ilustrační foto

HoupacíOsel.cz: Thriller na Hané, lvice na cestě z Ústí do Brna a Trump v Paříži

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 17. července 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz

Pondělí: Předvolební průzkumy hlásí: 1. ANO, 2. KSČM, 3. ČSSD. Možná že by rudá hlávka zelí byla nakonec ze strany ČSSD přece jenom moudřejší tah. – Ind zastřelil svou manželku, protože odmítala servírovat večeři. Takže teď si ji bude chystat sám. Jo, to dává smysl. – Patří burkiny do bazénu, nebo ne? Je až k podivu, jak si někteří najednou potrpí na přísnou hygienu. – „Kroupy jako menší slepičí vejce decimovaly v pondělí večer Prostějov,“ úryvek ze scénáře nově vzniklého thrilleru na Hané. – Na Letišti Václava Havla řádil divočák. Tak za tohle nafasuje určitě nějaký masný poplatek. (MS)

Úterý: ODS v rámci kampaně hodlá přes léto hledat „sedm divů Česka“. My neotáleli a poslali jim jeden šťavnatý tip: Volební preference ANO. – Veterinární správa stále ještě zvažuje možnost odstřelu kanců nakažených africkým morem prasat. Tak už to povolte, myslivci si už beztak vzrušením leští brokovnice. – Do brněnské ZOO se vrací lvi, samice Kivu už dorazila z Ústí nad Labem. Ze Sudet do Brna, to je pech. – Evropský soud ve Štrasburku rozhodl, že zahalování obličeje burkami nepatří mezi základní lidská práva. U některých lidí by se ale možná na zahalování obličejů hodilo alespoň doporučení. – Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin potvrdil, že Rusko pokračuje v závodech ve zbrojení. I studená válka se asi hraje na dva vítězné. – Americkým velvyslancem v Česku je nově podnikatel Steve King. To je ale moc hezké, že kvůli nám Ivanka změnila jméno i pohlaví. (MK)

Středa: Otci jsem o schůzce s Ruskou neřekl, byla bezvýznamná, tvrdí Trump junior. Schůzka samotná už byla skvělá, ale i tak bych to práskl feministkám. – Poslanci definitivně pohřbili kariérní řád učitelů. Neprošla ani verze Senát. Minule jsme Štechovi přáli, ať to po Valachové dotáhne do konce. Dnes mu přejeme, ať dotáhne do konce aspoň své funkční období. – Víc francouzštiny a efektivnější vyhošťování. Francie chce zvládnout migraci. Proč že ho Macron jmenoval premiérem? Stýská se mu po Le Penové? – Putin by raději viděl v Bílém domě Hillary než mě, prohlásil Trump. Jasně… – Poslanci smetli památkový zákon. Debakl ministra kultury Hermana. Myslím, že ten návrh zákona ani nikdo nečetl. Prostě si řekli: „Ne“. (LM)

Čtvrtek: V čínském vězení zemřel disident a držitel Nobelovy ceny míru Liou Siao-po. Neznal jsem, ale R.I.P. – „Spojené státy a Francii mohou dělit občasné rozpory, které ale nemohou narušit letité spojenectví zrozené v dobách americké revoluce,“ řekl Trump na jednání s Macronem. Ve zkratce to znamená, že Trump bude dělat scény jako puberťačka, která nemůže jít na první školní večírek, ale nakonec se stejně uklidní a to nádobí po všech umyje. – Prasečí mor? Stát nařídil do konce července plošný lov divočáků a zabíjačky na Zlínsku. Takže… kdy že to pan prezident zase bude objíždět kraje? – Krteček je na roztrhání, ale už možná ne na dlouho. Milerova vnučka chce vyplatit ostatní dědice stovkami milionů a vyřešit tak dlouholetý spor. Krteček tedy nejspíše bude dál cestovat do Číny za pandami v té podivné 3D animované verzi, která má s původní pohádkou pramálo společného. – Chovancova odpověď Evropské komisi ke kvótám zní: „Výtky jednoznačně odmítáme.“ Odpověď Evropské komise na Chovancovu odpověď bude znít: „Odmítáme vaše odmítnutí našich výtek.“ A tak je to se vším. (JŽ)

Pátek: Poslanci mají na taxikáře přísnější požadavky. Chtějí dokonce zkoušky z místopisu. To je jako na střední škole. Nelíbí se to ODS a vzkazují : „Tudy cesta nevede“. Celkem trefné. – Na Floridě se otevřela zem a zmizely dva rodinné domy. To si tak jdete z práce domů, těšíte se až se vyvalíte k televizi, ale nemáte kam, protože vám zmizel barák. – Oslovení dámy a pánové je prý včerejší a londýnské metro nyní plánuje vítat všechny cestující. Zase ten gender… – Silnici v Oregonu museli uzavřít kvůli hlenu. Z kamionu se vysypaly tři tuny sliznatek #justoregonthings. – Muž chtěl spáchat sebevraždu a oběsit se. Policie mu plán překazila a diví se, že muž nebyl rád. Taky kdo by děkoval, když se chce zabít a někdo to celý posere. Ne někdo, policie. (VŽ)

Sobota: Na atol Bikini před lety pršely jaderné bomby, příroda se přizpůsobila. Vidím bikiny, házím atomovku. – KLDR má více materiálu pro jaderné bomby, než se vědělo, ukazují snímky. Všichni zemřeme. Hezký zbytek neděle. – Největší omyl je zkoušet pozorovat Měsíc za úplňku, říká vášnivý astronom. Za úplňku se probouzí vášeň a člověk má jiné starosti. – Izrael chce multikoptéry s kulomenty a granátomety pro boj ve městech. Hlavně to neříkejte Chovancovi! – Britské ulice zaplavují dětští dealeři, tvrdé drogy prodávají i dvanáctiletí. Vynáší to víc než sběr papíru. Neviditelná ruka trhu znovu zasáhla. (AB)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)