Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jediná europoslankyně KSČM Kateřina Konečná na prvním plenárním zasedání europarlamentu (červenec 2019). Foto: Kateřina Konečná
,

Komunisté se ve svém propadlišti dějin odbrzdili. Dávat jim dál prostor je chyba

POZNÁMKA. Komunistická strana, alias komanči, se po třiceti letech po podzimních parlamentních volbách odebrala do věčných lovišť a je dost lidí, kteří se bez ohledu na nálepky typu „laciný antikomunismus“ upřímně zaradovali. Třeba proto, že tím padl i důvod dávat jim coby parlamentní straně „povinný“ prostor ve veřejnoprávních médiích.

Bohužel však jedna jediná komunistka ještě přežívá jako poslankyně Evropského parlamentu (shodou okolností je to nová předsedkyně KSČM Kateřina Konečná), a tak se důvod, proč komunisty do vysílání zvát, i dál najde. Zejména pokud se hledá nějaký vyhrocený názor nutný k takzvanému vyvažování.

Hájit soudruhy do roztrhání těla

Právě tak to bylo v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus ze čtvrtka 9. prosince. Tématem byl diplomatický bojkot olympijských her v Pekingu – na protest proti porušování lidských práv v Číně. Pozvání do debaty dostala europoslankyně Markéta Gregorová z Pirátské strany (která je pro to, aby se k diplomatickému bojkotu olympiády v Pekingu Česká republika přidala) a zmíněná europoslankyně a šéfka komunistů Kateřina Konečná, podle níž „diplomatická a kulturní spolupráce má mít přednost před zastrašováním a ultimáty“.

Chápeme samozřejmě záměr pořadu, je obsažen v samotném názvu: vybereme ideálně dva vyhrocené názory a budeme doufat v debatu. Což ale může dopadnout třeba jako před lety (prý šlo o pokus o humor ku příležitosti silvestrovského vysílání) s debatou vědce Jiřího Grygara a zastánce přesvědčení, že Země je placatá. Debata má být střet argumentů, ne mimobežné střídání faktů a fikce, či souboj o to, kdo to víc ukřičí.

Konečná sice kulatost planety nepopírá, Čínu a tamní spolusoudruhy ale v rozhlase hájila do roztrhání těla.

Dozvěděli jsme se třeba, že i v České republice jsou porušována lidská práva, protože „tu dodnes neexistuje právo na bydlení nebo na důstojnou mzdu“. A prostě „když chcete někoho bít, hůl si vždycky najdete“. Uznáváme, že o bití a holích komunisté z historie vědí dost.

Konečná předvedla ukázkovou demagogii i populární whataboutismus: „Netvrdím, že v Číně nejsou porušována lidská práva, ale tvrdím, že jsou porušována i v řadě jiných zemí, kde se olympiáda konala a žádný bojkot nebyl.“

Nesvítit komunistům na cestu

Hlavním světovým arciďáblem jsou pro ni pochopitelně Spojené státy. „Nemám žádné relevantní informace o tom, že by se v Číně děla nějaká genocida. Když mne o tom poučí Spojené státy, které mají základnu na Guantánamu, kde se velmi nelidsky chovaly ke komukoli, kdo se jim znelíbí, tak je to velmi smutné,“ pravila soudružka.

„Za vším hledej peníze, nejde o obhajobu lidských práv. Je to poslední křeč, vynucení si postavení, které USA ztrácejí.“ My, podlézaví Češi, se samozřejmě přidáme „k tomu Velkému bratrovi“.

Nemá cenu argumentovat, že genocida Ujgurů je prokázaným faktem nebo že porovnávat právo na bydlení s vyháněním a vražděním je absurdní.

Potvrzuje se, že komunisté budou muset být po odchodu z parlamentu radikálnější, agresivnější, hlučnější… Prostě takoví, jací byli prapůvodně. Ostatně sama Konečná jako nová předsedkyně slibuje radikální levicovou politiku, která má odvrátit „faktickou smrt strany“.

Soudruzi nyní cílí a cílit budou na antisystémové a protestní hlasy; musí být radikálně levicoví – jako kdysi. Veřejnoprávní média by jim ale na tuhle cestu už dál neměla svítit.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

145 komentářů

 1. Pat Cash napsal:

  No ale kde jinde vzít politického šaška, který jeví ochotu se „třídně“ vyjádřit ke každému sebehloupějšímu tématu? Takových lidí jako je Zaorálek, Jandák nebo právě Konečná je málo.

  Upřímně chci věřit tomu, že účast s. Konečné na debatě v rádiu byla jen poslední zoufalá varianta způsobená odmítnutím účasti jiných (doufejme kompetentnějších) osob.

  • fotr napsal:

   Tím jste Vy a Křešťan. To stačí.

  • Luboš Kotlář napsal:

   Věřím, že bolševiky už zvát nebudou. Jejich názor je konzistentní v duchu II. kominterny. Už aby jí ten euromandát skončil. Jenom mě napadlo se jí zeptat, co dobrého v Bruselu učinila a jestli to bude stačit do komunistického ráje, který soudruzi slibovali?

   • Tesař napsal:

    proti tomu co zažíváme posledních 30 let ,to byl skutečně ráj.Všichni měli práci,právo na vzdělání bez rozdílu majetní -nemajetní,vyspělé zdravotnictví,byli jsme 10. v pořadí průmyslových států,soběstačné zemědělství,vynikající školství,na to vše již můžeme jen vzpomínat.Ale není konec komunistickým ideím !!!

    • Jan Tomášek napsal:

     Naprosto s Vámi souhlasím,správný názor bez zaujatí a pravdivý.

     • Ladislav Tuma napsal:

      Ano , je to tak , Ale některým to nikdy nejde vysvětlit .

    • Vladi1 napsal:

     Ach jo,Vám není pomoci. Konečná bere min 200000, měsičně a myslíte že hájí Vaše bláboly?

     • Franta napsal:

      Který zastupitel z ČR hájí naše české zájmy? Napište to, prosím. Jourová za násobně větší plat než Konečná nepořídila nic v kvalitě potravin, nyní se snaží poučovat některé země , které hájí a to skutečně své zájmy a jsou na tapetě..K politické moci v ČR se hrne, čím dálm horší sorta a myslím si, že osud našeho stáýtu je po mnoha desítkách roků nejistý. Řada různých šlechtických rodů se snaží rozbít Benešovi dekrety a usiluje o návrat miliardových majetků. V současnosti probíhá 28 soudů. Stát létá odm pangejtu k pangejtu a ani ty “ králíkárny“ m, které biolševici tak snadno rozdávali a mající nyním milionové hodnoty , se nestaví.

    • Ivo napsal:

     To mluvíte o období komunismu nebo protektorátu? Není konec komunistickým idejím stejně jako nacistickým? To jste chtěl říct?

    • Baar napsal:

     Zapomněl jste přidat ještě další výhody. Např. nemuset jezdit na Západ, mohl jste se nechat odstřelit na hranici a nemusel poslouchat a číst všechny ty nesmysly, které se ve světě objevily. Řada z mladých nemusela studovat. Člověk, který za nás bojoval proti nacismu si mohl v pohodě dožít v kotelne nebo JZD. Mocktát Vám děkuji, že jste mi připomněl, o co všechno jsem přišel.

     • Zbyněk napsal:

      Myslím, že jste tu dobu nezažil, píšete jen to co je dnes vtloukáno do hlavy mladým.

    • Zdenál napsal:

     Ty jsi Tesaři docela dobrej komik. Vyspělé zdravotnictví ? Dva roky od 1989 jsme jezdili po státních podnicích a vybírali peníze na nákup základního vybavení nemocnic. A lidé dávali i celé výplaty. Ani vy, bolševici jste neměli ve své nemocnici SANOPS jediný přístroj, který je dnes naprosto běžný. Až někdy půjdeš na CT, tak chtěj raději klystýr, tím jste léčili všechno.

    • Sámo napsal:

     Nevím v jaké komunistickém ráji žili soudruzi Tesař a Tomášek, když obhajují období od roku 1948- 1989 s tím, že opakují jenom komunistické lži. Já jsem žil v úplně jiném světě a pamatuji si jak to vypadalo za komunistů. Moji rodiče byli málorolníci a obdělávali zemědělské pozemky o rozloze 2,5 hektaru. Také si pamatuji, že jsme měli dvě krávy a kozu a chovali jsme i každý rok prasátko. Přestože jsme byli 8-členná rodina, tak jsme museli odvádět povinný kontigent státu za minimální ceny. Každým rokem prováděli pracovníci MNV soupis věškerého hospodářského zvířectva a z toho se vypočítával ten tzv. povinný kontigent. Všichni moji sourozenci i já jsme měli nálepku tzv. kulaků a podle toho také vypadalo naše vzdělání po absolvování ZDŠ. Také si pamatuji, že jsem jako nejmladší musel pracovat na poli už jako 8- letý, protože starší sourozenci nastupovali postupně do učilišť k přípravě na budoucí zaměstnání. Můžu Vám popsat svůj běžný den . Ráno jsem stával v 5,30 a nesl jsem mléko do sběrny- obyčejně se jednalo přibližně o 6-8 litrů mléka zanést do půl kilometru vzdálené sběrny. Přišel jsem zpátky domů, posnídal jsem nachystal si věci do školy a svačinu a odešel do školy. Vyučování trvalo 3 dny v týdnu po 5 vyučovacích hodinách a 2 dny v týdnu po 6 vyučovacích hodinách s hodinovou přestávkou přes poledne. Protože jsem byl poměrně nadaný, tak mi samotné učení nedělalo žádný problém. Po škole jsem přišel domů dostal jsem oběd šel jsem napást dvě kravky na louky. Domů jsem je přihnal většinou se stmívalo. Takže asi tak pro mně vypadal komunistický ráj na zemi.

     • vladimír napsal:

      Každý svého osudu strujcem, sorry, múj ex dědek měl 200 hektarů a děda raději utek než aby dělal selskýho křupana

     • Milan Pazdernatý napsal:

      Za ten ráj poděkuj svým rodičům.Mi ostatní jsme odpoledne a večer seděli na návsi a bavili se.Pláčeš tu na cizím hrobě.Co se týká soupisů,ty byli jen několik let po válce,aby Praha nezdechla hladem.

    • Chmeldis napsal:

     Co to meleš, rudochu, stačilo, kdybyste pokračovali ještě 10 let a žrali bychom trávu.

    • Jenda napsal:

     proti tomu co zažíváme posledních 30 let , socialismus byl skutečné peklo. Všichni měli mizerně placenou práci, právo na vzdělání měl akorát ten kdo se komančům líbil, zdravotnictví ve stylu umři nebo si sežeň léky ze Švýcarska, byli jsme 10. v pořadí průmyslových států – měřeno výrobou nekvalitní oceli, skoro soběstačné zemědělství kdy se na všechno musely stát fronty a kompletní nákup se podobal výhře v loterii, školství – hlavně to vysoké byla tragédie protože tam učili neschopní členové KSČ a jejich přisluhovači, na to vše již můžeme jen vzpomínat. konec komunistickým ideím !!!

    • František Konipásek napsal:

     Těším se, až přijde čas, kdy zmizí tyto komunistické lži a bláboly.
     1. „Všichni měli práci“ – nikoliv, všichni měli zaměstnání. Závod, který ke svému chodu potřeboval 50 zaměstnanců jich měl 150. Tato umělá přezaměstnanost samozřejmě snižovala produktivitu práce na minimum a tím docházelo k naprosté ztrátě konkurenceschopnosti. Kdyby nebylo Listopadu, režim by do dvou let padl z důvodu zhroucení ekonomiky.
     2. „Všichni měli právo na vzdělání bez rozdílu“ = nestoudná lež! Zapomněl jste na tu největší ohavnost, na mstu režimu na dětech politicky nespolehlivých a málo uvědomělých rodičů, lidí se špatným třídním původem, nejenom v oblasti vzdělání.
     3. „Byli jsme 10. v pořadí průmyslových států“ – máte pravdu, byli, za první republiky. V roce 1950 vycházel výkon československé ekonomiky v paritě kupní síly na 45 procent americké úrovně. V roce 1990 to bylo těch samých 45 procent. Jinými slovy, tempo růstu socialistické ekonomiky nás zařadilo mezi rozvojové země, někam za 40. místo.
     A ještě něco – komunistický ideím, na které na doplatily všechny země, kde byl praktikován, je opravdu konec.
     Tím si buďte jitý.

    • karel napsal:

     Přesně tak .Jen další Konečné .Zlatý socík .

    • petrph napsal:

     No jo to mate tezky, zase si tenkrat jiny stezovali ze nemuzou podnikat, cestovat nebo svobodne projevovat svoje nazory a podobne. Takze asi dneska je ta svoboda v tom ze nejen ze kdo chce tak se muze svobodne odstehovat do Ruska nebo na Kubu (nebo do Venezuely) ale ze i u nas dokonce pri trose snahy nejakou tu sakra praci, aby se mel tak (dobe, nebo spis spatne) jako za sociiku, taky sezene.

     • Milan Pazdernatý napsal:

      Stejně tak se můžeš odstěhovat do USA nebo někam jinam.Koho vyháníš demokrate !!!

    • Tomáš napsal:

     Svatá prostoto. Odstěhujte se do toho svého ráje reprezentovaného třeba komunistickou KLDR a přestaňte svými žvásty obtěžovat své okolí.

    • Josef Smrkovský napsal:

     Komunizmus je zlo s lidskou tváří … miliony zavražděných a mučených lidí jsou výsledkem “třídního boje” soudruhů za jejich ideály.

    • Vlada napsal:

     Jenom nám to co komouší zkonfiskovali nějak začalo padat na hlavu. V továrnách původní stroje z první republiky, a stav objektů k pláči. Za vyspělýma zeměmi jsme zaostávali ve všem. Ale musí s Vámi souhlasit, že školství bylo daleko na lepší úrovni než nyní.

    • Martin Malec napsal:

     A to vše postaveno na průmyslu z první republiky resp. monarchie, financováno masivním plošným rozkradením majetku Němců, Židů, české inteligence, českých průmyslníků, českých rolníků, českých řemeslníků… Na propagaci komunismu (nacismu a dalších nenávistných hnutí) je paragraf, měla by, svině, už dávno sedět. A co se týká OH – když mohly být u Hitlera, nebo Brežněva, ať je ten šaškec klidně i v Pekingu…

     • josef napsal:

      … no OH byly i v nedávných dobách, kdy USA válčily v Afghanistánu a Iráku – a nikdo ze „světa“ nevznesl myšlenku, že by tam měl být boycott…

     • A. S. Pergill napsal:

      Ty majetky Židů a Čechů dávno před únorem 1948 rozkradli Němci. To je ten národ, který usiluje o hegemonii v EU, organizace, do níž nás vehnaly hlasy zmatených hlupáků.

    • Miloslav Rozbořil napsal:

     Je to trošinku jinak: Předstírali jsme, že pracujeme a soudruhy plánovitě řízený stát předstíral, že nás za to platí.

    • Karel napsal:

     Všichni MUSELI mít práci, na výběrovou školu jen s protekcí a bez politických škraloupů, průmysl zestátněný po roce 48 s minimálním rozvojem krom vojenského zaměření o dalším škoda mluvit. Zřejmě jste byl kovanej soudruh se stranickou funkcí, nebo jste se praštil do hlavy při oslavách VŘSR.

    • Grundová napsal:

     Svatá prostoto.

    • marek napsal:

     … to je pravda. Pokud jste zrovna nepatřil k těm zavražděnym nebo pouze doživotně poškozeným díky např. znemožneni studia kvůli názorům rodičů… Měli být dávno postavení mimo zákon, stejně jako ostatní zločinecké strany a spolky. A ano, měl jsem tu čest je zažít.

    • Martin napsal:

     Komunistovi nemá cenu argumentovat, ztracený čas a jsem rád, že Vás ubylo pod volebních 5%. Teď si můžete postěžovat už jen v diskusích, chudinky, je mi vás líto. Dotáhli jste to od 100 ku 5.

   • Jarda napsal:

    Tihle zloději slibovali taky ráj. Pořad máme větší H…o.

   • jiří napsal:

    ten ráj jste zrušili,nevím kolik Vám je let,ale vy jste tu dobu asi nezažil,takže to co se v minulosti vybudovalo a ted nám nepatří nic a hodně zrušených továren zemědělství zrušili komunisté,co dobrého udělali Piráti v Bruselu jen udávají

  • p. Pokorný napsal:

   Paní Konečná se bohužel bojí oprostit od postojů dávno přežitých i u značné části levicově smýšlejících lidí (s Čínou a Ruskem na věčné časy). Takže i když má kolikrát z velké části pravdu, překřičí ji v médiích i jednodušší „novináři“ typu pana Břešťana. Jednoduše jim nabíjí. Není proč se Číny zastávat. Celý svět by měl olympiádu v Pekingu bojkotovat. Stejně tak jako by měl bojkotovat americké sportovce, za bombardování nemocnic americkou armádou a ruské sportovce za Putinovo vměšování na svrchované Ukrajině.

   • Pavel napsal:

    Kdy konkrétně měla soudružka konečná pravdu? Jednodušší diskutéři tvého ražení se evidentně snaží překřičet realitu že tento zjev lže kudy chodí. Například když kandidovala do parlamentu za Moravskoslezský kraje tak se oháněla tím jak komunisti chrání životní prostředí a že se postarají o zlepšení i v tomto kraji. Při tom to byli právě komunističtí zločinci, kteří tento kraj (a nejen tento kraj) po stránce životní prostředí zcela zdevastovali a totálním zasviněním ovzduší vody i půdy ukrajovali lidské životy.

    • vladimír napsal:

     Netřeba rozvádět, Konečná je konečná

    • Milan Pazdernatý napsal:

     Má ji pokaždé,jen opravdu chtít vidět a nežrat ty západní lži 🙁

     • Pavel napsal:

      Opravdu nelze žrát lži soudružky konečné přicházející ze „západního“ bruselu. Ty ses jich musel evidentně přežrat, soudruhu.

   • Jenda napsal:

    V čem má soudružka „kolikrát z velké části pravdu“? Myslím že je úplně mimo realitu. Nepochopila, kam nás komunisti za 40 let dostali.

   • Vladimir napsal:

    Naprosty souhlas.Strana KSCM je,slusne receno extremistickym spolkem pomatenych pametniku.zcasti vekem odchazejicimi kognitivnimi schopnostmi a zcasti vlastizradnou sebrankou kolem pi Konecne.Po precteni prohlaseni,stanov a hlavne jednanim pripominajici patou kolonu Kremlu a Pekingu,v mnohem pripominajici retoriku Henleinovcu pred svetovou valkou,by bylo velmi zadouci tuhle pochybnou „politickou stranu“ konecne poslat do ilegality.

  • Miloslav napsal:

   Paní Konečná nepochopila,že je konečná.

 2. Vlado1 napsal:

  Pokud svoboda slova něco znamená, je to říkat lidem věci, které nechtějí slyšet.
  (George Orwell)

  – děsí mne, když se žurnalista raduje, že protinázor (ať je JAKÝKOLI) nedostává prostor a zakrývá to tvrzením, že jde o „lež“. To je nejspolehlivější cesta ke kolektivní stupiditě. O tom, co je, či není relevantní názor, či faktum má výhradně rozhodovat posluchač, či čtenář. Pokud si takové právo usurpuje žurnalista, stává se z něj propagandista.

  • Marek Loucký napsal:

   Takže zhovadilosti a lži paní Konečné a jí podobných trotlů nás dle Vaší „“logiky““ kolektivní stupiditě uchrání…!? A čtenáři rozhodují o relevantnosti nebo faktech…Wow Vlado1, taková soda tady dlouho nebyla 😀 😀 😀

   • Vlado1 napsal:

    Vás Marku bohužel nikoli. Mluvil jsem o stupiditě kolektivní. Vůbec jste nepochopil, že hloupost a lež má v diskuzi nezastupitelnou roli, neboť pravda může vyniknout pouze v kontrastu s ní. Trochu – jako očkování, kdy do organismu musíte vpravit patogen, aby získal imunitu.

  • Pavel napsal:

   Svůj vylhaný „protinázor“ může konečná vyblábolit (stejně jako ty) na nějaké diskuzi nebo sociální síti. Takže prostor dostává a to mnohonásobně větší než jaký dostávali obyčejní lidi v dobách kdy byli u koryta komunističtí zločinci. Aby tato lhářka dostávala prostor i ve státních médiích, tak musí především zaznamenat úspěch ve volbách, „kolektivní stupidito“.

   • Vlado1 napsal:

    Přestaňte už trollit Pavle. Je t nudné. . .

    • Pavel napsal:

     To tady nemusíš vykládat, že ti fakta přijdou nudná. To je zjevné, utrolený vlady.

  • liberal shark napsal:

   Souhlas. V listopadu 1989 jsme v první řadě bojovali názorovou pluralitu. Po 30 letech jsme došli ke stavu, kdy za ni budeme muset bojovat znovu.

  • Josef II napsal:

   Vlado1,podle vás by jsme měli respektovat jakýkoliv názor i neonacistů?Dejme tedy nacistům prostor a nezakrývejme to tvrzením,že jde o lež.Nechte to na posluchačích jinak budete kolektivně stupidní.(přeloženo-hloupí,neinteligentní) Na Slovensku by měli respektovat názory bývalých hlinkovců,čo hovorítě?Debata s bývalými komunisty je vyčerpávájící a zbytečná.Oni budou pořád hůtoriť tu svou demagogii (přeloženo-hlásí věci lidem i když ví,že to není pravda)

   • Pavel Liška napsal:

    Ano. Svoboda slova je nedělitelná. Buď je anebo není. Nic mezi tím. Žena taky nemůže být trochu těhotná. Anebo ty komunisty a nacisty zakažme, ale pak netvrďme, že máme svobodu slova.

  • Tanja napsal:

   V momentě kdy paní Konečná začala poukazovat na USA jako na proti argument k politické kultuře Číny tím se úplně degradovala Orwell neorwell. K sečtělosti je potřeba používat i zdravý selský rozum!!! Doufám že to chapete???

 3. Květoslav napsal:

  Do sportu nepatří politika. Proč se neustále zabyvate porušováním lidských práv mimo území České republiky? Proč neřešíte porušování lidských práv v České republice? Konkrétně porušování čl. 36 a čl. 38 Listiny základních práv a svobod. A co zkorumpovaná justice a Policie ČR? Dnes nevládne ve státě právo, ale nenazrane svině. Šokuje mě, že priblble pipiny horují pro válku. Kde to skončí? Zapomněli jste, jak začala druhá světová válka? A kdo ji způsobil?

  • Zdenál napsal:

   To víme, Sovětský svaz s Německem. Ale je pravda, že, první, co bude muset nová politická garnitura řešit, je otázka lidských práv. Ty jsou dnes v neskutečné defenzivě.

  • Miloslav napsal:

   Vážený pane,souhlasím s Vámi.Prachy,prachy a prachy, lidi potřebujeme jenom na to aby plnili naše koryta.

 4. v napsal:

  No, takový strach z komunistů 32 let po 89, to je tedy něco!! Jak je možné, že nová demokracie se bojí komunistů tak, že na ně 32 let po revoluci všechno svádí?
  Tolik let nejsou u moci a stále se jimi vyhrožuje a straší. Tomu se říká paranoia.
  Pokud bude nová demokracie lepší než socialistická demokracie, nemusí se bát budoucnosti. Naneštěstí, nová demokracie totálně selhává, a to je ten problém. Za to ale komunisti nemůžou…

  • Sámo napsal:

   Pane V- jste tak hloupý nebo jste jenom bývalý komunista. Před rokem 1989 bylo v bývalém socialistickém Československu asi 2 miliony 100 tisíc komunistů. Když se v roce 1993 oddělilo Slovensko , tak v Česku zůstalo matematicky 1,5 milionů bývalých a současných komunistů a většina z nich se rozlezla do nově vzniklých stran, kde obyčejně nehráli druhé housle, ale patřili k vedoucím silám těchto stran. Takže to, že někdo kritizuje i dnes komunisty, to má svoje opodstatnění, protože tato zločinná strana nijak nezaplatila za veškeré svoje zločiny.

   • A. S. Pergill napsal:

    Sámo, musíte odečíst lidi, kteří, z kariérních důvodů, „byli u komunistů“. Komunisté si svou prasáckou „kádrovou politikou“ vyrobili situaci, kdy naprostá většina členské základny s jejich politikou nesouhlasila a při první příležitosti (17. 11. 1989) se ocitlo její vedení v roli „generálů bez vojska“. A exkomunisty najdete v podstatě ve všech politických stranách, včetně stran pětikoaly.
    Tihle lidé se dnešními komunisty prostě nepůjdou. Ani s jejich napodobiteli z řad politických progresivistů, zelených, pirátů apod.

   • josef napsal:

    Tím, že Havel si vzal jako svého hlavního pomocníka ministra bez portfeje Mariana Čalfu, který byl člen KSČ, tak v podstatě ukázal směr kudy kam… Jestli mu to tehdy nedošlo, nebo nevěděl co si počít, bylo ale jen jeho rozhodnutí, protože on tu funkci chtěl… Čili kritizovat komunisty -KSČM, kteří v parlamentech byli původně neznámí (Filip byl právníkem ve Sfinxu, Kováčik zootechnik v JZD, apod.) je minimálně sporné, protože ti známější komunisté jako už uváděný Čalfa, Dlouhý, Komárek, Kočárník, atd. ukázali, že charakter změnit jde v podstatě ze dne na den (a ještě pak stihli být slavní…).

    • A. S. Pergill napsal:

     Já znal jednoho, který po roce 1989 odešel z katedry marxismu – leninismu do jakési církve dělat kazatele. A říkalo se o něm, že původně studoval na kněze, ale pak se dal ke komunistům. Faktem je, že intelektem a vzdělaností mezi ostatními na tom ústavu dost vyčníval.

  • Chmeldis napsal:

   Vás se člověk nikdy nesmí přestat bát. Co jste za rudá hovada už nám historie mnohokrát ukázala.

  • Jenda napsal:

   No vzhledem k tomu, že nám pořád ještě vládne bývalý estébák, tak strašení komunisty není od věci. Napadlo vás, že komunisti nás ovlivňují ještě 30 let po revoluci? Když „dokázali“ vychovat takovou estébáckou svini jako je Bureš, která nás zas dostal pár let zpět – a to jak ekonomicky, tak kulturně.

 5. franta napsal:

  Cena bytu 1982 =35000 2O mých platů,dnes 10 milionů = 500 mých platů

  • občan napsal:

   Byt se v roce 1982 nedal koupit. Všechny byty krom družstevních vlastnil stát přes OPBH. Ten jste buď dostal přidělený nebo nedostal. Vyjímka byly byty družstevní, ale to jste zase musel mít štestí. Mnozí šli cestou úplatků. Možná píšete o tom. Ale 35tisíc Kčs úplatek mohl zafungovat, ale taky nemusel, byl to risk.

  • Ivo napsal:

   Cha,cha tak to jsi se na ten komunistickej holobyt celkem nadřel…to já jsem koupil za sociku byt 3+1 za dvě cesty s CKM do Rumunska ,kam jsem vezl tři velký kufry cigaret značky KENT.:-)

  • Petr napsal:

   Zajímalo by mě kde šlo takový byt v r.1982 koupit ???

   • Libor Petříček napsal:

    Samozřejmě, že nešlo, přidělovali se (a „kupovali“) se jen tzv. „dekrety na byt“, tedy, stručně řečeno, právo na uzavření nájemní smlouvy. Šťastlivec, který „dekret na byt“ obdržel, měl právo uzavřít pak nájemní smlouvu s pronajímatelem, kterým byl nejčastěji stát. Pak byly byty podnikové, které si stavěly a pronajímaly svým zaměstnancům významné firmy typu ČKD, ŠKODA apod.
    Existovaly i byty tzv. družstevní, to je zase jiná kapitola.
    Jedno mělo všechno v komunismu společné, a to že to bylo nedostatkové, se vším se tedy šmelilo, dávali se úplatky za kde co, za byty a dekrety na ně obzvláště.
    Komunisti dneska za utrousené slovo nikomu pod cca 40 – 50 let nestojí, jsou zcela a úplně na smetišti dějin. My staříci jsme z toho šťastni a proto o tom mluvíme, píšeme a čteme to, jiní staříci /pravda, není jich mnoho – viz výsledek voleb/ jsou z toho nešťastní, a proto o tom mluví, píší a čtou to…

   • Ivo napsal:

    Samozřejmě ,že se nejednalo o koupi do osobního vlastnictví ,ale o právo k užívání.V socialismu soukromé byty neexistovaly a nedaly se koupit.Ani za 35000 ani za 200000. Proto také v těch nejlepších bytech zadarmo bydlely ty největší komunistické svině,estébáci a kolaboranti s ruskými okupanty.

   • v napsal:

    Nebylo třeba jej kupovat. Fabriky dávala svým zaměstnancům byty zdarma, stačilo podepsat pracovní smlouvu na 10let.
    Jinak přes stavební družstvo se byt získal velmi snadno, 3+1 byl za 30 000Kčs a splácel se 25let.
    Kdo nechrěl byt družstevním, počkal a dostal byt obecní.

    • Pavel napsal:

     Žvaníš z cesty. „Fabriky“ opravdu ale opravdu nedávaly byty VŠEM zaměstnancům. Protože jich prostě neměli dost. Podnikový byt jsi mohl dostat jen jako papaláš, stbák či konfident nebo horník. Co jsi byl ty? Tipuju, že b je správně.

     • V napsal:

      Nadávat umíš, protože nemáš argument. Chudinko, ubožáku, sám na byt nemáš tak nekecej.

     • Pavel napsal:

      Fakta o komoušském úpadku a chudobě ti nejdou pod nos, konfidente.

     • Standa napsal:

      Pracoval jsem na státním statku a tam se podnikové byty, rodinné domky a družstevní byty stavěli pro dojičky, traktoristy apod. Podmínkou byla smlouva na 10 let. Nikdo se nedíval na členství v KSČ, ale na pracovní morálku.

     • Pavel napsal:

      Chápu, komouši ti vyklidili chlívek. A ještě byli od té dobroty, že ti tam nechali i ten hnůj.

  • Pavel napsal:

   A co „cenu“ sis vycucal odkud?

 6. Karel Procházka napsal:

  Nestačím se divit. Komunisté konečně venku z parlamentu, ale veřejnoprávní média je zvou do debat a komentářů. Za chvíli tu bude platit víc slovo lídrů nezvolených stran, a pochybně zvoleného a psychicky nemocného prezidenta, než slovo předsedy vlády s většinou v parlamentu, který se nemůže vlivem parazitů dostat k převzetí moci a zodpovědnosti.

 7. jarin napsal:

  Nelíbí se mi teď ten diplomatický bojkot. Co se tam děje , se ví již dost dlouho. Takže správně TAM tedy OH nemají být. Neměli tam pořadatelství vůbec dávat.

 8. Radomír napsal:

  Dovolávat se nepokrytě provádění cenzury „radikálních názorů“ typu názorů europoslankyně Konečné ve veřejnoprávních médiích není moudré. Je to o svobodě slova a názoru. A argumentace zlou a nejhorší Čínou je sice v některých kruzích in, ale často dost průhledně účelově. Od dob, kdy Spojené státy byly rasistickou, segregační demokracií ještě v 50. a 60. letech, tedy 20 let po Hitlerovi, se svět pochopitelně posunul dále. Ale z členských států OSN i dnes značná část neodpovídá měřítkům ideálů, leckdy ani ty dnes poučené nedávné rasistické a otrokářské demokracie 60. let 20. století. Je dobré vést kritickou diskusi a jít příkladem těm méně vyspělým. Kádrovat a politizovat olympijské hry ale i právě proto může být problém.

 9. Radek Mráz napsal:

  Koukám, že pan Břeštan je zřejmě neznalý novinář, co o vládě komunistů před 89 ví velký h….a o demokracii už neví vůbec nict. Každopádně KSČM není zakázaná politická strana a taky to není KSČ z let 1948. Prostor k vyjádření se jakékoliv politické strany k čemukoliv, je naprosto svobodná, demokratická volba a jestli vy a Vám podobní s tím máte problém, tak to řešte doma nebo u piva. Svoboda slova a demokracie je základem dobře fungujícího státu a to si pamatujte, než zase napíšete nesmysl.

  • Jenda napsal:

   Souhlasím, každý má právo volit si zločinnou stranu. Akorát ty němci to po válce nepochopili a zakázali NSDAP, místo toho aby umožnili vznik reformované NSWDAP (NSDAP Západního Německa).

   • A. S. Pergill napsal:

    Zato mají zelené.

   • josef napsal:

    …no tak ti „němci“ tam měli a dosud mají protektory, kteří se „naoko“ o NSDAP „po svém“ postarali…

  • Miloslav napsal:

   Jenže my nejsme fungující stát a vládne nám zkorumpovaná horda zlodějů.

  • Manitius napsal:

   KSČM sice není KSČ z let 1948, ale jejich programem je pořád rovnostářský socialismus, zničení kapitalismu a teoreticky se opírají o marxismus-leninismus. Strana se vůbec nezměnila a nikam neposunula. Takže si byste si své mistrování měl nechat k pivu spíš vy.

 10. Krkowitz fon Milowitz napsal:

  Pane šéfredaktor HlídacíPes.org technická
  POZNÁMKA. Komunistická internacionála , alias kominterna , tu řádila od třicetých letých let do 89 kdy jsme doufali že se odebrala věčných lovišť a je dost ANTI…. kteří se bez ohledu na „laciný tzv.antiKOMUNismus“ upřímně zaradovali.
  Bohužel však 4 zástupci dnešní internacionáli teda vedené PIRÁTy ještě přežívá jako poslankyně/ci a 3 v BRUSELském nejvyším SOVĚTu EUro-SOJUZu (shodou okolností z Marcel Kolaja z  internacionáli a na EUro-úrovni sdružuje pirátské strany včetně České pirátské strany Evropská pirátská strana její předsedkyní byla Markéta Gregorová, ji nahradil český europoslanec Mikuláš Peksa. ), a tak se důvod, proč MARXovi internacionáliu zvát do vysílání na KANÁLijích halvní stoky, i dál.
  Zejména pokud se hledá nějaký názor nutný k pozdějšímu AUTOozančení za DEZinformaci. jako to že by mněli cokoliv společného s MARXovou Internacionálou či VÝTAČství nebo že kydš někdo běhá s vlajkou ANTIFA na jejich akcích teda tardiční ozbrojené pěstí komunistické Internacionáli že by sní mněl něco společného.

  • Jarda napsal:

   Co jsi měl z češtiny. Vrať školné!!!

   • Jenda napsal:

    Mně překlepy nebo hrubé chyby nevadí. Ale když má někdo v hlavě tak vyhrabáno, že ani nedokáže formulovat nebo dokončit smysluplnou myšlenku…. A taky psaní myšlenek do vět je třeba dopilovat….

  • Demokrat napsal:

   Soudruzi z ruské trollí farmy podcenili školení z češtiny.

 11. Jiří napsal:

  Komunisty vygenerovala 1. světová válka , do které tehdejší vládnouci elity bojujících zemí “ nahnaly “ milióny obyčejných lidí , aby bojovali za jejich mocenské choutky .Postarali se tak o milóny mrtvých , poničenou ekonomiku , bídu . nemoci a hlad .
  Všechny revoluce vznikaly na základě těchto principů , to je touha vládnoucí elity po moci , území a zotročování lidí . Bolševická revoluce v Rusku je obrazem toho , že se lidé už nechtěli smířit s takovýmto stavem . . Že se potom chovali k vládnoucí elitě stejně , jako se chovala ona k ním je nasnadě . Už je to dlouho co se střílelo z Aurory , už tady nejsou 50 léta 20 . století , už u nás nejsou ruští poradci . Nebyl jsme a nejsem komunista , ale neodsuzují komunisty na základě zkušeností z 50 – 60 let , kdy jsme žili pod Stalinem .

  • pepa napsal:

   zloději a darebáci mají strach oprávněně

   • Miloslav napsal:

    jenže zase všechno jenom vyšumí.Zloděj křičí chyťte zloděje.

  • Zdenál napsal:

   Takže, když se dostal človíček na Bartolomějskou, tak to za Brežněva bolelo méně, jak za Stalina nebo Hitlera?

   • Horymír napsal:

    Samozřejmě! To už nešlo o život jako za civilizované německé správy,ani o léta na uranu,jako za necivilizovaných sovětských poradců.To už tu byl jen autoritativní stát,který tak úplně nedodržoval lidská práva,ale na ulicích bylo bezpečněji než dnes.

  • Horymír napsal:

   Válka,to je takové období,kdy se zabíjejí lidé co se neznají,pro peníze,moc a slávu lidí co se znají,ale nezabíjejí se.

 12. Pavel Liška napsal:

  To se tak bojíme názorů jedné pomýlené soudružky a jejích soudruhů, že je zaženeme do disentu? Vždyť je směšná, tak ať to každý vidí.

  • Ondrej napsal:

   smesna to ona je, ale to neznamena, ze nemuze byt zaroven nebezpecna…to co tam placala jsou opravdu typicke komunisticke blaboly,lzi a demagogie, jenze porad na to tady mnozi bohuzel slysi takze cim mene prostoru tato bolsevicka mrcha dostane, tim lepe,priste uz nezvat!!

   • Vlado1 napsal:

    – Vy se nebojíte Konečné. Bojíte se myšlenek. Ty ale „vytěsněním“ té ženské z veřejného prostoru nezničíte. Zničit je můžete pouze pokud je vyvrátíte v diskuzi. Tu ovšem musíte nejprve umožnit! Jinak metete problém pod koberec, vytváříte slepé skvrny a přivoláváte černé labutě. Zamyslete se, co je vskutku nebezpečnější . . .

    • Horymír napsal:

     Oni si myslí,že když skončily v koši hlasy voličů KSČM,ČSSD,Trikolóra či Přísahy,tak že tam skončili i jejich voliči.
     Pro pětikartel mám špatnou zprávu.Ti lidé tu stále jsou! A protože nemají v parlamentu zastoupení,budou k nové vládě daleko kritičtější.

     • Pavel napsal:

      Já mám pro tebe taky špatnou zprávu. Ten tvůj čtyřkartel by dal dohromady s bídou tolik procent co jedna strana nové vlády. A proč tomu tak je? Protože agent bureš a okamůra dokázal lhát, slibovat a kydat vlastní špínu na všechny okolo efektivněji než hamtáček, filip falmer, synátor klaus nebo burešův traktorista na špinavou práci, takže přetáhli těm tvým nýmandům většinu voličů.

     • Horymír napsal:

      Ty čtyři strany vstupovaly do voleb samostatně,tedy neměly mezi sebou uzavřenou kartelovou dohodu,takže nechápu to označení čtařkartel.
      Jinak KDU , TOP i STAN by měly podobné problémy dostat se přes 5%,takže nebýt kartelu,mohlo v koši skončit kolem dvou milionů hlasů a v parlamentu by byly jen čtyři strany.
      Pane,to by se to pročistilo,že?

     • Pavel napsal:

      Ty toho nechápeš víc. Například to, že několik politických stran dokázalo spolupracovat, a mimo jiné díky tomu udělali v jednou případě výsledek 15 % a ve druhém případě výsledek skoro 30 %. Takže v obou případech by se účastníci dostali do parlamentu i jednotlivě. Zatímco ten tvůj čtyřkartel místo spolupráce (včetně koaliční) a snahy řešit problémy věcně předváděl akorát tupý populismus, hrabání pod sebe a urputnou snahu získat koryto nebo se u něj udržet. Přičemž tohle je disciplína, ve které jsou bureš a okamůra naprosto nedostižní a schopní přetáhnout k sobě všechny jednoduché voliče. Takže čtyřkartelu zbyly naprosto nepodstatné a nezajímavé zbytky, kteří je volili nejspíš omylem a teď už netuší, že vůbec nějaká traktoristická strana existovala.

     • A. S. Pergill napsal:

      Podle některých předvolebních průzkumů (hlasy z voleb pro složky „koalic“ dostupné nejsou) by mimo PS PČR zůstaly KDU-ČSL a TOPka.

     • Pavel napsal:

      Vzhledem existenci jediného volebního lístku pro koalici ani nemůžou být, přičemž platí výsledek a nikoli „průzkum“.

     • A. S. Pergill napsal:

      Nicméně je třeba hodnotit i pravděpodobnost, zda by se tyhle krajně neoblíbené strany vůbec dostaly do sněmovny, pokud by kandidovaly samostatně, nebo platily limity z původního volebního zákona.
      IMHO to v dlouhodobém měřítku poškodí ODS, z níž už se stává jakýsi „B-tým KSČM“. Možná z tohoto důvodu její A-tým neuspěl.

    • Ondrej napsal:

     idealy a myslenky komousu jednoznacne nebezpecne jsou, je to historicky prokazano a my jsme na to velmi krute doplatili, tady neni o cem. nekdo takovy nepatri do serioznich medii, neni to o tom dat jak se rika 5 minut nackovi a 5 minut Zidovi, to je na nic a nikam to nevede. je treba otevrene rikat, ze komunismus a jeho idealy jsou nicemne a komanci nepatri vubec do seriozni debaty, a toto se melo stat uz davno!

   • Pavel Liška napsal:

    Uděláme z ní / z nich / mučedníky, disidenty a hvězdy „alternativních“ médií. Buď se mají komunisti zakázat jako teroristická organizace, anebo je nechme kecat. Měli jsme postavit v roce 89 celou KSČ mimo zákon, rozpustit a byl by klid. To slovo „Komunistická“ je to , co z této strany dělá nebezpečnou.
    To totiž je důležitý symbol a odkaz na všechna zvěrstva, která tu komanči napáchali a ke kterým se tímto slovem sami a jejich příznivci stále hrdě hlásí, i když si třeba mírně upravili stanovy. Nebo si dokážete v DE představit, že by tam působila nadále NSDAP pod svým původním názvem ? Jo, já vím…. Nejsme jako oni…. 🙂 , a deal Čalfa x Havel atd. … Tlustá čára… a stíhání Štrougala po 32 letech !!!

 13. josef napsal:

  Tak vzhledem k tomu, že jsem celý pořad slyšel, tak můžu říct, že samotné vedení Kateřinou Koubovou je mnohdy velice chaotické – a to bylo i v tomto půlhodinovém pořadu. Jsou tam sice dvě osoby, ale Koubová dokáže skákat do řeči už po prvním slově, že se ta -pro ní „nepohodlná“ strana, nedokáže vůbec vyjádřit.. Něco podobného dělávala kdysi také moderátorka Veronika Sedláčková (už tam není), že je dobré při tom poslechu si dělat čárky kdy a komu ten „moderátor“ vstoupí do odpovědí… A na konci bývá ten stav „vstupů“ skutečně tristní. Ale v této diskusi ta „pirátka“ Markéta Gregorová tak naivně až dogmaticky trvala na své pravdě, která se skutečně týkala jen Číny, ačkoli ty státy, které ten diplomatický „boycott“ prohlásili, mají tolik másla na hlavě, že to Gregorovou snad ani nenapadlo. Např. Austrálie a jejich „původní“ Aborigins, resp. jejich vývoz emigrantů na ostrov k  Nové Guinei, dále USA a jejich „Indiáni, Afroameričané (černoši ), Hispánci, a třeba i Kanada nemá rozhodně čistou minulost – byť nyní oproti USA a Austrálii a i VB (VB -to je asi naprosto bez ztráty kytičky?), je asi „nejčistším státem z tohoto seznamu „ušlechtilých“… Jakmile Konečná chtěla sdělit, že se takovýto stav netýká jen Číny, tak byla víceméně „uzemněna“ a že o přidelení ZOH rozhodl olympijský výbor, tak Koubová odpověděla, že druhým kandidátem byl Kazachstán… Pořad jako takový by měl zřejmě z hlediska parity učastníků dokázat, že každá strana má odlišný názor, ale zatímco Konečná měla neustálé vstupy Koubové, tak u Gregorové tomu tak zdaleka nebylo (ale právě díky tomu bylo více slyšet její dynamické rrr….).

 14. Ester Peggy Šťastná napsal:

  V roce 1989 mi bylo 27 let. Takže si ten režim dost dobře pamatuji. Ty řeči o tom, že jsme se měli lépe, mi fakt vadí. Kdyby moji rodiče za pomoci veškerého příbuzenstva nepostavili rodinný domek, asi bychom dál bydleli v domě přes sto let starém, do kterého tehdejší OPBH nic neinvestovalo. A rovnost při vzdělání? Naprostý nesmysl. Hodně lidí se nedostalo na školu jenom proto, že rodiče byli vyloučeni ze strany nebo že sami nevstoupili do SSM. Ponižující žádosti o výjezdní doložky do obyčejné „Jugošky“, nemožnost dostat se kamkoliv jinam, kádrování lidí kvůli kdejaké pitomosti… Tohle se vám líbilo? Mně tedy ne. A díky tomu, že jsem 9 let strávila v USA, vím velice dobře, že svoboda je v prvé řadě odpovědnost za svůj život. Jenže tento národ má pořád socialismus zakódovaný v sobě a neustále natahuje ruku – státe dej. Po roce 1989 jsem prohlásila, že bude trvat nejméně dvě generace (40 let), než zemřou obhájci těchto demagogií. Už moc nezbývá – snad se toho dožiju. A doufám, že budu umírat s vědomím, že tato země jde konečně směrem, který bych přála svým vnoučatům z celého srdce. Hezký den všem.

  • josef napsal:

   No jelikož asi reagujete na můj názor, tak nevím co bych tam psal jiného než o tom pořadu, který byl : o politickém bojkotu ZOH v Číně ze strany zatím některých států a pak také zejména o vedení diskusí moderátorkou Koubovou – a to bylo dle mého hodnocení zoufalé, protože Konečnou nenechala ani dokončit větu. Konečná pouze se snažila např. uvést, že MOV rozhodl o pořadatelství Číně – k tomu Koubová dodala, že druhým kandidátem byl (jen) Kazachstán ( a že zřejmě nebylo co vybrat…). Za to ale nemůže Čína,že tam byla jen dvě kandidátská města.. Přitom ty státy, které se připojily po USA k  politickému bojkotu, tak mají mnohdy ještě větší máslo na hlavě… K tomu ale ta Koubová prostor nedala. Právě na tento pořad na ČRo plus se primární příspěvek také odkazoval, proto ten můj příspěvek reagoval na způsob vedení této diskuse-nediskuse. Vy – jak jsem to pochopil, reagujete na něco jiného, ale já Vám názor -třeba na USA nebo tady, vyvracet nebudu… A v roce 1989 jsem byl o něco starší než Vy a „žití na Západě“ znám, protože mám tam sestru vdanou už více jak 45 let…

 15. Josef II napsal:

  Komunista má kačení žalůdek,mužete mu třikrát za den dokazovat,že jejich režim byl přinejmenším špatný a on bude stále tvrdit,jaký to byl výdobytek dělnické třídy v práci chlastat,mít levné byty,jak kdyby dělník na západě byl bezdomovec.Jaká byla výhoda mít západní zboží z Tuzexu,Bude tvrdit,že byl dostatek zboží v obchodech,bude tvrdit,že jsme měli soběstačné zemědělství a vyspělý průmysl.Člověk si mohl koupit traboše
  ti movitější škodovku a volně cestovat na divoký západ,kde nemusel mít konzervy,devizový příslib a mohl machrovat v restauracích.Že cestu do jugošky musel schválit pitomý kádrovák,uliční výbor a kdoví ještě kdo.Že republika byla zadrátovaná proto,aby se k nám nedostali imperialističtí agenti a lidé žádající o politický azyl.Člověk nemusel mít starost koho volit,to bylo předem dáno na OV KSČ,Sověti nás neokupovali,pouze u nás bránili socialismus před zlými imperialisty.Když člověk neremcal proti režimu nemusel do kriminálu,nebo nebyl vyhozen z práce.Oni přece byli lepší než ti v padesátých letech,oni nepopravovali politické odpůrce,nezavírali kulaky,nevyháněli lidi z domovů,neznárodňovali i toho ševce,oni nic ,to jejich předchůdci.Všichnii jsme si byli rovni někteři rovnějši a šťastní jsme jednohlasně volali ať žije KSČ.Lidi nebojte se ,kmotřička s kosou se postará,aby soudružka Konečná a pár pomatenců se stali bezvýmnou stranou.Mladí bděte.

 16. Tony napsal:

  36 let neziji v Cesku. Mel jsem tam kamarada ktery jiz pred 45 lety byl na zajezdu v Egypte. Kdyz se vratil prvni slova ktera mi rekl byla “ zlatej a stribrnej komunismus“.
  Tehdy jsem s nim nesouhlasil, ted souhlasim na sto procent.

 17. votýpka napsal:

  Marta Kubišová jednou řekla „ne všichni komunisti byli zlý“.
  A hlavně se zamyslete nad případnou odpovědí!
  JE TAM VŠE? A nebo ne ?
  Je tam vše, vážně.
  Jirka.

  Ehm – jednou za bolšána jsem volal svýmu již minulému švárovi na ÚV KSČ, podnik služeb, ozvala se mi spojovatelka a řekla “ á soudruh Pekař“, Ne , já myslím , že to není soudruh, je to zaměstnanec. Ty brďo, to byl poprask na ústředí. Švára přišel domů, a vyčinil mě, co jsem vyvedl, že z toho má průšvih.
  Taková to byla doba! Byly doby různé, a byly doby hrůzné! ( Jan Werich)
  Pamatujme si, už stran našich dětí a vnoučat.
  Jinak je super si takhle zlehoulinka poklábosit. Každá věc má svůj důvod.

  • A. S. Pergill napsal:

   Paní Kubišová ovšem ten výrok pronesla v kontextu, že se v řadě podniků ucházela o místo a nedostala je, a pak ji kdesi vzali. Ona absolutně nereflektovala realitu, spočívající v tom, že o tom, jestli ji vezmou nebo ne ti lidé nerozhodovali, ale dostali to befélem. Čili vůbec nešlo o nějaké zlé či hodné komunisty.

   • josef napsal:

    ..vzali ji do podniku „Výstavba hl.města Prahy“ a zasloužil o to ředitel -komunista, kterého M.Kubišová několikrát uváděla, že se „nebál“…

    • A. S. Pergill napsal:

     Protože k tomu dostal svolení. Kdyby je neměl, dořediteloval by tak do týdne.

    • A. S. Pergill napsal:

     Prostě jak Marta Kubišová, tak i třeba Václav Havel byli v podstatě „komunistické kádry“ (ošklivě řečeno, ale je to, alespoň formálně, fakt), protože o jejich přijetí či nepřijetí rozhodovaly stranické orgány (netroufám si odhadnout, na jaké konkrétní úrovni), a ty nižší musely v rámci své působnosti toto rozhodnutí „vzít na vědomí“.
     Tedy naprosto přesně stejný mechanismus, jakým se dosazovali a schvalovali i třeba generální ředitelé fabrik, nebo rektoři vysokých škol.
     Když jsme přijímali na ústav uklízečku a sanitářku, tak ji navrhovala stranická skupina, nad ní v hierarchii postavená ZO KSČ to, buď usnesením výboru nebo plenární schůze (to bylo pro jednotlivé profese přesně stanoveno), schválila (či neschválila) a stranická skupina to rozhodnutí následně „vzala na vědomí“. A teprve když byla takto schválena, mohla si jít paní pro zaměstnaneckou smlouvu.
     KSČ v oblasti „kádrové politiky“ rozhodovala naprosto o všem, což byl jeden z klíčových pilířů její moci nad společností. Proto taky „zasloužilí“ komunisté brečeli jak vysloužilé sexuální pracovnice, když tohle před konce roku 1989 padlo. Protože věděli, že mají po žížalkách.

 18. petrph napsal:

  K čemu ta skepse, KDU ČSL taky už vypadla z parlamentu a pak se tam zase příště vrátila Dokonce že jí nevyřídilo ani když seděla ve vládě s Babišem (ještě za vlády Sobotky).
  Takže komunisti se jistě zase vrátí, jen to chce o příštích volbách založit nějakou větši koaličku.. Zájemců se jistě najde dost..

 19. Manitius napsal:

  Pokrytectví komunistů bylo vždy zřejmé a odporné. Soudružka Konečná bere mnoho let obrovské platy za poslanecké funkce v kapitalistickém zřízení a přitom hlásá zničení kapitalismu a hájí práva tzv. obyčejných lidí. Fuj.

  • liberal shark napsal:

   To není pokrytectví. Komunisti přeci vždycky jasně a veřejně prohlašovali, že použijí všechny demokratické svobody a mechanismy k nastolení své totalitní diktatury „proletariátu“ (čti nejvyššího politbyra).

 20. Demokrat napsal:

  Konečná adekvátně reprezentuje konec komunistů na české politické scéně především svým jménem. Nic jiného než radikalizace už ji nezbývá. Má ji dobře zaplacenou. Můžeme se jí vesele zasmát.

 21. Tondach napsal:

  Pletete si mnozí socialismus a komunismus!
  Komunismus ještě NIKDY A NIKDE NA SVĚTĚ NEEXISTOVAL!
  Ani u nás ne!

  • Horymír napsal:

   A to ten socializmus byl víceméně jen státní kapitalizmus.

   • Pavel napsal:

    Tvoje fantasmagorie co byl či nebyl socialismus jsou pro smích.

    • Horymír napsal:

     Pokud jsou moje fantasmagorie pro smích Vám,tak to mě opravdu , ale opravdu neznepokujuje.

     • Pavel napsal:

      O tom nepochybuji. Vždyť tě neznepokojuje ani to, že tady vykládáš nesmyslné bláboly.

  • liberal shark napsal:

   V podstatě máte pravdu, ale takoví Rudí Khmerové v Kambodži se komunistickému ideálu docela přiblížili.

  • Pavel napsal:

   Nesmysl. Samozřejmě existoval komunistický režim. Přičemž fantasmagorické bláboly komoušů „zakladatelů“ při aplikaci v praxi jinak a lépe než jak dopadly ve východním bloku, v číně, kldr nebo kambodži rudých khmérů dopadnout nemohly a nemohou. Takže buď je komunisimus to co jsme tady 40 let měli před rokem 1989 nebo komunismus existovat nemůže, protože je v totálním rozporu s normální lidskou náturou. Přičemž „socialismus“ je jen takové šidítko, které vymysleli komouši, když si uvědomili absurditu vlastní ideologie.

  • A. S. Pergill napsal:

   Tondachu,
   komunismus byly minimálně kádě v počátcích husitského Tábora, a trochu podobně fungovaly i poválečné kibucy v Izraeli.
   Nicméně obojí (a mnohé další) fungovalo jen krátkou dobu a ta funkčnost byla podmíněna dostatečným procentem náboženských nebo politických fanatiků v dané populaci. Jakmile lidé došli ke střízlivému uvažování, tak to šlo do kopru.
   Prvky komunismu měly i válečné ekonomiky a dokonce i demokratických a s původně tržní ekonomikou. Nicméně i část těch komunistů chápala, že „válečný komunismus“ musí po válce skončit. Neukončila ho Čína a skončilo to totálním hospodářským kolapsem. Kritizovali to i sovětští ideologové (kdysi jsem na toto téma četl knihu, ani už nevím, zda byla v ruštině nebo přeložená do češtiny.
   A, budu hodně ošklivý, prvky komunismu byste našel v režimech koncentráků a gulagů. A přibližně tak bude komunismus vypadat, pokud se ho někdo pokusí zavést.

  • Manitius napsal:

   A tím chcete říct, že ten první režim je méně odporný, než ten druhý?

 22. liberal shark napsal:

  1) Pojem „nedávat prostor“ nemá ve svobodné demokratické společnosti absolutně co dělat. Takto uvažující lidé jsou jen další totalitní stvůry.
  2) Česká televize systematicky protežovala komunisty, protože je sama plná mentálních komunistů se soudruhem Dvořákem v čele.
  3) Česká televize rozhodně do vysílání nezve zástupce všech parlamentních stran. Vybírá si jen ty, kdo se jim hodí do jejich pokřiveného obrazu světa.

 23. tomas napsal:

  Komunismus jako takovej je uplne mimo, ani komunisti to nemaj v programu a komunisti se jmenujou jen kvuli komunisticky nostalgii. S bohem sudruzi.

  • Horymír napsal:

   Marx ve svém Kapitálu popsal,že pro existenci komunizmu je nejdůležitější jedna podmínka – absolutní zákaz jakéhokoliv dědění!!! Bez toho to prostě nebude fungovat. Když nemůžete majetek odkázat,nebudete ho ani hromadit.Dědit se nesmí nejen majetek,ale ani postavení,funkce a dokonce ani povolání,aby nevznikaly rodinné klany.
   Ale tuto podmínku nehodlali dodržovat hlavně komunisti.Vždyť byli ve straně kvůli prospěchu a nikoli z přesvědčení.
   Navíc ta v podstatě krásná komunistická idea obsahuje zásadní chybu a to,že jen oni mají pravdu. KAŽDÁ ideologie,která získá příliš velkou moc,se časem změní v totalitu. Nejlepší příklad je Severní Korea,která se dokonce stala dědičnou monarchií jedné rodiny. Ale i náboženství poskytují dobré základy pro totality,jak víme z historie a vidíme i v současnosti.

 24. Spinel napsal:

  soudruzi fusatí, nenamlouvejte si, že už vše ovládáte, jedinou silou, která určuje dějiny, jsou občané, zvrátit se to může ze dne na den, i když vás mlátili po hubě za zlodějny, které máte v krvi, bez komoušů by jste tu už nebyli, ale vyletěli by jste komínem krematoria, tak trochu vděku těm pojebaným komoušům…

 25. František Konipásek napsal:

  Tato diskuze je jen dalším důkazem toho, že chytří lidé komunismus neobhajují. Tečka.

 26. Tomáš napsal:

  Komunisté a socani jsou v propadlišti dějin, tak lze interpretovat článek, je to drsné. Konečná a Smarda budou muset najít cestu, která by je mela vyvest z krivolake spolupráce s Babisem za kterou zaplatili porážkami. Každý za sebe, nebo dohromady,domnívám se, že to nepůjde bez kompromisu a spolecne. Žádná diktatura proletariátu ajine děsivé bludy, ale zájmy pracujících. „Jen nenaserte delniky“ a to se stalo v r. 89 a opět je zde inflace energetická drahota, zelené bludy o zachrane planety země a čínské nebezpeci. V jednotě je síla.

 27. Vladimír napsal:

  Já doufám, že Konečná bude opravdu konečná zdejších komundírů.
  Ale pozor! Blbost lidí je nekonečná…

 28. Jiří Hruška napsal:

  Na začátku každého předmětu byla vyučujícím nadiktována doporučená literatura. Je-li předmětem Československo neměla by ať jste pro a nebo proti uniknout pozornosti Kniha: Komunistické zločiny a CIA
  Autor: Stewart Steven
  Svět nebyl a není černobílý.

Přidávání komentářů není povoleno