Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Poslanecká sněmovna,

Poslanec Farský dál pátrá po jménech „Babišových korupčníků“. Teď mezi neziskovkami

(AKTUALIZOVÁNO O REAKCI ANDREJE BABIŠE).V rozhovoru pro deník Právo letos v červnu ministr financí Andrej Babiš řekl, že „ve sněmovně je minimálně čtyři pět zlodějů“. Poslanec Jan Farský (TOP 09 a Starostové) se od té doby dožaduje odpovědi, koho konkrétně měl na mysli.

„Může to vypadat jako marginalita. Ale jsem přesvědčen, že pokud pan Babiš „plácá“ v ekonomické oblasti, jde jen o peníze. Pokud útočí na poslaneckou sněmovnu, útočí na základy demokratického zřízení,“ říká Farský.

Kdo jsou ti zloději?

I na adresu HlídacíPes.org od něj před několika dny přišel poněkud překvapivý dotaz: „Omlouvám se, že se na Vás takto obracím, ale byl jsem vyzván panem místopředsedou vlády Andrejem Babišem, s tím, že máte odpověď na moji otázku. Kdo jsou ti zloději ve sněmovně?“

Stejný e-mail dostali například i zástupci Transparency International, Nadačního fondu proti korupci, Oživení, Frank Bold a řada dalších.

Na tyto organizace a ostatní účastníky protikorupční konferenci, kterou v říjnu organizovalo ministerstvo financí, poukázel své písemné odpovědi Farskému právě Andrej Babiš:

„V návaznosti na opětovnou odpověď na interpelaci ev.č. 548 ve věci mých výroků v rozhovoru pro deník Právo ze dne 20. června 2015 Vám zasílám kontakty na osoby, které se účastnily Protikorupční konference dne 19. -20.10.2015. Věřím, že tyto kontakty pro Vás budou přínosné a že je využijete k získání informací, které by mohly být předmětem Vašeho zájmu.“

Oznamovací povinnost splním

V písemné odpovědi na interpelaci zdůraznil, že „konkrétní osoby označovat nebudu a odpověď ponechám v obecné rovině, abyste mou odpověď nezneužil k dalším útokům vůči mé osobě“.

„Obecně vás mohu ujistit, že vždy, disponuji-li informacemi, o nichž jsem se dozvěděl hodnověrným způsobem, jsem oznamovací povinnost (oznámení trestného činu, pozn. red) splnil, či v budoucnu splním,“ napsal Babiš.

Na „Farského pátrání“ mezi účastníky protikorupční konference, které dnes ráno zveřejnil HlídacíPes.org, reagoval Babiš novým e-mailem:

„Rád bych věc uvedl na pravou míru. Pana Farského jsem v Poslanecké sněmovně a následně v rámci odpovědi na interpelaci, kterou posílám v příloze, informoval o Protikorupční konferenci, kterou organizovalo Ministerstvo financí.

Jelikož tato konference byla velice zajímavá a pro mne osobně velice přínosná, zaslal jsem Vaše kontakty panu Farskému s tím, že by mu mohly být užitečné v rámci jeho zájmu, neboť účastníci konference (zejména vystupující) se zaměřovali na korupční jednání v rámci České republiky. Ve své odpovědi na interpelaci jsem neuvedl, že byste měli namísto mne odpovídat na panem poslancem vznesenou otázku.“

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

8 komentářů

 1. J.Němec napsal:

  Co to máme za politiky a policii? Kvůli nějakému milostnému trojúhelníku se odstraní vláda a rozloží rozvědka a přitom nám ve sněmově sedí několik zlodějů. Po upozornění na trestný čin měli kukláči okamžitě obklíčt sněmovnu a začít se zatýkáním. Jak to, že se odstraňuje vláda kvůli nezdaněné kabelce a ve sněmovně si v klidu sedí zloději. Jak to, že se pan Farský obrací na nějaké spolky když zlodějna patří policii. Díky zbabělým politikům a polici ve světě rostou teroristi a beru si spravedlnost do svých rukou. Nebo už se nějací zloději vyrábějí s Ritigovou fotkou.?

 2. J.Němec napsal:

  Po upozornění, že ve sněmovně sedí několik zlodějů měla sněmovna okamžitě přerušit jednání a žádat vyšetření. Né si schvalovat vysoké platy za zbabělost.

 3. Havlová napsal:

  J.N.
  Váš příklad nepovažuji zrovna za nejlepší. Všichni si pamatujeme, že nešlo jen o milostný trojúhelník a jednu kabelku. Což takhle uvést příklad nedotknutelného Böhma a v současnosti souzeného Svobody a Hudečka? Že Babiš nejmenoval, tomu se nikdo rozumný nediví. Všichni známe z okolí ať již bývalé či současné politiky, kteří najednou oplývají movitým a nemovitým majetkem nad poměry rodinných příjmů. A lidé o tom mluví. No a? Co s tím? Osobně jim nezávidím ani majetek ani tu hanbu…
  Pro mne jsou odpadem i bez soudů.

 4. Havlová napsal:

  Farský je trapný, jako celá TOP 09. Tak se mi alespoň jeví od samého založení tato strana.

 5. J.Němec napsal:

  Netvrdím , že mám pravdu. Jen si vyhodnocuji naši politiku a závěry si dělám sám. To, že naši politikou cloumají dva muži, kdy jeden si myslí, že když má miliardy tak si může dovolit vše. A ten druhý si myslí, že když má za sebou Ruskou armádu, tak nás může urážet a z novinářů dělat blbečky. To vše za dohledu zbabělých politiků , státních zástupců s policií. Pan Farský má aspoň trochu odvahy.

 6. Havlová napsal:

  Ono p. Farskému něco hrozí? Já měla za to, že se pouze angažuje za účelem zviditelnění v boji proti Babišovi. Opravdu jste přesvědčen, že by případně „napráskal“ i své kolegy z TOPky? Já ho neznám, možná mu křivdím. Vy ho znáte dobře? Zřejmě mi mnohé ušlo. Že si Babiš (jediný oficiální miliardář-politik)dovoluje vše, že Zeman (jediný, kdo veřejně nazval novináře blbečky) má za sebou ruskou armádu… A to tu čtyřiadvacítku sleduji dobrých 10 hodin denně… Vidíte, já mám pořád pocit, že se ČT „naváží“ hlavně do těchto dvou a ona zatím spoustu informací nezveřejní. Pak věřte médiím…!

  • Petr Homoláč napsal:

   Až se média přestanou „navážet do těch dvou“, jak tomu říkáte a jak byste si přála, budeme jednoduše Malé Novorusko.

 7. Havlová napsal:

  Nejste trochu paranoidní? Ještě řekněte Malá Čína…
  Myslím, že by je ale velmi potěšilo, kdyby věděli jakou moc jim přisuzujete. A pro Vaši informaci: Ti „dva“ nejsou žádní moji oblíbenci. Jen nesnáším jednostrannost.
  A vidím nejen zápory, ale i klady.

Přidávání komentářů není povoleno