Marek Wollner. Foto: se souhlasem České televize

Marek Wollner skončil v České televizi: „Dohoda byla náročná pro obě strany.“

Napsal/a Vojtěch Berger 13. ledna 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Marek Wollner odchází z České televize. Dnes po poledni to ČT sdělila v tiskové zprávě s tím, že jde o snahu „stabilizovat situaci v redakci a zastavit poškozování dobrého jména ČT“. Bývalý šéf Reportérů ČT Wollner se už několik týdnů brání obviněním z bossingu a sexuálního obtěžování ze strany některých současných i bývalých spolupracovníků.

„Tento krok je výsledkem vzájemné dohody, náročné pro obě strany. Česká televize považuje Marka Wollnera za jednoho z nejlepších novinářů v zemi, který za 17 let svého působení v redakci Zpravodajství odvedl mimořádnou práci v oblasti investigativní žurnalistiky,“ napsala mluvčí ČT Karolína Blinková v tiskové zprávě.

Wollner do ledna působil jako šéf reportážní publicistiky České televize a jako dlouholetý dramaturg pořadu Reportéři ČT.

„Náročnosti příprav takového pořadu odpovídají i nároky kladené na jeho autory. V tomto ohledu může Česká televize rozumět tomu, že při práci na pořadu vznikají přirozeně také vypjaté situace. Je povinností České televize vytvářet pro všechny své zaměstnance takové prostředí, které je důstojné a ve kterém se cítí dobře,“ uvedla ČT.

Některá svědectví lidí, kteří prošli redakcí Reportérů ČT, která dnes publikoval HlídacíPes.org, popisují dlouhodobý bossing, neskrývané sexuální obtěžování a atmosféru strachu, která v redakci panovala mnoho let.

Česká televize chování Marka Wollnera interně prošetřovala prostřednictvím speciálně svolané komise: „Jakkoli nic nenaznačuje tomu, že by došlo ze strany Marka Wollnera k jednání, jež by neslo znaky trestného činu, vnímají v tuto chvíli obě strany ukončení spolupráce jako krok, který napomůže stabilizovat situaci v redakci a zastaví poškozování dobrého jména ČT,“ komentuje Wollnerův odchod televize.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)