Křetínského Blesk před volbami tlačil ČSSD a Babiše

Napsal/a Ondřej Neumann 23. května 2014
FacebookTwitterPocketE-mail

Od pondělí 19. května do pátku 23. května jsem poctivě pročítal tuzemské celostátní deníky. Jak pro ně dopadla první zatěžkávací volební zkouška poté, co Mladou frontu Dnes s Lidovými novinami majetkově i personálně ovládl Andrej Babiš a bulvární Blesk s Aha! (zatím pouze majetkově) duo Daniel Křetínský – Patrik Tkáč? Následují tři nejvýraznější prohřešky proti zásadám nestranné žurnalistiky.

1. Páteční Blesk otiskl celostránkový rozhovor se sociálně-demokratickým premiérem Bohuslavem Sobotkou pod titulkem „Pojďte volit! Jde vám o peníze!“. Vysoká volební účast je přitom ve zjevném zájmu ČSSD. Nadto Sobotka nabídnutý prostor bezezbytku využil k propagaci vlastní strany a jejího eurolídra. Asi je zbytečné dodávat, že s nikým jiným z šéfů či kandidátů ostatních stran během celého týdne Blesk rozhovor neotiskl.

Pro představu první dvě otázky a odpovědi:
* Proč by měli občané ČR přijít dnes a zítra k volbám? Čím jsou důležité? Co mohou Čechům přinést?
Rád bych všechny občany k volbám pozval, neboť volby do Evropského parlamentu rozhodnou o budoucnosti směřování naší země, rozhodnou o tom, zda se nám podaří posílit pozici České republiky v rámci Evropské unie. ČSSD vede do voleb sociolog a ostravský rodák Jan Keller. Heslem sociální demokracie, která má ve volbách číslo 14, je: „Evropa bude taková, jakou si ji uděláme“. A přesně toho chce ČSSD v Evropském parlamentu dosáhnout – chceme být aktivním členem, který bude mít sílu v EU prosazovat národní zájmy, podporovat tuzemský hospodářský růst, investice i nová pracovní místa.
* Co mohou podle vás naznačit jejich výsledky pro rozložení politických sil u nás?
Žádné dramatické změny neočekávám, nejde o výsledky do Poslanecké sněmovny, tudíž se nijak nemění rozložení sil v Parlamentu ani ve vládě. Věřím ale, že v těchto volbách vyhrají proevropské strany v čele s ČSSD. Je mimořádně důležité, abychom napravili škody, které naší zemi svou nesmyslnou euroskeptickou politikou způsobily pravicové vlády. ČSSD i vláda je připravena hájit v EU zájmy každého jednoho občana ČR.

 

2. Deník Právo během pěti dnů dal na svých komentářových stránkách třikrát!!!! prostor již zmiňovanému lídrovi ČSSD Janu Kellerovi. Pro ilustraci – do Evropského parlamentu kandidovalo přes 800 lidí. Nikdo jiný než Keller ve sledovaném týdnu od redakce prostor k napsání komentáře nedostal.

Jan Keller: „Kdyby levice nešla volit“ . Komentář o tom, že pro úspěch oranžových je nutné jít k volbám… (úterý 20. 5)

Jan Keller: „Lze Evropu řídit jako firmu?“. Komentář o tom, že Babiš a jeho ANO se mýlí… (středa 21. 5)

Jan Keller:  „Pejsek, kočička a modrý dort“. Komentář o tom, že program ODS a pravice vůbec je k ničemu… (pátek 23. 5)

 

3. – Středeční Blesk zajišťuje výrazné plusové body pro Andreje Babiše a lídra jeho ANO Pavla Teličku. Otiskuje čtyři fotografie, jak běhají pod titulkem „Babiš, kil se zbavíš“, nechybí zasvěcený komentář fitness trenérky. V předvolebním čase jsou oba pánové představeni jako sympaťáci ze sousedství, kterým nic lidského není cizí. Nadto i při běhu zjevně intenzivně řeší problémy Česka i Evropy. Žádný div, že ve čtvrtek Babiš dvě z fotek použil k sebepropagaci na Twitteru s textem: „Sedím na vládě vedle bufetu. Takže musím shodit politická kila. S kolegou Těličkou jsme dali 2 KM“.

Pro dokreslení text z Blesku včetně popisků u fotografií.

Babiš, kil se zbavíš!
Ministr financí začal běhat * V politice se prý tloustne

BENEŠOVSKO – Politici, třeste se, vicepremiér běhá po lese… Ministr financí Andrej Babiš (59, ANO) utíká konkurentům v průzkumech i kondičce. Začal s pravidelným joggingem, aby si pročistil hlavu a shodil »politická« kila.

Ministr a druhý nejbohatší Čech (140 miliard) si nazul modré tenisky a oblékl šedou teplákovou soupravu od Armaniho (zhruba za 5600 Kč). Pak vyrazil na zhruba dvoukilometrový okruh u své farmy »Čapí hnízdo« ve středních Čechách. Prý aby si alespoň na chvilku pročistil hlavu od politiky. A nejen hlavu. „Ručička na váze začala od doby, co jsem v politice stoupat, tak jsem se rozhodl s tím něco udělat,“ zdůvodnil později Blesku svou novou sportovní aktivitu ministr. Od začátku své politické kariéry prý nabral zhruba pět kilo.

***
Kdo je tu za frajera?
Jitka Košínová, osobní trenérka
Co se stylu týče, přijde mi u pana Babiše jako pohodový, zatímco pan Telička na mě působí lehce frajersky. Ale to u něj dělají kraťasy, jinak si myslím, že všechno je v pořádku. Pan Babiš zvolil dlouhé kalhoty, zřejmě kvůli kloubům, protože ty je lepší mít v teple. Prakticky (tepleji) je oblečen Babiš, což je dobře a lépe se při tom spalují tuky. Jedinou vadou u obou je, že ani u jednoho nevidím láhev s pitím, ale třeba na konci cesty bylo občerstvení.
Popisek 1: Kde ten se Telička fláká…
Popisek 2: …no konečně se do toho můžeme pustit…
Popisek 3: ….jestli chceš být lídrem, tak koukej přidat!
Popisek 4: Mikina EA7 Cena: 3100 Kč
Popisek 5: Andrej Babiš plní předsevzetí, že udělá něco pro své tělo. Jeho kariéra i bankovní konto už svaly mají. V tom musí jeho parťák Pavel Telička přidat.
Popisek 6: Tepláky EA7 Cena: 2500 Kč
Popisek 7: Boty adidas Cena: 2900 Kč

 

Jak před volbami psaly ostatní deníky? Již brzy na www.hlidacipes.org.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)