Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz,

HoupacíOsel: Pokrok nezastavíš – neposlušné občany pohlídá EET a drony

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Tlusté dítě Kim Čong-un poslalo do vesmíru dva objekty. Diktatura přináší růže a zbrusu nové rakety. Ta nová by dolétla až do Washingtonu.V Africe přibývá obézních dětí. Může za to život ve městech a limonády, tvrdí Světová zdravotnická organizace. – Úředníci kraje Vysočina dostali vitamíny, tisíc korun od VZP. Hejtman předsedá správní radě, opozice upozorňuje na možný střet zájmů. Senioři se poprali kvůli venčení psů, napadený muž skončil v nemocnici. – Ministr Pelikán čeká padání policejních hlav po sobotních protestech. Inscenovaná potyčka? Ne, naše dobrá práce, hodnotí policie. (OK)

 

  • Úterý: V Králově Poli v Brně prý vzniká islámská čtvrť, píší uplakané letáky. Jen ať, konečně by bylo Brno světové. – Humpálová nechtěla k džihádistům, ale jela s rodinou do Turecka. Loď Respektu se tak o něco hlouběji ponořila, Tabery střílí světlice, Plesl se na svém fíbíčku hihňá jak mongoloid po třetí lobotomii a Newsweek sbírá čtenáře. – Varufakis zakládá celoevropskou levicovou stranu, která by měla reformovat EU. Ideálně odpustit dluhy Řecku a dotovat stavbu Kolosu rhódského. Reálně ovšem tato akce povede pouze k protiakci, tedy semknutí radikální pravice a zvýšení její obliby. Někdy bych chtěl být Švýcar. – Karneval v Riu nezastavil ani zika. Čokoládové krásky se vlnily natřené repelentem a komárům explodovaly hlavičky. Jako každý rok karneval si užili všichni. Tedy až na ty komáry. (JM)

 

  • Středa: Trump si může konečně udělat první zářez do své pažby. Vyhrál primárky v New Hampshire. A stačilo říct, že Amerika pod jeho vedením znovu začne vyhrávat. Je pravda, že v poslední době jim to moc nejde. – Vláda prosadila elektronickou evidenci tržeb. Drobní podnikatelé zaniknou a velké nadnárodní firmy si budou nadále mastit kapsy. Nad tím vším bude stát vysmátý Andrej (Big Brother tě vidí). – Ještě k tomu sledování. „Kotlíková policie“ asi neprojde. Místo lidí, kteří by se vám hrabali v kotli, zvažují poslanci elegantnější řešení. Pošlou nad váš dům drony. To je hned jiná. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Britové přestanou tisknout zákony na pergamen. Zatuchlé mocnářství olezlé mechem, plné teplým pivem nalitých Britů (těch 2 % populace, která nepřijela z Polska nebo bývalých kolonií) se tak dostává do 21. století. Skoro. – Čistka v severokorejské armádě pokračuje. Kim už sežral několik důstojníků a nově i generála. OSN už by mu fakt měla poslat nějaké menu z mekáče, ať dá pokoj. – Vědci z Palackého univerzity přivezli největšího známého brouka na světě. Je velký, ošklivý a jsme ochotni ho věnovat Konvičkovi, když se na ten islám vykašle. – NATO zareagovalo na uprchlickou krizi. Zvažuje nasazení vojsk v Sýrii, posílá lodě do Středozemního moře a nás jenom zajímá, jak tohle celé dopadne. Jdeme vyrábět louče. (JM)

 

  • Pátek: V pátek se poprvé v historii sešel papež s patriarchou. K anulaci schizmatu se sice nedostali, ale na facky taky nedošlo, takže jenom samá pozitiva. – Studie think-thanku RAND ukazuje, že když na to Rusák šlápne, má do šedesáti hodin pod kontrolou celé Pobaltí. Strýček Sam zvažuje, jak oblast posílit. Co třeba postavit plot? – Národní muzeum postihla nehoda. Požár střechy napáchal škody za několik miliónů. Národ se opět, stejně jak tomu bylo v historii již několikrát, semknul a začal sbírat na jeho opravu víčka. (ToP)

 

  • Víkend: Nezadržitelně se blíží doba předvolebních průzkumů. Ten nejnovější dává nejvyšší preference ANO. Pivo na Hrad! Ale počkat, tam už pití je… – Církevní restituce pokračují další prohrou pro církev. Překvapí to ještě někoho? – V Praze zatím neznámý žhář zapálil dvě policejní auta. Taky žádný div, bojovat za cokoli je dnes žhavé téma, což dosvědčí třeba centrum Klinika. – Severovýchod USA čekají nejsilnější mrazy od roku 1979. Meteorologové doporučují lidem, aby v následujících nocích raději nevycházeli, teploty mají klesnout až k -34 stupňům. Rusové se smějí a otevírají vodku. – Francouzský premiér Manuel Valls prohlásil, že EU musí vzkázat, že více uprchlíků už nepřijme. Ale, Manueli, takhle se přeci proti postupům Evropské unie neprotestuje. Hoši, vypusťte Tomia! (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno