Početí Andreje Babiše. Lahodná asistentka a galantní ministr

Napsal/a Ondřej Neumann 31. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Dvě velká tajemství Andreje Babiše zjevil končící týden. 

  • Prvním je početí úřadujícího ministra financí. Již před časem Babišův oddaný poslanec Martin Komárek naznačoval nadpozemské původ svého guru. Teď konečně promluvil samotný Babiš: „Vy jste mě zplodili, vy, zkorumpovaná pravice.”

Takže žádný čáp, žádná paní Babišová. Ale Klaus, Topolánek a Kalousek! Psisko si radši ani nepředstavuje, jak to tehdy přesně bylo.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • Druhou hádankou bylo, jak přesně chce Babiš vládnou. Obecné deklarace o státu jako firmě dostaly na setkání prvního vicepremiéra se starosty konkrétnější obrysy: „Radši bych dělal starostu v Průhonicích než ministra financí, protože ten starosta může rozhodovat. Bez koalice a bez zákonů“.

Starostové žasli. Psisko by panu Babišovi Průhonice ze srdce přálo. Dají se snadno objet po městském okruhu a cestou na Brno se okolo nich jen prosviští po D1. Obáváme se však, že jeho ambice sahají mnohem dále a svoji dobrotivou vládu „bez koalice a bez zákonů“ plánuje pro celou republiku.

 

  • Pravidla demokracie nepřekáží jen politikům. Někteří státní zástupci mají například velký problém s tím, že soudy občas na jejich kauzy nahlížejí jinak než oni sami. Například žalobce Rostislava Bajgera a jeho nadřízené z olomouckého Vrchního státního zastupitelství nakrkla soudkyně, která osvobodila všechny obžalované v kauze Nagyová – Nečasová a vojenských zpravodajců. „Rozsudek považujeme za nezákonný a neodůvodněný,“ reagoval na výsledek procesu Bajger.

Navrhujeme zlepšovák – pokud soudce takto svévolně zmaří mravenčí práci policie a žalobců, co mu rovnou ještě v soudní síni nasadit klepeta? Však on ve vazbě vyměkne!

 

  • Ministr školství Marcel Chládek doministroval. Křičel na podřízené úředníky a nutil je zvedat služební – tedy státem placené – telefony i o víkendu. Nadto trousil nevhodné poznámky směrem k ženám ve svém okolí. Těm pak nezbývalo, než z ministerstva odejít. „Šla jsem i kvůli jeho poznámkám. Ještě na kraji mi třeba říkal, že vypadám lahodně. A to i před jinými lidmi, což mi vadilo,“ postěžovala si v MfD ministrova někdejší asistentka Aneta Lačevová, která s ním spolupracovala už dříve na středočeském krajském úřadě.

Psisko je rádo za každé podrbání za uchem. Nad citátem proto dlouze přemýšlelo. A stále nechápe: 1) kam Chládek na podobná přirovnání chodí?, 2) proč to vadí jen „před lidmi“?, 3) proč politika – prasáka asistentka následovala z kraje na ministerstvo?

 

  • K chování Marcela Chládka k ženám se dala slyšet i první ze sociálnědemokratických žen Jindřiška Maršová: „Tuto konkrétní kauzu neznám. Nicméně patřím ke generaci, která nebere dvorné chování mužů jako obtěžování ale jako galantnost, která patří k životu“.

Lahodné!

 

  • „Odpustím každému, ale nezapomínám,“ řekl Sepp Blatter poté, co byl přes odpor UEFA zvolen už do svého pátého funkčního období v čele světové fotbalové organizace FIFA.

Po Rusku a Kataru se začínáme těšit na světový fotbalový šampionát v somálském Mogadišu.

 

  • „ODS je v cajku,“ má jasno její předseda Petr Fiala.

Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom ‚cajk‘?

 


Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)