Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Thomas Hawk / Foter / CC BY-NC,

Nebezpečí na cestách. Tohle jsou nejvražednější zvířecí zabijáci…

Zhruba 25 tisíc lidí na světě ročně zabijí psi. Přesto jsou to pořád ještě „drobné“. Kde – nejen na cestovatele – číhá největší nebezpečí?

S prázdninovým obdobím se na sociálních sítích znovu začal šířit loňský blog – „gatesnotes“ – nejbohatšího muže světa, zakladatele společnosti Microsoft, Billa Gatese, v němž ukazuje, jaký tvor je člověku nejnebezpečnější.

Není to tolik obávaný žralok – ten má ročně na svědomí zdruba deset lidí. Nejsou to ani jedovatí hadi, i když jejich skóre je už o poznání vyšší – 50 000 obětí ročně.

Nejsou to dokonce ani lidé. Ti jsou „až“ na druhém místě v žebříčku. Jedničkou jsou moskyti.

Ročně na choroby, které šíří, zemře 725 tisíc lidí, dalších dvě stě miliónů jich v důsledku bodnutí tímto hmyzem onemocní. Moskyti mimo jiné šíří malárii či horečku dengue a další nemoci.

Problém se týká řady zemí světa a tak i českých cestovatelů do exotických zemí.

 

BiggestKillers_final_v8_no-logo

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře