Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prinstscreen CNN, zdroj: Youtube,

Kameramanka kopající do uprchlíků se omlouvá: Ten hon na čarodějnice si nezasloužím

Jedním ze symbolů vlny uprchlíků směřující do Evropy se stala i maďarská kameramanka podrážející nohy prchajícím lidem. Za své jednání se omlouvá.

Svou omluvu Petra László sepsala v dopise zveřejněném v maďarském deníku Magyar Nemzet. Mimo jiné napsala, že sama nemůže uvěřit tomu, jak se zachovala a odmítla, že by byla rasistka.

“Natáčela jsme , když najdenou stovky migrantů prolomily policejní kordon, jeden z nich utíkal přímo na mne a a já jsem byla vyděšená,“ napsala.

„ Pak se ve mně něco zlomilo. Měla jsme za to, že mne napadají a že se musím bránit. Když člověk podlehne panice, těžko dokáže dělat správná rozhodnutí,“ pokračuje dopis.

László v něm dodává, že svůj čin přijímá zodpovědnost, ale zdůrazňuje: „Nejsem bezcitná, rasistická kameramanka, co kope do dětí. Nezasloužím si ani politický hon na čarodějnice vůči své osobě, ani výhrůžky smrtí, které dostávám. Jsem teď nezaměstnaná matka malého dítěte, která udělala špatné rozhodnutí. Upřímně se za to omlouvám.“

Poté, co byly dotčené záběry zveřejněné a staly se „hitem“ světových médií i internetu, byla László z maďarské televize N1TV propuštěna.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

 1. J.Němec napsal:

  Ať se ta ženská podívá na video a nelže. Obdivuje ale psychickou odolnost maďarských policistů, kteří musí přihlížet, jak migranti pro něčí neschopnost hraničící s trestným činem , musí přihlížet jak se porušuje právo. Média by ale té krávě měla platit, udělala jim ohromnou službu.

  • petrph napsal:

   Ano, já také nechápu jak mohli madarští policisté, přihlížet tomu jak občané jiného státu, kteří se na území jejich státu dostali nelegálně, pobývají zde nelegálně, neposlouchají pokynů policie a úřadů, a zjevně chtějí stejně nelegálně překročit hranice do vedlejšího státu v rámci schengenu
   Ale asi si na spoustu nepochopitelného budeme muset zvykat..Civilizace se vždycky hroutí tím že ignoruje dodržování vlastních zákonů a pravidel

Přidávání komentářů není povoleno