,

Parlamentní kalkulačka otestuje, zda jste více Okamura nebo Schwarzenberg

Napsal/a Robert Břešťan 6. ledna 2015

Shodnete se ve svých názorech spíše s Tomiem Okamurou, Bohuslavem Sobotkou nebo třeba Miroslavem Kalouskem?

Díky aplikaci Inventura hlasování si každý může porovnat to, jak hlasovali „jeho“ poslanci s tím, jakým způsobem by pro klíčové zákony schvalované v roce 2014 zvedal ruku on.

Aplikaci spustilo k příležitosti začátku roku sdružení KohoVolit.eu, které dlouhodobě monitoruje práci politiků. Vyplnění on-line volebního testu zabere přibližně pět minut.

„Aplikace uživateli předloží sadu nejdůležitějších hlasování, o kterých poslanci rozhodovali v posledním roce. Uživatel poté hlasuje o jednotlivých návrzích podobně jako zákonodárci. Výsledkem je ukazatel shody s jednotlivými poslanci, kde si lidé mohou ověřit, který poslanec hlasoval tak, jak by hlasovali oni sami,“ říká analytik KohoVolit.eu Kamil Gregor.

Součástí aplikace jsou i názory a programové teze a priority vybraných neparlamentních stran Strany zelených, Svobodných, Pirátů či SPOZ.

„Kromě celkové shody je ještě možné u poslanců procházet jednotlivá hlasování a zjistit, v kterých konkrétních bodech se s uživatelem liší,“ podotýká Gregor.

 

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies