Nedostatek spánku může skončit až poškozením mozku

Napsal/a Robert Břešťan 2. ledna 2015

Zíváte často během dne, usínáte vteřinu poté, co vám večer hlava dopadne na polštář a přes den se nedokážete pořádně soustředit? Jasné příznaky, že potřebujete více spánku.

Za banálně znějícím zjištěním publikovaným nedávno na stránkách Světového ekonomického fóra jsou dlouhodobé studie, které nekončí u pouhého konstatování faktu.

Podle vědců lidé potřebují v průměru šest až osm hodin nepřerušovaného spánku. Což nebývá vždy snadné, jak potvrdí kupříkladu rodiče malých dětí. Problém nekvalitního a nedostatečného spánku se ale netýká jen jich.

Podle studií si luxusu kvalitního a dostatečného spánku užívá sotva 30 % lidí. Zbytek zažívá spánkovou deprivaci, jež s sebou nese změny v lidské psychice a má negativní vliv na lidské zdraví.

Níže uvedená infografika jasně vysvětluje, co se děje s lidským mozkem, když nedostává to, čeho si pravidelně žádá – kvalitního spánku. Možná se v pojmech a příznacích jako je vztek, podrážděnost, hlava v oblacích, nezřetelná mluva, výpadky paměti či vyšší sklon k riziku také poznáte…

 

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama