Muž si v Nevadě vytisknul na 3D tiskárně termonukleární bombu. Policie ho zatkla a další informace tají!

Napsal/a Martin Malý 10. května 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA. Tak takovouhle zprávu přinesl loni internetový magazín National Report. Nemusíte být investigativní žurnalista, abyste zjistili, že National Report je něco jako český Infobaden. Tedy recesistický a parodický server plný jako že pravdivých zpráv, u nichž je nesmyslnost patrná na první pohled každému jen trochu bystřejšímu a kritičtějšímu čtenáři.

Eva Střihavková z TV Barrandov pravděpodobně nepatří k bystřejším a kritičtějším čtenářům, protože na tuhle kachnu skočila a, jak se říká, slupla ji i s navijákem. Dokonce ji neváhala uvést na konci své reportáže. Ostatně, podívejte se na to svěží dílko sami:

Nevyčítal bych autorce, že neví, jak funguje 3D tisk a k čemu ta technologie může být zatím reálně použita. Když neví, tak se zeptá, v tom přeci není problém. Ale rozhodně bych jí vyčítal jiné věci.

„Různá videa jasně dokazují“

Třeba její naprostou neprofesionalitu, se kterou operuje s hoaxy a vyloženými legráckami, aniž by se namáhala cokoli ověřit. Její bezelstné “našla jsem to během pěti minut na internetu” by se mohlo učit na žurnalistice jako ukázka špatné práce.

Kde je “… a další půl hodiny jsem si to ověřovala?” Nebo aspoň kdyby si ten článek přečetla, že? Našla by tam, mimo jiné, větu, že se jedná o první experimenty, že technologie odpovídá zhruba druhé polovině 19. století a že je zatím mnoho povyku pro nic (“For all the media hubbub, for all the concerned legislators, the first 3D printed pistol was much ado about nothing.”)

Navíc když už autorka něco neví a zeptá se, tak o odpovědi (opravdu fundované, asi nikdo nebude pochybovat o tom, že Pepa Průša 3D tisku rozumí velmi dobře) pochybuje slovy, která by mohla rovněž vstoupit do zlatého fondu: “Jenže nejrůznější videa jasně dokazují…!”

Po pravdě řečeno nejrůznější videa jasně dokazují nejrůznější věci, třeba že kočky za sebou nechávají duhovou stopu:

Ale novinář by měl mít alespoň elementární schopnost práce s informací. A když ne redaktor, tak alespoň editor, vedoucí vydání, nebo jak se ta pozice v TV Barrandov jmenuje.

Zajedeme za Gagarinem

Redaktorka totiž předvedla kromě neprofesionality i obdivuhodný talent zabránit informaci, aby vnikla do jejího vědomí a nějak se tam projevila.

Takže jí Pepa Průša sice vysvětluje, jak tisk funguje a jak to s těmi pistolemi z 3D tiskáren vlastně je, ale ona si přesto dál jede tu svoji myšlenku, či co to je, a skončí takovou velkolepou hovězinou, jako je termonukleární bomba z 3D tiskárny.

Trošku mi tou svou umanutou nevědomostí připomíná nejmenovanou kolegyni, která před pár lety při hledání témat do víkendového vydání zcela vážně navrhla, že by bylo fajn zajet za Gagarinem a udělat s ním rozhovor, jak dnes vzpomíná na ten kosmický let a tak…

3D technologie v rukou teroristů?

A pokud snad někdo stále tápete, tak vězte, že 3D tiskárny jsou zajímavá zařízení, ale zatím se tiskne především z plastů, navíc z takových, které tají někde okolo 200 °C (a díky tomu je lze tvarovat a protlačovat tryskou).

Pokud chcete dělat pistoli, tak to máte mnohem jistější se starými dobrými nástroji jako je soustruh a frézka. Ale ty nejsou obestřené takovým oblakem tajemna a mysteriózna, že?

Na 3D tiskárně lze skutečně vytisknout některé části pistole, ale představa, že teroristé z Blízkého východu si kupují 3D tiskárny, aby mohli tisknout zbraně, kterou redaktorka také zmínila, je naprosto nesmyslná. Proč by to dělali, když si můžou koupit bez větších problémů zcela normální a průmyslově vyrobenou zbraň?

Snad proto, že chtějí tu vytištěnou termojadernou bombu.

Svatá prostoto!

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)