Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Glosa: Praha 6 děkuje tunelu Blanka. Za zácpy můžou chodci. Zrušte je

Pár dní po otevření komplexního tunelu (či tunelového komplexu) Blanka se média hemží recenzemi na to, jak se dírou v zemi jezdí. Výsledkem je několik „překvapivých“ zjištění.

Čas průjezdu z jednoho konce na druhý se o něco zkrátil. prakticky-radce

Řidiči dokáží jet dvouproudovou komunikací v podzemí poměrně spořádaně (bojí se pokut a všudypřítomných radarů a kamer), takže je (nás) dobrotivé vedení magistrátu ve spolupráci s dopravní policií obdarovalo možností svištět tunelem až sedmdesátikilometrovou rychlostí.

A překvapení hlavní – on ten tunel někde končí. A tam na to nejsou silnice moc připraveny. Jako na potvoru je to hlavně v kdysi dávno poklidné rezidenční čtvrti na Praze 6.

Zatímco nejvíce si oddychla asi Letná, na Patočkové směr Vypich je to přesně naopak. Nejhorší je pak situace kolem Vítězného náměstí, takzvaného Kulaťáku.

Pomiňme to, že se do bezmála 40miliardového rozpočtu nevešlo třeba dokončení slibovaného parku na Prašném mostě, nevešlo se do něj ani rozumné napojení komunikací po výjezdu z tunelu.

A do toho se ještě navíc pletou ti zatracení chodci.“U Svatovítské provoz zesílil. Příčinou jsou především přechody pro chodce, u kterých nejsou semafory a jsou jen vyznačené. Chodci tam tak provoz zbržďují,“ popsal šéf pražské dopravní policie Švrčula.

Přesně. Blanka je v pohodě. Teď do nějakého tunelu nahnat ty chodce.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře