HoupacíOsel.cz: Svět po Karlovi – musíme vzít, co je

Napsal/a Jakub Mikel 29. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Týden končí, nastává čas Osla, HoupacíhoOsla. Vše důležité ve studentské satirické zkratce.

  • Pondělí: Šéfredaktor Lidovek Léko: Za uplynulý týden jsem si přečetl mnoho článků o událostech v Paříži. Nejsilněji mi utkvěla v paměti věta z jedné reportáže, v níž svědek masakru řekl, že ho překvapilo, jak je lidská krev hustá, ne jako ve filmu. Tyhle řeči digital imigrants vážně milujem. – Británie kvůli teroristickým hrozbám posiluje ozbrojené síly. Francie zahájila nálety na Islámský stát z letadlové lodi. Armáda České republiky by mohla v případě pozemní operace poslat až 200 zdravotníků a členů protichemické jednotky. Zprávy jak z Orwella. – Ruský prezident Vladimir Putin při návštěvě Teheránu prohlásil, že Moskva obnoví dodávky jaderných zařízení do Íránu. Ochotně také pomůže s exportem obohaceného uranu, jehož zásoby musí Írán omezit na 300 kilogramů, to jsou zhruba dvě procenta současných zásob. Jádru nerozumíme, ale v případě nálezu udržte chladnou hlavu. (OK)

 

  • Úterý: Zdeněk Škromach, populární lidový senátor a bavič, by velmi rád povolil cyklistům dvě piva. Absolutně ho nezajímá, že i střízliví cyklisté jsou morem silnic, a navíc u nás na Moravě jsou minimem tři, takže smůla. – V Česku se formuje proruská polovojenská milice. Jedná se o bývalé lampasáky z pojízdného cirkusu ČSLA, co si chtějí vzít vlast zpět. Policie stálé pátrá po tom, kdo nám ji ukradl. – Turci sestřelili ruský bitevník. Vladimir truchlil celičkou noc a vzkázal kebabožroutům, že si to vypijou. Na zdarově! – Známý entomolog a psychoanalitik-amatér Martin Konvička je stíhán kvůli podněcování nenávisti. Celý případ je absurdní, jelikož Konva nemohl udělat nic špatného. Kdyby ano, nemohl by stát na jednom pódiu během oslav velmi významného státního svátku po boku prezidenta republiky, to dá přeci rozum. (JM)

 

  • Středa: Také středa proběhla ve znamení dozvuků sestřelené ruské stíhačky, která se tak náhodou zatoulala (nebo ne) nad Turecko. Tentokrát to odnesla parta diplomatů na tureckém velvyslanectví v Moskvě, kteří museli další den opravovat okna a drhnout rýžáky fasádu, po útoku ruského davu. Takový ruský dav se vyznačuje zejména tím, že mu zřejmě policie v ničem nebrání – jak jinak pochopit rozbitá okna a poničený dům velvyslanectví. Někteří Češi se ptají, kdo by nechtěl žít v Rusku? Odpověď zní: Turci. – Vláda plánuje dobudovat opevnění na hranicích s Rakouskem – s ochranou hranic totiž počítá v rozpočtu na příští rok. V osmatřicátém jsme to nestihli, ale teď už to konečně vyjde. Toto opevnění by mělo bránit uprchlíkům, kteří k nám beztak nechtějí, ve vstupu na naše území. Šumava zůstane volná, tam to mají pod palcem „Českoslovenští vojáci v záloze“. – Zeman si zase polepšil. Věří mu celkem 56 % obyvatel republiky, a to je o 5 % více než minulý měsíc. Za svůj úspěch by rád poděkoval Jiříkovi, zvanému též Mluvčáček, který nejí a nespí, aby našel dalšího nepřítele, na kterého by bylo možné ukazovat. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Politický proces vedený proti disidentovi Martinu Konvičkovi nabírá na obrátkách. Od jeho hnutí se distancoval i Václav Klaus. To je od něj pěkně hnusné, protože má celý institut a navíc pomohl vytvořit lidi, jako je Bartoš, nebo Hájek. Proč nemá rád Marťu, to je záhada. – Někdo nám ukradl premiéra a vyměnil ho za státníka. Od 17. listopadu vede Bohuslav Sobotka předem prohranou bitvu s Hradem. Toto chválihodné donquijotství se však u společnosti setkává s vlnou nevole a nejraději by Sobotku pověsili, protože je ňouma a vlastizrádce. Ovčáček jej přidal na černou listinu vedle pražské kavárny a mediálního štvavého mejnstrýmu. Zajímavé je, že mezi mejnstrým nepatří Blesk, kterému Zeman rozdává rozhovory neustále. Náhoda? – Policie ve Zlínském kraji stíhá muže, který vědomě šířil HIV. Muž se hájí tím, že se pouze v těchto těžkých časech snažil o to, aby byli lidé o něco pozitivnější. – Trump zesměšnil postiženého novináře. Zahrál ho tak dobře, že vyvstává otázka, zda vůbec hrál. – Studentům v prestižní dějepisné soutěži dali zabrat otázky ze slovenské kultury. Divné. Každá odpověď by přeci měla znít: Ľudovít Štúr. (JM)

 

  • Pátek: Soud si s policií přehazuje ze stolu na stůl Ztohoven. Odvolací soud totiž znovu odmítl potrestat členy této umělecké skupiny za vyvěšení prezidentova spodního prádla na žerď. Podle státního zástupce to zatím neznamená osvobození podezřelých, případ prostě není řešitelný ve zkráceném řízení tak, jak by si to přál třeba prezident Zeman. Na popravu si budeme muset ještě chvíli počkat. – Na Krym zavítal první elektrický proud a energetici z Ruska, zatím pouze v neoznačených uniformách. Jejich přítomnost zatím ruské úřady popírají. – Armáda v Praze otevřela nové rekrutační centrum. Příjemnějším prostředím, barvičkama, obrázky a takovými těmi běžnými věcmi chce zapůsobit na případné nové vojáky. Ať už jste blázen, nácek nebo obojí – každý si přijdete na své. (ToP)

 

  • Víkend: Karel Schwarzenberg končí jako předseda TOP 09. V této pozici ho vystřídá národem milovaná figura Miroslava Kalouska. O jeho oblibě svědčí i názor místopředsedy Pavola Lukšy: „Když není Karel, musíme vzít to, co je.“ Třikrát hurá, asi. – Další střelba v USA. Střelec v ústavu plánovaného rodičovství zabil tři lidi a několik dalších zranil. Debata o Patriot Act za tři, dva, jedna… – Českého slavíka zase vyhrála Lucie Bílá. Alespoň něco je v této zemi stále jisté. Kapela Ortel skončila jako druhá. Úspěch částečný a obě strany mohou být relativně spokojené. – Francouzské bezpečnostní složky provádí další opatření v této neklidné době. Domácí vězení dostaly tři stovky osob, tisíc dalších nebylo vpuštěno do země. Mezi „uvězněnými“ byli také ekoaktivisté. Pochopitelně, když nám hoří Indonésie, tak proč se zaobírat naší planetou? (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)