Poslanecká sněmovna,

Poslanec Farský dál pátrá po jménech „Babišových korupčníků“. Teď mezi neziskovkami

Napsal/a Robert Břešťan 27. listopadu 2015

(AKTUALIZOVÁNO O REAKCI ANDREJE BABIŠE).V rozhovoru pro deník Právo letos v červnu ministr financí Andrej Babiš řekl, že „ve sněmovně je minimálně čtyři pět zlodějů“. Poslanec Jan Farský (TOP 09 a Starostové) se od té doby dožaduje odpovědi, koho konkrétně měl na mysli.

„Může to vypadat jako marginalita. Ale jsem přesvědčen, že pokud pan Babiš „plácá“ v ekonomické oblasti, jde jen o peníze. Pokud útočí na poslaneckou sněmovnu, útočí na základy demokratického zřízení,“ říká Farský.

Kdo jsou ti zloději?

I na adresu HlídacíPes.org od něj před několika dny přišel poněkud překvapivý dotaz: „Omlouvám se, že se na Vás takto obracím, ale byl jsem vyzván panem místopředsedou vlády Andrejem Babišem, s tím, že máte odpověď na moji otázku. Kdo jsou ti zloději ve sněmovně?“

Stejný e-mail dostali například i zástupci Transparency International, Nadačního fondu proti korupci, Oživení, Frank Bold a řada dalších.

Na tyto organizace a ostatní účastníky protikorupční konferenci, kterou v říjnu organizovalo ministerstvo financí, poukázel své písemné odpovědi Farskému právě Andrej Babiš:

„V návaznosti na opětovnou odpověď na interpelaci ev.č. 548 ve věci mých výroků v rozhovoru pro deník Právo ze dne 20. června 2015 Vám zasílám kontakty na osoby, které se účastnily Protikorupční konference dne 19. -20.10.2015. Věřím, že tyto kontakty pro Vás budou přínosné a že je využijete k získání informací, které by mohly být předmětem Vašeho zájmu.“

Oznamovací povinnost splním

V písemné odpovědi na interpelaci zdůraznil, že „konkrétní osoby označovat nebudu a odpověď ponechám v obecné rovině, abyste mou odpověď nezneužil k dalším útokům vůči mé osobě“.

„Obecně vás mohu ujistit, že vždy, disponuji-li informacemi, o nichž jsem se dozvěděl hodnověrným způsobem, jsem oznamovací povinnost (oznámení trestného činu, pozn. red) splnil, či v budoucnu splním,“ napsal Babiš.

Na „Farského pátrání“ mezi účastníky protikorupční konference, které dnes ráno zveřejnil HlídacíPes.org, reagoval Babiš novým e-mailem:

„Rád bych věc uvedl na pravou míru. Pana Farského jsem v Poslanecké sněmovně a následně v rámci odpovědi na interpelaci, kterou posílám v příloze, informoval o Protikorupční konferenci, kterou organizovalo Ministerstvo financí.

Jelikož tato konference byla velice zajímavá a pro mne osobně velice přínosná, zaslal jsem Vaše kontakty panu Farskému s tím, že by mu mohly být užitečné v rámci jeho zájmu, neboť účastníci konference (zejména vystupující) se zaměřovali na korupční jednání v rámci České republiky. Ve své odpovědi na interpelaci jsem neuvedl, že byste měli namísto mne odpovídat na panem poslancem vznesenou otázku.“

 

 

Čtěte též

8 komentářů

 1. J.Němec napsal:

  Co to máme za politiky a policii? Kvůli nějakému milostnému trojúhelníku se odstraní vláda a rozloží rozvědka a přitom nám ve sněmově sedí několik zlodějů. Po upozornění na trestný čin měli kukláči okamžitě obklíčt sněmovnu a začít se zatýkáním. Jak to, že se odstraňuje vláda kvůli nezdaněné kabelce a ve sněmovně si v klidu sedí zloději. Jak to, že se pan Farský obrací na nějaké spolky když zlodějna patří policii. Díky zbabělým politikům a polici ve světě rostou teroristi a beru si spravedlnost do svých rukou. Nebo už se nějací zloději vyrábějí s Ritigovou fotkou.?

 2. J.Němec napsal:

  Po upozornění, že ve sněmovně sedí několik zlodějů měla sněmovna okamžitě přerušit jednání a žádat vyšetření. Né si schvalovat vysoké platy za zbabělost.

 3. Havlová napsal:

  J.N.
  Váš příklad nepovažuji zrovna za nejlepší. Všichni si pamatujeme, že nešlo jen o milostný trojúhelník a jednu kabelku. Což takhle uvést příklad nedotknutelného Böhma a v současnosti souzeného Svobody a Hudečka? Že Babiš nejmenoval, tomu se nikdo rozumný nediví. Všichni známe z okolí ať již bývalé či současné politiky, kteří najednou oplývají movitým a nemovitým majetkem nad poměry rodinných příjmů. A lidé o tom mluví. No a? Co s tím? Osobně jim nezávidím ani majetek ani tu hanbu…
  Pro mne jsou odpadem i bez soudů.

 4. Havlová napsal:

  Farský je trapný, jako celá TOP 09. Tak se mi alespoň jeví od samého založení tato strana.

 5. J.Němec napsal:

  Netvrdím , že mám pravdu. Jen si vyhodnocuji naši politiku a závěry si dělám sám. To, že naši politikou cloumají dva muži, kdy jeden si myslí, že když má miliardy tak si může dovolit vše. A ten druhý si myslí, že když má za sebou Ruskou armádu, tak nás může urážet a z novinářů dělat blbečky. To vše za dohledu zbabělých politiků , státních zástupců s policií. Pan Farský má aspoň trochu odvahy.

 6. Havlová napsal:

  Ono p. Farskému něco hrozí? Já měla za to, že se pouze angažuje za účelem zviditelnění v boji proti Babišovi. Opravdu jste přesvědčen, že by případně „napráskal“ i své kolegy z TOPky? Já ho neznám, možná mu křivdím. Vy ho znáte dobře? Zřejmě mi mnohé ušlo. Že si Babiš (jediný oficiální miliardář-politik)dovoluje vše, že Zeman (jediný, kdo veřejně nazval novináře blbečky) má za sebou ruskou armádu… A to tu čtyřiadvacítku sleduji dobrých 10 hodin denně… Vidíte, já mám pořád pocit, že se ČT „naváží“ hlavně do těchto dvou a ona zatím spoustu informací nezveřejní. Pak věřte médiím…!

  • Petr Homoláč napsal:

   Až se média přestanou „navážet do těch dvou“, jak tomu říkáte a jak byste si přála, budeme jednoduše Malé Novorusko.

 7. Havlová napsal:

  Nejste trochu paranoidní? Ještě řekněte Malá Čína…
  Myslím, že by je ale velmi potěšilo, kdyby věděli jakou moc jim přisuzujete. A pro Vaši informaci: Ti „dva“ nejsou žádní moji oblíbenci. Jen nesnáším jednostrannost.
  A vidím nejen zápory, ale i klady.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies