákama.