Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Voják Bundeswehru vyprazdňuje zásobník cvičné munice ze samohybné houfnice PzH 2000. Foto: HlídacíPes.org
,

Obří manévry NATO v Bavorsku. Jak bránit Alianci při napadení cvičili i Češi

FOTOGALERIE. Tři týdny nacvičovaly jednotky NATO z 19 zemí v Bavorsku, jak by se Severoatlantická aliance bránila v případě napadení některého ze svých členských států. Měřítkem toho, na co musí být NATO připravené, je z pohledu veřejnosti aktuální válka na Ukrajině a rizika ze strany Ruska. Cvičení Dynamická fronta 22 se účastnilo téměř 2400 vojáků z 19 zemí, včetně Česka a Slovenska. Na místě byl i HlídacíPes.org.

Cvičení začalo začalo 6. července a trvalo tři týdny. Divize z jednotlivých zemí trénovaly společný postup v palbě a technickou koordinaci pomocí speciálního softwaru.

Manévry vedla 56. dělostřelecká divize americké armády. Tato jednotka má svůj původ u 56. velitelství polního dělostřelectva, které naposledy sloužilo v aktivní službě v Evropě v letech 1986 až 1991 jako velitelství raket Pershing.

Bylo deaktivováno v červnu 1991 po podpisu Smlouvy o jaderných silách středního doletu. Velitelství 56. dělostřeleckého pluku sídlí v německém Mainz-Kastelu. Velitelství 56. dělostřeleckého pluku bylo slavnostně reaktivováno 8. listopadu v německém Wiesbadenu. Areál v Grafenwöhru, kde se cvičení odehrávalo, je s rozlohou 223 km² největším výcvikovým prostorem NATO v Evropě.

Průběh cvičení NATO v Bavorsku zachycují i snímky v následující fotogalerii. V následujících dnech přineseme k tématu i reportáž.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře