Jarda Jágr o Ornelle, Andrej Babiš o Monice. A oba o českých novinářích

Napsal/a Ondřej Neumann 10. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

„Po shlédnutí vojenské přehlídky na Rudém náměstí nakonec doporučuji Rusko vojensky nenapadnout,“ tweetoval po skončení moskevské maršparády bavič Leoš Mareš. Poměr sil vystihl rozhodně lépe než tuzemská média, která o den dříve škodolibě a obsáhle informovala o poruše na jednom z připravujících se tanků.

  • „Jedna věc je pravda, druhá fakt, že jsme v prostředí, ve kterém si musíme náš produkt chránit.“ Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta o kritických slovech hradeckého fotbalisty Tomáše Malinského. Ten poměry v tuzemském fotbalu označil s narážkou na slavný policejní spis mapující prorůstání podsvětí do politiky za „krakatičku“. Jeho výroky teď budou „hodnotit“ příslušné fotbalové orgány.

Psisku při čtení Peltovy upřímné zpovědi hned vytanula slova jednoho nenapravitelného idealisty českých dějin: „Hledej pravdu, naslouchej pravdě, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, opatruj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí od ďábla“. Ten muž se jmenoval Jan Hus a zjevně neměl ani potuchy o tom, že by si měl „bránit svůj produkt“.  


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • „Kdybych točila jenom to, co chci, tak filmuju jednou za 5 let. Musíte mít koule do toho hovna šlápnout,“ svěřila se týdeníku Respekt herečka Tereza Voříšková.

Nic proti mladé herečce. Psisko ale spíše oceňuje ty, co mají koule do toho českého filmového hovna nešlápnout.

  • V Praze graduje hokejová euforie. Pro nadčasovost připomínáme starší příspěvek hlavní české hvězdy – Jaromíra Jágra – na Facebooku. „Musím vám strašně moc poděkovat za upozornění na rozhovor v Blesku pro Ženy s Ornellou Štikovou (no spíš Kaprovou:):) Příště budu radši, když si tyto informace necháte pro sebe:) Nerad na takové věci reaguji, ale dnes udělám výjimku. Novináři, šéfové magazínů a novin a všichni, kdo rozhodujete o tom, s kým se dělají rozhovory, uvědomte si, že máte ohromnou zodpovědnost vůči nám lidem! Čím méně prostoru tito lidé (Ornella) budou dostávat ve vašich časopisech, tím lépe pro naši společnost. PROSÍM VÁS, dělejte rozhovory s lékaři, vědci, profesory, prostě s lidmi, kteří v životě něco dokázali a od kterých se můžeme něco naučit, dozvědět a v životě se posunout dále. Věřte mi, že vy to můžete změnit! Ne nadarmo se říká, že vy jste (novináři) sedmá velmoc světa. A ještě jedna věc pro zasmání – Když jsem si přečetl, že nejsem Ornelly typ a že by se mnou nikdy nemohla žít, padnul jsem na kolena a vykřikl: „DĚKUJI, BOŽE, DĚKUJI!“

Zlatá slova zlatého českého hocha! 

  • O novinářích před studenty pražské VŠE promluvil i Andrej Babiš: „Tím, že jsem vstoupil do médií, přišly i další podnikatelské skupiny, které nahradily ve vlastnictví Němce, kteří chtěli jen vydělávat. A novináři, ti nosiči svaté pravdy, si dělali, co chtěli. Teď, co jsme tam přišli, se to hodně změnilo.“

Ano, Psisko si též proměny MfD, LN, iDnes a dalších z mediální stáje Agrofertu všimlo. A doporučuje pozornosti čtenářů větu, v níž kapitalista Babiš odsuzuje zlé Němce, že v českých médiích „chtěli jen vydělávat“. 

  • Zároveň si Andrej Babiš před studenty VŠE postěžoval, že čelí masivní mediální kampani a že kvůli němu dokonce vznikají nové, „antiBabiš“ internetové servery. „Ta média, to je složité téma. Z mé ženy teďka udělala úplnou blbku. Asi každý, když přilétnete letadlem, okamžitě běžíte na celnici,“ připomněl ministr financí aférku televize Barrandov, která upozornila, že Monika Babišová zapomněla po návratu z USA zaplatit clo z luxusní kabelky.

Ještě je na čem „makat“, pane ministře. Ještě existující tací hlupáci, kteří ctí pravidla. Ještě existují média, kde si novináři „dělají co chtějí“…

  • „Řekl bych, že řeč jsem tam měl nejlepší. Po Babišovi, samozřejmě.” Martin Komárek, exnovinář a poslanec ANO.

Samozřejmě, že samozřejmě.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)