HoupacíOsel.cz: Psí ráj v Česku, zlé časy pro pejskaře a o čem psalo už staré Bravíčko

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 24. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Martin Stropnický odhalil budoucí plány Armády ČR: Kolektivní obrana NATO, působení v Afghánistánu, Mali a boj proti IS. Vojákům tak asi skončí sezona pózování fotografům v ulicích. – U Přerova tropí neplechu bobři, turisty ohrožují padající stromy, které chránění hlodavci okousali. Vyřiďte skautům, že příští lov bobříků bude vypadat trochu jinak. – Beatrix von Storchová, předsedkyně německé Alternativy pro Německo, takové jejich obdoby Okamurových hnutí, začíná tlačit na prosazení restrikcí islámu. Kromě nošení šátků chce zakázat i obřízku. Němci se vrací ke svým tradicím a hází muslimy i židy do jedné pece… pardon, jednoho pytle. – Saúdská Arábie omezuje pravomoci tzv. mutawy, náboženské policie. Její příslušníci už například nesmí hříšníky bičovat nebo zatýkat za určité prohřešky. Takže ani tam se už člověk nevyřádí. (MK)

 

  • Úterý: Že má Rusko cenzurní orgán, to už je samo o sobě bizarní. Zpráva však pokračuje. Tento cenzor teď zakázal médiím psát o sebevraždách, které jsou novým hitem mladých rusexuálů a těžce nemocných lidí. V Rusku asi platí, že co v novinách nenajdeš, jako by se nedělo. Ostatně podobné trendy můžeme sledovat i v ČR. – Tálibán si připsal další zářez. Tentokrát při sebevražedném atentátu v afgánském Kábulu zemřelo 28 lidí a 329 dalších utrpělo zranění. Monitorujeme Facebook. Žádné afgánské vlajky se zatím v profilovkách neobjevily. – Jeden čínský ajťák si chtěl trošku přivydělat na stáří a tak komusi střelil 150 tisíc tajných vládních dokumentů. Přirozeně za to dostal trest smrti. Škoda že o případu nejsou žádné důkazy a že obviněný byl ve chvíli oznámení trestu smrti už dávno pod drnem. Jo, Mildo. Od Číny se vážně máme co učit. – Myslíte si, že už o Peroutkovi a Zemanovi v jedné souvislosti nikdy neuslyšíte? Tak to vás jistě nadchne, že ze Hrad v kauze odvolal. A show pokračuje! (DaG)

 

  • Středa: ČSSD začala splácet dluh. Z tří set milionů zaplatí celých a neskutečných sto tisíc! To budou asi ty víčka Řádu národa. – Budějovickou třídu Československých legií obsadili čtyři vepříci. Zatímco se je strážníci snažili pochytat stejně jako „fašizující mládež s tibetskými vlajkami“ při příjezdu čínského prezidenta, majitel neměl žádné obavy. Věděl totiž, že vepříci terén znají a domů trefí sami. True story. – Prezident Zeman vyhlásil termín senátních voleb. Problém je v tom, že termín, který Zeman zvolil, je nezákonný. Nevadí, soudy tak jako tak nerespektuje, tedy co je pro něj zákon? – Nařízení z Bruselu je příliš, vrátíme tedy pravomoci státům. Pro toto řešení se rozhodl Jean-Claude Juncker. Chce tak zachránit Unii a pohřbít euroskepticismus. Mach jen zděšeně přihlíží. (ToP)

 

  • ČtvrtekPoslanec Bronislav Swarz navrhuje, aby městská policie nemohla měřit rychlost v obcích. Měšťákům by tak zůstal jediný úkol, na který jejich mozková kapacita stačí. Jelikož bezdomovce za ně nově šikanuje nasazené vojsko, je nám jasné, že pejskařům nastávají zlé časy. – Čínský komix varuje dívky před romancí s cizincem. Mohlo by se totiž jednat o špiona. Už víme, proč konvičkáři neprotestovali proti Číňanům v Praze. Ten pamflet musel kreslit někdo z nich. – Alžběta II. slaví devadesáté narozeniny a celý svět jí gratuluje, jak to krásně dotáhla z princezny na královnu. – OSN se obula do Ruska kvůli zákonu, který ženám zakazuje například řídit metro, nebo dělat tesařinu. Já souhlasím, přijde mi nebezpečné vykonávat tyto dvě činnosti od kuchyňské plotny. – A ještě jednou z Ruska. Moskva pošle domů dva české novináře jako odplatu za dva ruské novináře, kterým jsme neprodloužili akreditaci. Zní to fér, pokud pomineme fakt, že Česká republika má v Rusku tři novináře, zatímco u nás je jich celá divize pro střední Evropu. (JM)

 

  • Pátek: „Švestky se samopaly v Praze nechceme,“ řekli Pražané. Připadají jim zbyteční. Policisté potom mají roupy a chodí na vysoké školy sundávat bezdůvodně vlajky. – Ruský server RBK napsal s odvoláním na informovaný zdroj z Rady federace, že se do konce května uskuteční výměna Savčenkové za dva zajaté Rusy. Tak už jim ty dovolenkáře vrátí, jo? – Do Anglie zavítal Barack Obama. Loboval za setrvání Británie v Unii. – Jan Eichler, kandidát na profesuru, kterého odmítl jmenovat Zeman, stáhl svou žalobu. Důvod neupřesnil, pouze řekl, že se mu „v tom už nechce pokračovat“. – Hampl rezignuje na funkci ve vedení strany BPI. Prý to nezvládá. Takhle se obránce vlasti nechová! (ToP)

 

  • Víkend: Psi jsou v Česku skvělý byznys. Jen za krmivo utratí Češi více než osm miliard korun. Výběrové maso a kvalitní granulky pro pejsky, zatímco my se ládujeme šrotem a éčky. Sebemrskačství na entou. – Zdeněk Altner podal na ČSSD exekuční návrh. Strýček Skrblík hadr. – Pár stovek lidí demonstrovalo v Ostravě. Jedni proti imigraci, druzí proti nenávisti. Samozřejmě nechyběl Miroslav Sládek, který se pokusil komunikovat s nepřítelem. Bez úspěchu, jako ostatně vždy. – Polskou židovskou obec trápí skandál. Jistý katolický kuchař se několik let vydával za rabína, přednášel o judaismu na školách a účastnil se náboženských obřadů. No, pokud byl levnější než pravý rabín, není vše ztraceno, vědí? – Mladí lidé mají zkreslené představy o sexu. Podle sexuologů jsou příliš ovlivnění pornografií a mají od pohlavního styku přehnaná očekávání.

P. S.  O tomhle problému psalo Bravíčko už roky zpátky, ale tehdy se tomu všichni smáli! (MK)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)