Proruský web AC24.cz terčem DDoS útoku z Východu

Napsal/a Ondřej Neumann 5. května 2015

Česky píšící proruský server AC24.cz s podtitulem „Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte“ čelil v úterý podle sdělení redakce webu „poměrně rozsáhlému DDoS útoku z východních zemí“.

DDoS útok (distributed denial-of-service attack) je označení pro útok na internetovou službu či webovou stránku, při němž se útočníci snaží server zahltit obrovským množstvím požadavků, které způsobí, že se server stane nedostupným pro normální uživatele.

Terčem takového ataku se stal podle vyjádření redakce proruský web píšící v češtině AC24.cz.

„Vážení čtenáří, na doménu ac24.cz dnes poprvé probíhá poměrně rozsáhlý DDoS útok z východních zemí (zejména Rusko, Ukrajina, Čína, ale i další – může to být kdokoli s tím, že se kryje příslušnou zemí). Snažíme se situaci vyřešit,“ informovalo v úterý ráno AC 24 a pokračovalo:

„Útoku se sice dá zabránit, ale ne globálně, trvale a ne vždy dopředu. Útočník vždy může změnit strategii tak, aby obešel bezpečnostní přizpůsobení služby a ze strany serveru pak nezbývá, než reagovat dodatečně na konkrétně vzniklou situaci. Co se týká útočníků: to je dost problematické. Často se využívají tzv. bot sítě, což jsou často infikované počítače po celém světe, kde jejich majitelé ani netuší, že se jejich zařízení účastní nějaké takovéto akce. Navíc i kdybyste zjistil konkrétního útočníka, často jsou to tak exotické země, že je nereálné je jakkoliv postihnout. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. Ondřej Geršl, vydavatel.“ V 11:00 dopoledne již byla informace o DDoS ataku z homepage stažena.

Čtěte též

1 komentář

  1. John_Pitralon napsal:

    „Terčem takového ataku se stal podle vyjádření redakce proruský web píšící v češtině.“

    V současnosti je taková móda, že různí fízli z BISu běhají kolem každého webu se závadovými informacemi, a hledají tam ruské špiony. Takže stačí převzít pár zpráv z ruských zdrojů a jste hned na jejich černé listině. Jak komické.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies