Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Velebův chcíplý traktor, migranti na luxusních jachtách a „pracující chudoba“

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry

  • Pondělí: Babiš uctil památku Romů, sešel se s majitelem vepřína v Letech. Podrbal majitele i jeho vepře. – Slavia našla trenéra. Tým povede Šilhavý, který opouští Duklu. Mohlo být hůř. Mohl to být Slepý, Chromý… – Halík, Horáček. Svěrák, Sedláček. Kroměřížská výzva hledá kandidáta na prezidenta. Další jména Zeman, Zemánek. Piště si. – Poslanec Stupčuk se stíhání vyhne, zaplatil pokutu a přišel o řidičák. Já pán, ty pán. Ale kdo má peníze a funkci, je ještě větší pán. – Veleba se vědcům omlouvat nehodlá. „Soudila mě velmi mladá soudkyně“, tvrdí. Pro Velebu jsou už všichni mladí. To je těžký. (AB)
  • Úterý: Babiš se ve sněmovně veřejně omluvil za výrok, který tak jako tak byl stejně „brutálně vytržený z kontextu“. Šlo vlastně o „několikrát překroucenou dezinformaci.“  A takhle si tu žijeme… – „Smrt negrům a cikánům,“ křičel hajlující muž v centru Prahy. Ještě, že se nám fašizuje jenom ta Pražská kavárna… – Zeman přijme na hradě rakouského prezidentského kandidáta Hofera. Vyjádřil mu už v minulosti podporu, protože prý nemá rád Zelené. To nikdo, ne? – Sociologická služba Levada, jediná nezávislá organizace pro průzkum veřejného mínění, se ocitla na seznamu zahraničních agentů. Se nám s těmi agenty nějak roztrhl pytel… – Vědci věštili z lejna, že panda velká zatím nevymře. Pro úplnost: tohle není vtip. (ToP)
  • Středa: Syrské vládní síly shodily podle záchranářů na Aleppo barely s chlórem. Ano, takhle se získává přízeň tamního obyvatelstva… – Po Brně mašírovaly holé hlavy. Asi si chtěly popovídat s náměstkem primátora Brna Matějem Hollanem o otázkách migrace. Inu, když nejde hora k Mohamedovi… – Na Václaváku se demonstrovalo. Ne proti migraci, ne proti Islámu, dokonce se ani nekonala žádná epická demonstrace za, nebo proti prezidentu Zemanovi. Důvodem demonstrace byla chyba v českém atlase, který uvedl jako hlavní město Izraele Jeruzalém místo Tel Avivu. Tedy se demonstrovalo za to, aby tato zjevná chyba už více chybou nebyla. Ti lidi už fakt neví, za co demonstrovat… – Jestli jste doufali, že byste mohli mít proplacené i první tři dny nemocenské, tak jste se mýlili. Klidně se válejte doma se čtyřicítkami horečky, ale nedostanete ani halíř. A teď alou do práce! – Turecký ministr mládeže a sportu poskytl rozhovor německé stanici Deutsche Welle. Následně rozhovor zabavil s tím, že se novináři údajně ptali na otázky, které nebyly předem smluvené. Už se těším, až podobné praktiky budou na denním pořádku i u nás. (ToP)
  • Čtvrtek: Migranty pašují gangy na luxusních jachtách, tvrdí italská policie. Takže už nejen drahé hadry a ajfouny, ale i jachty mají!!§§ – Jedenáctiletý chlapec si na koloběžce přivezl slivovici a zpil se do němoty. Cítíte tu korelaci a kauzalitu mezi mladistvým s alkoholem a koloběžkami? Nepřipomíná vám to něco? Ano, určitě navíc hrál počítačové hry a velmi brzy postřílí celou svou rodinu. – Gorbačov přijede do Prahy. Bude tam o jednoho skrvnitého pohrobka sovětského svazu víc. – Padly rozsudky v kauze Opencard. Jestli se tomu dá vůbec říkat rozsudky. (JM)
  • Pátek: Na všechny tajné služby má nově dohlížet pětičlenný orgán nezávislé kontroly. A kdo bude kontrolovat ten orgán? A kdo kontrolu kontroly toho orgánu?! – Senátor Jan Veleba vsadil na skutečně netradiční kampaň. Vysočinu chtěl objet s traktorem. Však stejně, jako jeho politická kariéra, i Zetor nejprve nastartoval, ale když se chtěl rozjet, tak mu „chcípl“. – Podňěstří vyhrožuje připojením k Rusku, jestliže v nadcházejících prezidentských volbách nebude zvolený prezident, který zemi skutečně sjednotí. Tomu se říká volební tah na bránu. – ODS nebude hlasovat o omezení vlastnictví ministrů, kromě vlastnictví médií. Informoval o tom poslanec Marek Benda.– Zeman přijede týden před krajskými volbami do Zlínského kraje, kde vládne „jeho“ Strana práv občanů. Náhoda? Nemyslím si. (ToP)
  • Víkend: Po průšvihu s „obsazováním Prahy islamisty“ se Martin Konvička možná dalšího nedočká. Zato plánuje podat žalobu na pražského náměstka Petra Dolínka, který vyzval magistrát, aby demonstraci před Saúdskou ambasádou zrušil kvůli havárii kanalizace. Never lucky. – V Česku se mezi experty množí pojem ‚pracující chudoba‘. Postihuje pracující lidi, kteří dělají za nižší platy než je minimální mzda. Ta je mimochodem nižší než oficiální hranice chudoby. Zpráva o tom, že ve Švédsku zkracují pracovní den na šest hodin, je už vyloženě sůl do rány. – Zákon o střetu zájmů? Nejistý. Zatímco ČSSD, KDU-ČSL a TOP09 hlasují téměř jednohlasně pro schválení, mezi komunisty nepanuje jasná volba a ODS zvažuje volení proti. Když se dva perou, Andrej se směje. – 11. září 2001. Patnáct let zpět. Den tragédie mezinárodních rozměrů, ale také den, kdy lidé začali naslouchat konspiračním teoriím. Je to horší, než jsme si mysleli. – USA a Rusko se dohodly na týdenním příměří v Sýrii. Týdenním. Hladovějící a zdevastovaní Syřané by zvedli palec, kdyby zase nepadaly bomby. (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno