Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Fedor Vico, www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Samková čaruje, Zeman varuje, Kryl se otáčí v hrobě

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Už osm Čechů si přivezlo z Karibiku virus zika. Doporučujeme spíše jiné suvenýry. – Národní kontrolní úřad prověřil Ministerstvo dopravy ČR. Vytkl chybnou koncepci, absenci vývojové strategie a porušení rozpočtové kázně. Ministerstvo oponuje, že vše bylo v souladu se zákonem. Ohánět se zákony při prošustrování téměř půl miliardy korun, no nevíme. – V Praze má stát železniční spoj mezi letištěm Václava Havla a centrem města. V roce 2024. Smělé plány, vzhledem k dosavadním budovatelským výsledkům. – Francie najala 3500 lidí na ochranu zápasů šampionátu EURO. Později se ukázalo, že 82 z nich je sledováno kvůli podezření z terorismu, jujky. – Šíitské milice osvobozují Fallúdžu od IS. Podle zpráv tyto milice mučí civilisty, dneska už nic nemůže mít happy-end. (MK)
  • Úterý: Americká policie vyslýchá papouška. Ten jí dal základní indicie ohledně vraždy, která se udála v jedné z domácností ve státu Michigan. Papoušek skvěle zopakoval celý inkriminovaný okamžik i s výkřikem „nestřílej“. Budete-li mít v úmyslu porušit zákony, nedělejte to před papouškem. – Všichni tři komunisté v ruské Státní dumě (tedy ti, co ještě nestihli přejít do jiné strany) míní, že sovětským vojákům účastnícím se okupace Československa v roce 1968 by měl být přiznán status „válečný veterán“. Cílem přece bylo potlačení převratu, což dokázal před nedávnem dokument uveřejněný ruskou televizí. A chudák Kryl rotuje v hrobě: „Spasibo bolšoje, nikagda nězabuděm…“– Samková čarodějkou. Na shromáždění před tureckým velvyslanectvím se tato hrdinka českých žen postavila na barikádu a třikrát proklela tureckého velvyslance. Český ráj to na pohled… – Babiš si založil kavárnu, Bělobrádek zase cukrárnu. Jejím účelem je parodování právě Babišových videopříspěvků. A jde mu to poměrně slušně: posuďte sami. (ToP)
  • Středa:V Česku vládne fašistická totalita. Na pracovníky České televize si posvítí občanské komise a občanské soudy. ČT je vlastizrádná organizace podléhající diktátu EU a vlastněná ilumináty a zednáři.“ Tohle všechno se dozvíte, budete-li chodit na proti-imigrantské a proti-bůhvíčemu demonstrace. A přesně takhle dopadnete, budete-li číst ty vaše Aeronety. Kdybyste raději četli Osla… – V Kalifornii vyhrála Clintonová. To znamená, že socialisté pod vedením Bernieho Senderse utřeli. Velká škoda. Takový sympatický starý pán to byl. – Policie má v plánu vznik nového superúřadu. Tuhý pochopil, že jde do tuhého, a tak všechny okolo ujišťuje, že Šlachta o práci nepřijde. Šlachta na to má jiný názor a podává rezignaci. – Svobodná strana Rakouska, jejíž kandidát Norbert Hofer neuspěl v prezidentských volbách, zvažuje žalobu. Nelíbí se jí korespondenční hlasy. A vůbec, jak si může dovolit vyhrát volby někdo jiný než jejich kandidát? Neslýchané… (ToP)
  • Čtvrtek: Ministerstvo dopravy si nechá vypracovat studii o praktičnosti a smysluplnosti Zemanova amerického snu o kanálu Dunaj-Odra-Labe. Za více než 22 milionů korun. Je to jako nové filmy M. Nighta Shyamalana: Ještě to není hotové, tušíte, že to bude propadák, ale stejně to bude stát majlant. – Miloš Zeman navštívil Arménii. Kromě naštvání Turecka uznáním arménské genocidy dostal jako dárek 400 litrů luxusního koňaku. Míla vykasal rukávy a jede na rekord! – Řecko vrátilo do Turecka okolo 1500 migrantů. Vzhledem k momentálnímu rozpoložení Erdogana očekáváme lidský ping-pong. – Ve Francii plánují zakázat sledování fotbalu na velkoplošných obrazovkách v barech a zahrádkách. Taková shromáždění by se prý stávaly snadným terčem pro teroristické útoky. „Poslouchej, Ahmede, lidi se teď prej neshromáždí v barech, když jim to zakázali!“ „Ach jo, tak už nám zbejvá jen ten stadion s desítkami tisíc lidí.“ (MK)
  • Pátek: „Hysterie okolo Šlachty na mě působí jako součást předem připravené volební kampaně ANO,“ uvedl Sobotka. Zatímco ve Francii pozvolna startuje EURO, u nás pozvolna padá vláda. – Stoupenci Brexitu vedou podle odhadů průzkumu společnosti ORB o celých 10 %. Nemilé. – Odpůrci muslimů se hádají o název „Alternativa“. V Česku existují celkem tři skupiny s podobným názvem obsahujícím právě ono slovo. Konvička a jeho partička právně napadají subjekt, který si jejich zaslíbený název (Alternativa pro Česko) zaregistroval. A pak se jim nemáte smát… – Kapela Queen se zlobí na Trumpa kvůli používání jejich písní během kampaně. Nejsou však sami. Na stejnou věc si stěžovala také zpěvačka Adele, R.E.M. nebo Rolling Stones. A pozor, také zpěvák Neil Young! Ten je však původem Kanaďan! How dare you, Donald?! (ToP)
  • Víkend: Zahraniční mise českých vojáků loni přišly na 1,12 miliardy korun, nejdražší je dlouhodobý pobyt v Afghánistánu. Neskutečné, už mají být dávno na hranicích a chránit nás před invazemi uprchlíků, trpaslíků a mimozemských ještěrů! – V sobotu to bylo 74 let od vyhlazení Lidic nacisty. Miloš Zeman při této příležitosti varoval společnost před neonacisty. Jedna z mála chvil, kdy člověk nemá chuť ho praštit. – Kvůli odchodu Šlachty by podle Pavla Bělobrádka vláda padnout nemusela. Takže to vypadá, že jen Babiš by potřeboval snickersku. – V centru Osla se demonstrovalo proti Barnevernetu a jeho praktikám při odebírání dětí. Tedy, v tom norském, ne u nás. Nám by na těch malých smráďatech nemohlo záležet míň. (MK)

Houpací Osel pořádá sbírku na tištěné vydání. Můžete ho podpořit na Startovači.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno