Kde všude není Babišovo. Zeman harašil v Táboře. Vinetou nás už nezachrání.

Napsal/a Ondřej Neumann 6. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail
Čtvrteční televizní vystoupení proslavilo Petru Fenclovou z Domažlic. Horovala proti elektronické evidenci tržeb, kterou chystá ministerstvo financí. Podnikatelku hned v pátek ráno prověřovala okresní správa sociálního zabezpečení. Na další kritiky si došlápl hned ve studiu samotný Andrej Babiš.

  • „Pan Havlíček určitě dělá skvělé klobásy, tak ať zůstane u nich a nemluví do věcí, kterým nerozumí,“ doporučoval ministr financí Andrej Babiš. „Tady mluví teoretik, v životě nepodnikal a nepostavil ani psí boudu,“ zpražil Babiš dalšího kritika v pořadu ČT Máte slovo. ​Poučení? Když jste proti nápadu Andreje Babiše na elektronickou evidenci tržeb, slíznete to od něj vinný – nevinný. Buď jako řezník Pavel Havlíček rozumíte jen svému oboru, nebo jako nepodnikající nerozumíte vůbec ničemu. V každém případě se vám dostane jasného doporučení: sklapněte ústa.

Psisko se však zastrašit nedá a hrdinně ocituje čerstvou hlášku z Twitteru. „Nový pokřik ostravských OSVČ: Babiš pičo!“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • U premiéra Bohuslava Sobotky byl v pátek dopoledne nečekaně na pohovoru ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Řekl, že si ho pozval premiér Bohuslav Sobotka a že neví, kvůli čemu. „Politika je jízda na tygrovi,“ odvětil na dotaz, jestli počítá s tím, zda bude ve své funkci pokračovat. V kuloárech se spekuluje o Mládkově výměně. V sobotu pak zasedlo vedení ČSSD a premiér Sobotka se nechal slyšet následovně: „Chci zvýšit aktivitu a intenzitu práce sociálnědemokratických členů vlády. Sociálnědemokratický tým ve vládě musí zařadit vyšší rychlost, mezi ministry potřebujeme dravé štiky, ne nějaké líné spokojené kapry“.

Leklá ryby chce šéfovat hejnu štik? No, uvidíme…

 

  • „Žena bude lépe rozumět té většině žen, která ve školství je. Blahopřeji premiérovi k jeho rozhodnutí a nové ministryni i resortu držím palce,“ přivítala za oranžové ženy Alena Gajdůšková na Twitteru nově navrženou ministryni školství.

Psisko by spíše hledalo někoho, kdo bude alespoň trochu myslet i na ty, o kterých to všechno je – žáky a studenty.

 

  • „(Zpravodajci) monitorovali sociální média a vidí nějakého pitomce, jak stojí před tím velitelstvím a vychloubá se u toho jeho kapacitami a významem pro ISIL (Islámský stát v Sýrii a Levantě). Abych to zkrátil: za asi 22 hodin později tři JDAMS (Joint Direct Attack Munition neboli tzv. „chytré“ bomby – pozn. red.) celou tu budovu zničily. Díky jedinému příspěvku na sociálních médiích. Neuvěřitelná práce!“ pochlubil se  generál amerického letectva Hawk Carlise nejnovějším úspěchem jeho boys.

Je potřeba dalších důkazů, že Facebook, Twitter a AIDS vymyslela CIA?

 

  • Prezident Miloš Zeman testoval na neznámé ženě v Táboře oslovení „vypadáte lahodně“, které mimo jiné stálo místo ministra školství Marcela Chládka. „Budete mne, pane prezidente, amnestovat, když nasadím našim zákonodárcům pár havranů do zahrady?“ zeptala se Zemana žena v klobouku. „Vy jste opravdu lahodná. Cítíte se uražena, nebo budete toto považovat za sexuální harašení?“ řekl s úsměvem Zeman místo odpovědi. Podle MF Dnes žena odvětila, ať si klidně haraší. „Tak já haraším. Když některým zákonodárcům nasadíte do zahrady pár krkavců, tak vám udělím milost.“

Omezení prezidentských pravomocí přichází zjevně v poslední možnou chvíli…

  • Filmový svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel francouzský herec Pierre Brice (†86). Na svou osudovou roli apačského náčelníka, kterou si zahrál v jedenácti filmech, však vzpomínal s lítostí. „Vinetou mi zničil život,“ tvrdil šarmantní herec před smrtí.

Naše dětství však Váš Vinetou učinil krásnější. Howgh. Tedy Haf.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)