Když Lipovská říká „my“, myslí Bobošíkovou

Radní České televize Hana Lipovská na včerejším zasedání Rady mluvila v množném čísle o tom, že ona a další lidé poskytli materiál o údajném střetu zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka například Bezpečnostní radě státu, bezpečnostním výborům parlamentu a dalším institucím. „Kdo ‚my‘, paní Lipovská? Vy za Radu ČT? Nebo vy a někteří radní ČT?“ ptal se radní Zdeněk Šarapatka během přerušení jednání, kdy se nevysílal audiozáznam (Šarapatka ho však později zveřejnil). Odpověď nezazněla, nabídla ji však blízká spolupracovnice Lipovské Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie:

„Svá zjištění jsme zaslali (zaslaly?) předsedovi vlády, Bezpečnostní radě státu a bezpečnostním výborům obou parlamentních komor,“ řekla Bobošíková ve videu publikovaném na jejím YouTube kanále shodou okolností zhruba ve stejné době, kdy Lipovská na Radě četla svůj obsáhlý materiál, který podle ní usvědčuje Dvořáka ze střetu zájmů.

Že materiál poslancům poslala Bobošíková spolu s Lipovskou, napsal v noci na Facebooku i pirátský poslanec Tomáš Martínek.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org