Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Thomas Hawk / Foter / CC BY-NC,

Nebezpečí na cestách. Tohle jsou nejvražednější zvířecí zabijáci…

Zhruba 25 tisíc lidí na světě ročně zabijí psi. Přesto jsou to pořád ještě „drobné“. Kde – nejen na cestovatele – číhá největší nebezpečí?

S prázdninovým obdobím se na sociálních sítích znovu začal šířit loňský blog – „gatesnotes“ – nejbohatšího muže světa, zakladatele společnosti Microsoft, Billa Gatese, v němž ukazuje, jaký tvor je člověku nejnebezpečnější.

Není to tolik obávaný žralok – ten má ročně na svědomí zdruba deset lidí. Nejsou to ani jedovatí hadi, i když jejich skóre je už o poznání vyšší – 50 000 obětí ročně.

Nejsou to dokonce ani lidé. Ti jsou „až“ na druhém místě v žebříčku. Jedničkou jsou moskyti.

Ročně na choroby, které šíří, zemře 725 tisíc lidí, dalších dvě stě miliónů jich v důsledku bodnutí tímto hmyzem onemocní. Moskyti mimo jiné šíří malárii či horečku dengue a další nemoci.

Problém se týká řady zemí světa a tak i českých cestovatelů do exotických zemí.

 

BiggestKillers_final_v8_no-logo

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno