Psí Týden: Babiš se mýlí. Češi učí firmy poctivosti. Vysvědčení pro Tatru
Nepříliš výživná zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu, podle něhož přišel vloni stát při výběru DPH o pěknou řádku miliard, už asi ani nikoho v právě uplynulém týdnu moc nepřekvapila. Přesto ale za pozornost stojí.
Vyplývá z ní totiž, že největším problémem není tzv. šedá ekonomika a neduh nevyléčí zavedení elektronické evidence tržeb v pohostinství či ubytovacích službách, jak tvrdí ministr financí Andrej Babiš. O zdaleka nejvíce totiž stát přichází při podvodech a zkreslování účetnictví, na němž se vedle podnikatelů a firem aktivně podílejí i auditoři. Tady asi elektronické pokladny nepomohou. Více se dozvíte zde.
Nicméně Češi se nevzdávají. Z Bruselu dorazil návrh tamní české enklávy, který prý přiměje firmy, aby své daně platily řádně. Nejen ty české, ale všechny. HlídacíPes.org se už těší. Jak na to chce skupina právníků, ekonomů a politiků jít, si můžete přečíst zde.
Co dále Vám možná v právě uplynulém týdnu na serveru HlídacíPes uniklo:
- Na letošním protikorupčním indexu světových zbrojních firem, který pravidelně vydává mezinárodní organizace Transparency International, se umístila česká Tatra. A to nijak lichotivě. Patří totiž mezi zbrojaře, které jsou s transparentností a tím, jak se brání korupci, nejvíce na štítu. Podívejte se zde.
- Chybné expertízy FBI poslaly ve Spojených státech na smrt až 32 lidí, tvrdí nejnovější studie. Robert Malecký ze serveru Česká justice se zajímal o to, jak pracují čeští forenzní specialisté a kolik „přešlapů“ může stát za rozsudky tuzemských soudů. Více zde.
- V dalším textu pak Robert Malecký rozebírá konkrétní případ, při němž byl na základě testu DNA obviněn z vraždy nevinný člověk. Před vězením ho nakonec zachránila jen souhra šťastných náhod. Podrobnosti se dozvíte zde.
- V Česku najdete i taková příjmení jako Lenoch, Povaleč či Korytář. Pokud opravdu existuje vztah mezi tím, jak se jmenujete, a tím, co vás živí, pak to lidé s některými jmény asi nebudou mít jednoduché. Podívejte se, kolik Zedníků podniká ve stavebnictví a Kupců v maloobchodě. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
2 komentáře
No jo Tatra F a největší korupčníci A B C.
Ty formální skutky, jak má která firma průhlednou strukturu a jestli má nástěnky na chodbách s protikorupčními plakátky.
Pejsku, zbrojaři jsou prakticky neustále monitorovaní BIS. Telefony napíchlé, podnikatelské vazby prověřované, sledovačky.
Zbrojaři obecně velmi dbají na svou pověst. Je to byznys kde je důležitá důvěra, diskrétnost, dokonce spolupracujete s tajnými službami.
Problém zbrojařů jsou politici a někteří zbrojaři Chtějí si smočit.
Jen vzpomínky zůstaly na reprezentaci Tatry v Africe za totality – Expedice Lambaréné za totality byla studentská expedice do nemocnice Alberta Schweitzera v gabunském Lambaréné, kam vezla zásilku léků. Iniciátory expedice byli Petr Bárta a Petr Bartůněk. Výprava odstartovala 1. ledna 1968 v 10:23 h z pražského Staroměstského náměstí a zpět do Prahy se vrátila v 13. září téhož roku. Celkem trvala 257 dní a expediční Tatra 138 6×6 VN při ní najela více než 35 000 km. Hlavním sponzorem výpravy bylo ministerstvo těžkého průmyslu. Náklady na provoz vozu v Africe kryl podnik zahraničního obchodu Motokov. Tatra se stala majetkem rektorátu Univerzity Karlovy
Expedice Lambarene 1 Zapomenuté výpravy https://www.youtube.com/watch?v=i9bRz82UvLI