Jágr je náš Messi(áš)! Ale kdo chce vyhodit do vzduchu Pražský hrad?

Napsal/a Ondřej Neumann 17. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Hokejové šílenství ovládlo v končícím týdnu Českou republiku. Žádný div, že se deník Blesk otázal hned tří duchovních včetně kardinála Dominka Duky, zda je či není Jaromír Jágr bůh. 

  • Dominik Duka naštěstí zachoval chladnou hlavu a bulvár decentně odpálkoval. To oblíbený „kněz celebrit“ Zbigniew Czendlik v nabízené šanci nezaváhal: „Nemyslím si, že je to bůh, ale je boží. A Bůh ho má rád. Pánbůh to sleduje a fandí dobrému hokeji. Ten, kdo bude lepší, tak ten vyhraje, takže je důležité, aby naši chlapci hráli dobrý hokej“.

Psisko má Jardu Jágra též rádo. A drží mu palce. Jen se trochu obává, že mu cestu na Pražský hrad trochu zkomplikovali v sobotu Kanaďané.

  • „Naprosto souhlasím s imigrační politikou naší vlády, která je založena na zásadě, že uprchlíkům je třeba pomáhat na jejich území a nikoli je vozit do zcela odlišného kulturního prostředí. Nehledě na to, že se mezi nimi mohou vyskytovat i džihádisté, kteří nám vyhodí do povětří Pražský hrad,“ okomentoval prezident Miloš Zeman nový návrh Bruselu, jak kvůli nynější migrační vlně přerozdělovat uprchlíky uvnitř EU.

Ach jo. Už aby Jarda Jágr oznámil tu kandidaturu…


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


  • Andrej Babiš vzbudil rozruch nápadem privatizovat některé státní podniky včetně Lesů ČR přes burzu. „Jsem přesvědčen, že Lesy ČR by neměly být privatizovány. Je to strategický podnik, který vydělává státu miliardy ročně na dividendách. Je třeba jej lépe řídit a zabránit vyvádění peněz na nepotřebné marketingové akce,“ reagoval například ve čtvrtek v Právu poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Pana poslance si dovolíme upozornit, že na marketing jdou v Lesích „drobné“. Miliardy dlouhá léta mizí daleko vypečenějšími cestami.

  • Rath po středečním jednání označil závěrečnou řeč žalobce Jiráta ve své trestní kauze za domněnky a „fantasmagorické dedukce“: „Pracuje formou inkvizice: plivla na hostii a přišla bouřka, proto musí být vinna!“.

Exhejtman Rath zřejmě z vrozené skromnosti nezmínil, že konkrétně on si pliváním na hostii přišel na pěkných pár milionů.

  • „Lidi choděj do práce, aby vydělali peníze a koupili si něco, co je vlastně neuspokojuje, chybí v tom radost,“ tvrdí filantrop Libor Malý, který vymyslel „ekonomiku daru“, v níž peněz netřeba.

Něco na tom bude. Prozatím ale nikomu absolutní spoléhání na dary doporučit nemůžeme.

  • Dvě a půl miliardy korun vyhrál tento týden v loterii Eurojackpot sázející z České republiky. „Prvoplánově to vypadá úžasně. Snadné to ale výherce mít rozhodně nebude. Výhra mu pomůže vyřešit ekonomické starosti, spoustu jiných starostí mu ale naopak může přivodit. Lidé mu pravděpodobně budou závidět, jeho samotného to může zúzkostnit,“ okomentoval to v rozhovoru pro Lidovky.cz psycholog Miloš Kajuk.

Psisko má pro šťastného výherce poněkud prvoplánové řešení: jestli nechcete čelit „zúzkostnění“, dejte peníze nám!

  • Twitterová hláška: Jágr je náš Messi(áš)

No tak určitěěě…

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)