Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Početí Andreje Babiše. Lahodná asistentka a galantní ministr

Dvě velká tajemství Andreje Babiše zjevil končící týden. 

 • Prvním je početí úřadujícího ministra financí. Již před časem Babišův oddaný poslanec Martin Komárek naznačoval nadpozemské původ svého guru. Teď konečně promluvil samotný Babiš: „Vy jste mě zplodili, vy, zkorumpovaná pravice.”

Takže žádný čáp, žádná paní Babišová. Ale Klaus, Topolánek a Kalousek! Psisko si radši ani nepředstavuje, jak to tehdy přesně bylo.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


 • Druhou hádankou bylo, jak přesně chce Babiš vládnou. Obecné deklarace o státu jako firmě dostaly na setkání prvního vicepremiéra se starosty konkrétnější obrysy: „Radši bych dělal starostu v Průhonicích než ministra financí, protože ten starosta může rozhodovat. Bez koalice a bez zákonů“.

Starostové žasli. Psisko by panu Babišovi Průhonice ze srdce přálo. Dají se snadno objet po městském okruhu a cestou na Brno se okolo nich jen prosviští po D1. Obáváme se však, že jeho ambice sahají mnohem dále a svoji dobrotivou vládu „bez koalice a bez zákonů“ plánuje pro celou republiku.

 

 • Pravidla demokracie nepřekáží jen politikům. Někteří státní zástupci mají například velký problém s tím, že soudy občas na jejich kauzy nahlížejí jinak než oni sami. Například žalobce Rostislava Bajgera a jeho nadřízené z olomouckého Vrchního státního zastupitelství nakrkla soudkyně, která osvobodila všechny obžalované v kauze Nagyová – Nečasová a vojenských zpravodajců. „Rozsudek považujeme za nezákonný a neodůvodněný,“ reagoval na výsledek procesu Bajger.

Navrhujeme zlepšovák – pokud soudce takto svévolně zmaří mravenčí práci policie a žalobců, co mu rovnou ještě v soudní síni nasadit klepeta? Však on ve vazbě vyměkne!

 

 • Ministr školství Marcel Chládek doministroval. Křičel na podřízené úředníky a nutil je zvedat služební – tedy státem placené – telefony i o víkendu. Nadto trousil nevhodné poznámky směrem k ženám ve svém okolí. Těm pak nezbývalo, než z ministerstva odejít. „Šla jsem i kvůli jeho poznámkám. Ještě na kraji mi třeba říkal, že vypadám lahodně. A to i před jinými lidmi, což mi vadilo,“ postěžovala si v MfD ministrova někdejší asistentka Aneta Lačevová, která s ním spolupracovala už dříve na středočeském krajském úřadě.

Psisko je rádo za každé podrbání za uchem. Nad citátem proto dlouze přemýšlelo. A stále nechápe: 1) kam Chládek na podobná přirovnání chodí?, 2) proč to vadí jen „před lidmi“?, 3) proč politika – prasáka asistentka následovala z kraje na ministerstvo?

 

 • K chování Marcela Chládka k ženám se dala slyšet i první ze sociálnědemokratických žen Jindřiška Maršová: „Tuto konkrétní kauzu neznám. Nicméně patřím ke generaci, která nebere dvorné chování mužů jako obtěžování ale jako galantnost, která patří k životu“.

Lahodné!

 

 • „Odpustím každému, ale nezapomínám,“ řekl Sepp Blatter poté, co byl přes odpor UEFA zvolen už do svého pátého funkčního období v čele světové fotbalové organizace FIFA.

Po Rusku a Kataru se začínáme těšit na světový fotbalový šampionát v somálském Mogadišu.

 

 • „ODS je v cajku,“ má jasno její předseda Petr Fiala.

Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom ‚cajk‘?

 


Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. Karel napsal:

  Skončí díky Petru Fialovi ODS v propadlišti dějin ?

  – Kontrarevoluce normálních lidí a poslání občanských demokratů http://www.youtube.com/watch?v=lU8VQfRX-XA

  – Znáte to přísloví: „Lepší ďábel, kterého znáš, než kterého neznáš.“ http://jdem.cz/brvaf6

  – Úvodní projev na 25. kongresu ODS „Svoboda a naděje“, 5. 9. 2014 v Praze
  http://jdem.cz/brvaf6

Přidávání komentářů není povoleno