HoupacíOsel.cz: Stmelujeme společnost, se s tim smiř! A pan Tau si oddechl

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 10. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

Pondělí: Mluvčí miliardáře Daniela Křetínského v kauze Panama Papers popřel, že by jeho šéf využíval „jakýchkoliv panamských nebo jiných anonymních struktur k zakrývání skutečného vlastnictví společností“. Velice specifické. – Michaela Marksová uvedla, že stát by rodinám mohl vyplácet až 2 500 měsíčně za neplatiče alimentů. Říct „je*at, stát se o to postará“ získává další rozměr. – Učitelce Lucii Tykalové, která v otevřeném dopise kritizovala Miloše Zemana, chodí nenávistné anonymní vzkazy a výhružky. Stmelujeme společnost, se s tim smiř! – 25 mrtvých a 60 zraněných si vyžádaly bombové útoky v několika městech Iráku. #PrayForIraq? Ne? Tak ne… – Donald Trump vyzval republikánského kandidáta Johna Kasicha, aby odstoupil z voleb, protože „odčerpává hlasy, aniž by měl reálnou šanci vyhrát“. Taky si vybavíte toho otravného sousedovic kluka, co na vás na pískovišti ječel, že si berete moc písku? (MK)

Úterý: Rodiče zakládají vlastní školy, ty normální jim nevoní. Podle katastrofického scénáře, se tak po inkluzi zaplní normální školy nenormálními dětmi, a růžovoučké prdýlky našich geniálních ratolestí budou sedínkat doma, kde do nich slušní Češi nalejí historii podle Ruska, matiku podle Andreje a v hudebce si zazpívají Ortela. – Vojáci trénovali dojezdové časy k hranicím. Podle části z nich to bylo absurdní, ale čo si vlastne predstavujú pod takýmto pojmom absurdné? – Beznohý atlet jel v noci po silnici na neosvětleném vozíku. Byl zfetovaný. Skutečně trapná chvíle ovšem nastala, když jej strážnici vyzvali, aby vystoupil z vozidla. – Mynář stále bez prověrky, ale už to vlastně ani nikomu nevadí. Zeman opět vyhrál. – V Afghánistánu přišla o nohu, teď psí hrdinka obdržela medaili. Fenka také ohlásila, že zakládá stranu proti islámu, za kterou určitě nestojí Vít Bárta. (JM)

Středa: Česko odmítá rozdělovat uprchlíky „z Bruselu“. Babiš s ODS žádají žalobu. To už musí být vážně krize, když je Andrej ochotný spojit se s ODS. – Seniorka vytáhla na svého souseda pepřový sprej a nůž. Důvod? Údajně jí poničil květiny. Na takovou seniorku si „šmejdi“ netroufnou. Teda až ji propustí z vězení, hrozí jí totiž tři roky natvrdo. – NATO v Jordánsku cvičí irácké důstojníky. Učí je velet a tak podobně… Ovšem už jednou takový podnik nevyšel. Co třeba afghánští pešmergové? – Server iDNES.cz informoval o tom, že v Orlové došlo k testování deváťáků na drogy. Co myslíte? Téměř čtvrtina byla pozitivní. Slovy Petry Janů: „…to máme mládež“. (ToP)

Čtvrtek: Německý komik si utahoval z tureckého prezidenta. Hrozí mu basa. My se učíme stabilizovat od Číňanů, Němci od Turků. A přitom máme tolik vlastních kontinentálních forem diktatury. – Panama Papers mají oslabit Rusko, prohlásil Putin. Proto je v nich namočený islandský premiér nebo ukrajinský prezident. Ten západ to má ale vymyšlené. – „Kotleba je fašista, nebojme se to říct nahlas,“ prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska versus Kde domov můj, v duetu Konvička a Zeman. – V Číně nikdo o Panama Papers neví. Kromě těch, co jsou do ní namočení. Tak vypadá stabilní společnost. (JM)

Pátek: České zdravotnictví by mělo peníze, kdyby umělo hospodařit. Tato slova směřoval otevřeným dopisem Andrej Babiš prezidentovi České lékařské komory Milanu Kubkovi. Ano, Andreji, zaveď evidenční pokladny i do zdravotnictví… – Sobotka se s polskou premiérkou shodl na tom, aby Visegrádská čtyřka odmítla povinné kvóty na uprchlíky. Jaká to změna mentality? (ironie) – Fidel Castro žije! Ukázal se studentům na škole Vilmy Espínové, bojovnice za socialistickou Kubu. Řekl, že by Vilma určitě byla ve dnech, jako jsou tyto, velmi šťastná. Řekli mu vůbec, že byl na Kubě Obama?! (ToP)

Víkend: Egypt a Saúdská Arábie se sbližují. Představitelé obou zemí uzavírají nové obchodní dohody a vše má symbolizovat most spojující obě země přes Rudé moře. Mosty jsou passé, správný hipster by volal Mojžíše. – Úsvit a Blok proti islámu blokovali hraniční přechody v Cínovci, Kraslicích a Českých Velenicích. Jako správní pionýři ovšem většinou poslušně nechávali auta projet. Měli tu akci pojmenovat „Piknik u cesty“. – Bohuslav Sobotka plánuje přednést návrh zvýšení platů lékařů, zdravotních sester a učitelů o deset procent. Teče nám do bot, Bohušu? – Belgičané zadrželi Mohameda Abriniho. Ten se přiznal, že je oním hledaným mužem v klobouku. Pan Tau si může oddechnout. (MK)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)