,

Glosa: Praha 6 děkuje tunelu Blanka. Za zácpy můžou chodci. Zrušte je

Napsal/a Robert Břešťan 24. září 2015

Pár dní po otevření komplexního tunelu (či tunelového komplexu) Blanka se média hemží recenzemi na to, jak se dírou v zemi jezdí. Výsledkem je několik „překvapivých“ zjištění.

Čas průjezdu z jednoho konce na druhý se o něco zkrátil. prakticky-radce

Řidiči dokáží jet dvouproudovou komunikací v podzemí poměrně spořádaně (bojí se pokut a všudypřítomných radarů a kamer), takže je (nás) dobrotivé vedení magistrátu ve spolupráci s dopravní policií obdarovalo možností svištět tunelem až sedmdesátikilometrovou rychlostí.

A překvapení hlavní – on ten tunel někde končí. A tam na to nejsou silnice moc připraveny. Jako na potvoru je to hlavně v kdysi dávno poklidné rezidenční čtvrti na Praze 6.

Zatímco nejvíce si oddychla asi Letná, na Patočkové směr Vypich je to přesně naopak. Nejhorší je pak situace kolem Vítězného náměstí, takzvaného Kulaťáku.

Pomiňme to, že se do bezmála 40miliardového rozpočtu nevešlo třeba dokončení slibovaného parku na Prašném mostě, nevešlo se do něj ani rozumné napojení komunikací po výjezdu z tunelu.

A do toho se ještě navíc pletou ti zatracení chodci.“U Svatovítské provoz zesílil. Příčinou jsou především přechody pro chodce, u kterých nejsou semafory a jsou jen vyznačené. Chodci tam tak provoz zbržďují,“ popsal šéf pražské dopravní policie Švrčula.

Přesně. Blanka je v pohodě. Teď do nějakého tunelu nahnat ty chodce.

Čtěte též

3 komentáře

 1. Miroslav Dvořák napsal:

  Podvečerní cesta Prosek Bílá Hora slušně průjezdný, až na pejskaře. K vůli nim ( často jenom jednomu ) samá červená.

 2. petrtp napsal:

  Jenom bych opravil, naopak Kulatak se řešil mnohokrát-naposled v rámci návrhu změn linek Pražské integrované dopravy připraveného ROPIDem letos na jaře…Taky tam došlo přibližně v té samé době ke značným (i když drobnějším) změnám v souvislosti s prodloužením metra dál..
  Akurát že právě na co se při těch úpravách nějakým záhadným způsobem zapomnělo, že tamtudy budou brzo masově projíždět auta z Blanky:)

  • Jiří Klíma napsal:

   Ano, bydlím u Kulaťáku a souhlasím – úplně nesmyslně se napojení Svatovítské v obou směrech zúžilo na jeden pruh, teď se to projevuje jako problém. Jsou tam dva přechody hned za sebou. Když přijede tramvaj, tak auta nemohou jet třeba 1-2 minuty a za tu dobu se vytvoří kolona.
   Záhodno by bylo upravit zastávku tramvaje, zúžit nástupní ostrůvek a chodník a obnovit dva pruhy. Možná by pomohl semafor?
   Další věc je, že Kulaťák má kolem sebe propojovací komunikace, které by mohly ulehčit samotnému kruhovém objezdu, ale na té nejdůležitější je bohužel vjezd povolen „pouze pro dopravní obsluhu“ a další je neprůjezdná kvůli zbytečné konečné autobusů, která by měla být dole v Podbabě u konečné tramvaje. Přitom by to hodně pomohlo pro auta odbočující ze Svatovítské do Čsl. armády a z Jugoslávských partyzánů na Evropskou.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies