Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Zemanův knoflík, Nas mnogo a svět bez kindervajíček

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry.

  • Pondělí: Zeman přednesl své vánoční poselství. Jelikož se Forejt prosněžil až k vyhazovu, nikdo Milošovi neřekl, že si má rozepnout knoflík na saku, aby nepůsobil jako totální buran. Nebo mu neřekl, že by měl mluvit o míru a lásce a ne o cenách elektřiny. Co mu ovšem kluci z Lukoilu a CEFC řekli, to z něj vypadlo do puntíku. – Britney Spears je mrtvá, tvrdil hacknutý twitterový účet Sony Music. Zpráva stihla na síti vyvolat paniku mezi všemi třemi fanoušky, kteří Britney ještě poslouchají. – Jedna falešná zpráva na internetu málem rozpoutala jaderné řádění mezi Palestinou a Izraelem. Nakonec se vše urovnalo a obě strany se mohou zabíjet pouze starým dobrým vrháním raket na školky. – Zemřel George Michael. Bowie se na nebeské párty asi moc vyšťavil a Prince potřeboval někoho, s kým zapaří. (JM)
  • Úterý: Kateřina Zemanová chodí s Američanem. Vánoce trávili u prezidenta. Není to Trump. Konec hlášení. – Miroslav Donutil se rozloučil se Sluhou dvou pánů i Národním divadlem. Teď už bude v televizi opravdu každý den. – První stupeň ohrožení terorismem přijde na 30 milionů, řekl Chovanec. Někdo ale ty Kauflandy a akční ceny musí hlídat se samopalem. Nedá se nic dělat. – Babiš chce vybudovat ministerské sídlo v Letňanech, stálo by šest miliard. Úředníky budou svážet jako do Amazonu. – Polovina mladých Tunisanů zvažuje emigraci. Nemůžou se odpálit doma? Škoda daleké cesty. – Zemřela herečka Carrie Fisherová, princezna Leia z Hvězdných válek. Síla je s tebou a vždy se můžeš vrátit jako špatně provedené CGI. (AB)
  • Středa: Meteorologové varují, že se může objevit náledí. V zimě? Nevěříme. – Po Novém roce začnou konkurzy na Alexandrovce. Mělo by to být snadné. Nas mnogo. – Na politickou scénu opět přichází strana ODA. Óda na radost? Jak pro koho. – Ve filmovém ani hudebním průmyslu překvapivě nikdo zásadní neumírá, po několika posledních dnech celkem příjemná změna. – Čína vyslala svou jedinou letadlovou loď na vojenské cvičení do Tichého oceánu, a to vůbec poprvé. Japonsko a Tchaj-wan se třesou, Čína se směje. (JŽ)
  • Čtvrtek: Čunek se oklepal ze svých afér, po triumfu v krajských volbách míří vysoko. Stačí naházet několik lidí, které většina považuje za zdroj všehosvětových problémů, na jedno místo a všichni vás budou milovat, odpustí vám pak vše. To přece známe už z hodin středoškolského dějepisu. – Názor občanů nás nezajímá. Maďaři řeší překroucený rozhovor s Orbánem. Jestli to nebylo náhodou tak, že editoři omylem poslali do tiskárny neupravený originál. To by ale asi nikdo moc neřešil. – Vyhodím vás z letícího vrtulníku, hrozí úředníkům filipínský prezident. Rodrigo Duterte obdivuje Trumpovu výhru ve volbách, rád by prý vyvraždil na tři miliony narkomanů ve své zemi, Obamu označil za „zkur****na“, přirovnal se k Adolfu Hitlerovi. A teď schválně tipujte, kterou z těchto aktualit jsem si vymyslel. – Putin oznámil příměří v Sýrii, Asadova armáda o půlnoci ukončí palbu. Je fajn že se konečně dohodli, smlouvy budou platit a nikdo nic nepodělá. Že? ŽE? Tak jo… – Šéf finské protidrogové policie pašoval hašiš. Dostal deset let vězení. Pod svícnem je prý největší tma. Asi to nebude úplně pravda. Ale moje taháky v lavici přímo před katedrou vždycky vycházely… Leda že… (LM)
  • Pátek: Likvidovat dělostřelecké miny před silvestrem vypadá jako super nápad. A ještě ušetříte za petardy. – Pokud vám končí smlouva u vašeho mobilního operátora, zhodnoťte, zda se vám ji vyplatí prodlužovat, protože ty internety v mobilech už nebudou možná zas tak potřeba. EU chce dotovat veřejné Wi-Fi sítě. – Modernizace D1 bude pokračovat i příští rok. No, už byly ve zprávách i větší jobovky, například že voda v mrazu mrzne. – Zemřel další velikán, a to vynálezce kindervajíček. Ten se tak připojí k Bowiemu, Princovi nebo Carrie Fisher. Je to smutná zpráva, protože představa světa bez kindervajíček je stejně bezútěšná jako ta bez princezny Leiy. – Sankce vůči ruským diplomatům přinesli americké zlaté mládeži pozvání na drink do Kremlu. Kam ten svět povede, pokud Rusko a Emerika přestanou hrát ping pong a radši zajdou na drink? (BAG)
  • Víkend: Rok 2016 je za námi, rok 2017 je tu. V rámci rekapitulace doporučujeme sečíst účty za všechen alkohol, ohňostroj a občerstvení, ať se po všech těch péefkách dostanete nohama zpátky na zem. – Před 40 lety vznikla Charta 77. Touto zmínkou odškrtáváme „Někoho řádně naštvat“ z redakčního seznamu předsevzetí. – Podle předběžných údajů Policie ČR za loňský rok zemřelo na silnicích nejméně lidí za posledních 55 let. Beztak vyškrtali ty, které to vymrštilo někam do pole. – V Istanbulu zabil během novoročních oslav terorista 39 osob. Převlékl se za Santu Clause. Potřebujete ještě nějaký jiný důkaz, že Ježíšek je prostě ve všech ohledech lepší? – Při požáru trajektu v Indonésii zemřelo dalších 23 lidí… tak ale už, já chci jednou dělat přehled, který nebude mít stejnou skladbu jako černá kronika Novy! – Podle Donalda Trumpa za hackerskými útoky nemuselo být Rusko. Podrobnosti sdělí příště. Z americké vlády se stává seriál na pokračování. Počkáme si na hodnocení na ČSFD. – V Pekingu se prudce zhoršila smogová situace, město už vydalo první pracovní a dopravní omezení. Jestli se tedy chceme místo Německa blížit Číně, tak v Ostravě už máme náskok. (MK)

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře