Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Andreje Babiše,

Křetínského Blesk před volbami tlačil ČSSD a Babiše

Od pondělí 19. května do pátku 23. května jsem poctivě pročítal tuzemské celostátní deníky. Jak pro ně dopadla první zatěžkávací volební zkouška poté, co Mladou frontu Dnes s Lidovými novinami majetkově i personálně ovládl Andrej Babiš a bulvární Blesk s Aha! (zatím pouze majetkově) duo Daniel Křetínský – Patrik Tkáč? Následují tři nejvýraznější prohřešky proti zásadám nestranné žurnalistiky.

1. Páteční Blesk otiskl celostránkový rozhovor se sociálně-demokratickým premiérem Bohuslavem Sobotkou pod titulkem „Pojďte volit! Jde vám o peníze!“. Vysoká volební účast je přitom ve zjevném zájmu ČSSD. Nadto Sobotka nabídnutý prostor bezezbytku využil k propagaci vlastní strany a jejího eurolídra. Asi je zbytečné dodávat, že s nikým jiným z šéfů či kandidátů ostatních stran během celého týdne Blesk rozhovor neotiskl.

Pro představu první dvě otázky a odpovědi:
* Proč by měli občané ČR přijít dnes a zítra k volbám? Čím jsou důležité? Co mohou Čechům přinést?
Rád bych všechny občany k volbám pozval, neboť volby do Evropského parlamentu rozhodnou o budoucnosti směřování naší země, rozhodnou o tom, zda se nám podaří posílit pozici České republiky v rámci Evropské unie. ČSSD vede do voleb sociolog a ostravský rodák Jan Keller. Heslem sociální demokracie, která má ve volbách číslo 14, je: „Evropa bude taková, jakou si ji uděláme“. A přesně toho chce ČSSD v Evropském parlamentu dosáhnout – chceme být aktivním členem, který bude mít sílu v EU prosazovat národní zájmy, podporovat tuzemský hospodářský růst, investice i nová pracovní místa.
* Co mohou podle vás naznačit jejich výsledky pro rozložení politických sil u nás?
Žádné dramatické změny neočekávám, nejde o výsledky do Poslanecké sněmovny, tudíž se nijak nemění rozložení sil v Parlamentu ani ve vládě. Věřím ale, že v těchto volbách vyhrají proevropské strany v čele s ČSSD. Je mimořádně důležité, abychom napravili škody, které naší zemi svou nesmyslnou euroskeptickou politikou způsobily pravicové vlády. ČSSD i vláda je připravena hájit v EU zájmy každého jednoho občana ČR.

 

2. Deník Právo během pěti dnů dal na svých komentářových stránkách třikrát!!!! prostor již zmiňovanému lídrovi ČSSD Janu Kellerovi. Pro ilustraci – do Evropského parlamentu kandidovalo přes 800 lidí. Nikdo jiný než Keller ve sledovaném týdnu od redakce prostor k napsání komentáře nedostal.

Jan Keller: „Kdyby levice nešla volit“ . Komentář o tom, že pro úspěch oranžových je nutné jít k volbám… (úterý 20. 5)

Jan Keller: „Lze Evropu řídit jako firmu?“. Komentář o tom, že Babiš a jeho ANO se mýlí… (středa 21. 5)

Jan Keller:  „Pejsek, kočička a modrý dort“. Komentář o tom, že program ODS a pravice vůbec je k ničemu… (pátek 23. 5)

 

3. – Středeční Blesk zajišťuje výrazné plusové body pro Andreje Babiše a lídra jeho ANO Pavla Teličku. Otiskuje čtyři fotografie, jak běhají pod titulkem „Babiš, kil se zbavíš“, nechybí zasvěcený komentář fitness trenérky. V předvolebním čase jsou oba pánové představeni jako sympaťáci ze sousedství, kterým nic lidského není cizí. Nadto i při běhu zjevně intenzivně řeší problémy Česka i Evropy. Žádný div, že ve čtvrtek Babiš dvě z fotek použil k sebepropagaci na Twitteru s textem: „Sedím na vládě vedle bufetu. Takže musím shodit politická kila. S kolegou Těličkou jsme dali 2 KM“.

Pro dokreslení text z Blesku včetně popisků u fotografií.

Babiš, kil se zbavíš!
Ministr financí začal běhat * V politice se prý tloustne

BENEŠOVSKO – Politici, třeste se, vicepremiér běhá po lese… Ministr financí Andrej Babiš (59, ANO) utíká konkurentům v průzkumech i kondičce. Začal s pravidelným joggingem, aby si pročistil hlavu a shodil »politická« kila.

Ministr a druhý nejbohatší Čech (140 miliard) si nazul modré tenisky a oblékl šedou teplákovou soupravu od Armaniho (zhruba za 5600 Kč). Pak vyrazil na zhruba dvoukilometrový okruh u své farmy »Čapí hnízdo« ve středních Čechách. Prý aby si alespoň na chvilku pročistil hlavu od politiky. A nejen hlavu. „Ručička na váze začala od doby, co jsem v politice stoupat, tak jsem se rozhodl s tím něco udělat,“ zdůvodnil později Blesku svou novou sportovní aktivitu ministr. Od začátku své politické kariéry prý nabral zhruba pět kilo.

***
Kdo je tu za frajera?
Jitka Košínová, osobní trenérka
Co se stylu týče, přijde mi u pana Babiše jako pohodový, zatímco pan Telička na mě působí lehce frajersky. Ale to u něj dělají kraťasy, jinak si myslím, že všechno je v pořádku. Pan Babiš zvolil dlouhé kalhoty, zřejmě kvůli kloubům, protože ty je lepší mít v teple. Prakticky (tepleji) je oblečen Babiš, což je dobře a lépe se při tom spalují tuky. Jedinou vadou u obou je, že ani u jednoho nevidím láhev s pitím, ale třeba na konci cesty bylo občerstvení.
Popisek 1: Kde ten se Telička fláká…
Popisek 2: …no konečně se do toho můžeme pustit…
Popisek 3: ….jestli chceš být lídrem, tak koukej přidat!
Popisek 4: Mikina EA7 Cena: 3100 Kč
Popisek 5: Andrej Babiš plní předsevzetí, že udělá něco pro své tělo. Jeho kariéra i bankovní konto už svaly mají. V tom musí jeho parťák Pavel Telička přidat.
Popisek 6: Tepláky EA7 Cena: 2500 Kč
Popisek 7: Boty adidas Cena: 2900 Kč

 

Jak před volbami psaly ostatní deníky? Již brzy na www.hlidacipes.org.

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno