Opencard je ještě možné zachránit. Nabízí se iniciativa zdola

Napsal/a Jan Cibulka 28. ledna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Nikdo z Prahy nemá tu červenou kartičku nijak zvlášť v lásce. Pro její vyřízení šel dvakrát do fronty, potupně odevzdal osobní údaje a kupóny si nakonec kupoval v šíleném e-shopu dopravního podniku.

I tak ale platí, že lepší hrozný e-shop, než půl hodiny ve frontě každý měsíc a neustálé strachy o ztracený nebo jinak odepsaný kupón. Proto by Pražané měli Opencard zachránit, když už to neudělá město.

Uspořádejte „Opencard hackaton“

I když se systém na správu karet pravděpodobně položí a město ho kvůli technickému stavu a možná i licencím nebude moci používat, zbude hardware: Čtečky pro revizory, validátory na nahrávání kupónů a samozřejmě pak samotné kartičky, které jsou teď asi v milionu peněženek. A i když je šance na úspěch nízká, rozhodně by stálo za pokus ze zbytků stávajícího systému postavit nový.

Proto navrhuji městu, aby uspořádalo Opencard hackaton: Dejte k dispozici čtečky, validátory, karty a nějaký prostor, kde bude možné pracovat. Bude to akce hlavně pro ajťáky a elektrotechniky, ale určitě přijdou i lidé z jiných oborů, třeba jenom ze zvědavosti. A je tady určitá, i když malá šance, že vznikne způsob, jak stávající infrastrukturu naplnit jiným softwarem tak, aby mohla plnit svou funkci, třeba jen dočasně.

A když to nevyjde (což je nejpravděpodobnější), aspoň si Pražané prohlédnou a osahají věc, za kterou město vyhodilo přes miliardu korun. Konec konců, papírové kupóny je možné vytisknout vždycky a teď už vážně nemáme co ztratit.

HlídacíPes.org se bude zajímat o to, jak se k této ideji postaví Praha…

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)