Poslanec Farský dál pátrá po jménech „Babišových korupčníků“. Teď mezi neziskovkami

Napsal/a Robert Břešťan 27. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

(AKTUALIZOVÁNO O REAKCI ANDREJE BABIŠE).V rozhovoru pro deník Právo letos v červnu ministr financí Andrej Babiš řekl, že „ve sněmovně je minimálně čtyři pět zlodějů“. Poslanec Jan Farský (TOP 09 a Starostové) se od té doby dožaduje odpovědi, koho konkrétně měl na mysli.

„Může to vypadat jako marginalita. Ale jsem přesvědčen, že pokud pan Babiš „plácá“ v ekonomické oblasti, jde jen o peníze. Pokud útočí na poslaneckou sněmovnu, útočí na základy demokratického zřízení,“ říká Farský.

Kdo jsou ti zloději?

I na adresu HlídacíPes.org od něj před několika dny přišel poněkud překvapivý dotaz: „Omlouvám se, že se na Vás takto obracím, ale byl jsem vyzván panem místopředsedou vlády Andrejem Babišem, s tím, že máte odpověď na moji otázku. Kdo jsou ti zloději ve sněmovně?“

Stejný e-mail dostali například i zástupci Transparency International, Nadačního fondu proti korupci, Oživení, Frank Bold a řada dalších.

Na tyto organizace a ostatní účastníky protikorupční konferenci, kterou v říjnu organizovalo ministerstvo financí, poukázel své písemné odpovědi Farskému právě Andrej Babiš:

„V návaznosti na opětovnou odpověď na interpelaci ev.č. 548 ve věci mých výroků v rozhovoru pro deník Právo ze dne 20. června 2015 Vám zasílám kontakty na osoby, které se účastnily Protikorupční konference dne 19. -20.10.2015. Věřím, že tyto kontakty pro Vás budou přínosné a že je využijete k získání informací, které by mohly být předmětem Vašeho zájmu.“

Oznamovací povinnost splním

V písemné odpovědi na interpelaci zdůraznil, že „konkrétní osoby označovat nebudu a odpověď ponechám v obecné rovině, abyste mou odpověď nezneužil k dalším útokům vůči mé osobě“.

„Obecně vás mohu ujistit, že vždy, disponuji-li informacemi, o nichž jsem se dozvěděl hodnověrným způsobem, jsem oznamovací povinnost (oznámení trestného činu, pozn. red) splnil, či v budoucnu splním,“ napsal Babiš.

Na „Farského pátrání“ mezi účastníky protikorupční konference, které dnes ráno zveřejnil HlídacíPes.org, reagoval Babiš novým e-mailem:

„Rád bych věc uvedl na pravou míru. Pana Farského jsem v Poslanecké sněmovně a následně v rámci odpovědi na interpelaci, kterou posílám v příloze, informoval o Protikorupční konferenci, kterou organizovalo Ministerstvo financí.

Jelikož tato konference byla velice zajímavá a pro mne osobně velice přínosná, zaslal jsem Vaše kontakty panu Farskému s tím, že by mu mohly být užitečné v rámci jeho zájmu, neboť účastníci konference (zejména vystupující) se zaměřovali na korupční jednání v rámci České republiky. Ve své odpovědi na interpelaci jsem neuvedl, že byste měli namísto mne odpovídat na panem poslancem vznesenou otázku.“

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)