Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Klausova slza dojetí, Zemanova obliba a Mao ze zlata

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Konečně je možné si na auto pořídit poznávací značku na přání. Pro svou si už přišel také FANTOMAS. – Překvapivým způsobem se pokoušel zbavit drog řidič, kterého si vyhlédla jedna z policejních hlídek. Nutil totiž svého spolujezdce, pilota afrických aerolinek, aby kapsle s narkotiky spolykal. Tomu se do toho moc nechtělo. Nakonec si nedal přes všechny prosby ani jednu. Prej kamarád. – Zeman ve svém vánočním poselství musel chtě nechtě pochválit Sobotkovu vládu za růst ekonomiky. Chvály však už bylo dost. Sobotka dostal pěkně za uši kvůli nevyčerpaným 35 miliardám z evropských fondů. Takové drobné zaplácne Andrej. – A máme tady další díl ze série pohádek O Mynářovi a jeho prověrce. Abychom to zkrátili: nikdy prověrku neměl, nemá a asi ani mít nebude. (ToP)

 

  • Úterý: ABB (nebudu se obtěžovat psát celé jeho jméno) byl obviněn kvůli proslovu nad hrobem Anežky Hrůzové. Nejoblíbenější Klausův novinář totiž poznamenal, že židovská otázka stále ještě nebyla vyřešena, což v 21. století přeci jen zavání určitou nepatřičností. Naštěstí pevně věříme, že z toho chlapec vyvázne v pořádku, protože u nás je opravdu možné všechno. – Polský ministr zahraničí prohlásil, že Polsko nepatří do světa cyklistů a vegetariánů. Václav Klaus zatlačil slzu dojetí a než usnul, představil si, jak krásně by to vypadalo u nás. A dobře se mu spalo. – V Číně postavili obří sochu Maa a potřeli ji zlatem. Je hodně vysoká, hodně zlatá a vůbec neoslavuje jednoho z největších masových vrahů historie. Ještě že se držíme od Číny dál. – Britští poslanci budou projednávat návrh zakázat vstup Donaldu Trumpovi do země. Doufám, že se něco podobného brzy začne projednávat i v USA. (JM)

 

  • Středa: Semelová ukázala všem protikomunisticky smýšlejícím lidem pomyslný zdvižený prostředníček. Její výroky o tom, že Horáková si svůj trest zasloužila a okupace v roce 1968 byla jen internacionální pomocí, nejsou trestným činem. Kterak komunista profituje ze svobody slova. – Zeman je rok od roku oblíbenější. Alespoň to vyplývá z výzkumů. Dnes mu věří asi 59 procent obyvatel. Na jeho přešlapy se buď zapomnělo, nebo jsou veřejně schvalovány. Proč? Protože prezident. – Matka zapomněla své dítě v tramvaji. Při dechové zkoušce nadýchala dvě promile. Holt dnes mít dítě je vážně o nervy a bez flašky se to jednoduše nedá zvládnout. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Aktér kauzy Ransdorf: V bance jednal čestný rytíř a čestný komunista. Jak přesně může být komunista součástí šlechty se zatím nikomu zjistit nepodařilo. – Jazykové okénko. Výraz „čestný komunista“ je dokonalým příkladem oxymóronu. Nemáte zač, děti, neumřete hloupé. – Fico slíbil, že vznik muslimské komunity na Slovensku nedopustí. Fakt, že určitá muslimská komunita na Slovensku již existuje, ho asi příliš netankuje. Hlavně že dojdou tetky k urnám. Soud v Kalifornii odmítl uznat makakovi práva na selfie, což je zatím nejtragičtější zpráva za celý týden. Horší už to snad být ani nemůže. (JM)

 

  • Pátek: Liesbeth Homansová, vlámská ministryně vnitra, předvídá, že se Belgie rozpadne do roku 2025. Dobrá zpráva je, že určitě vydrží ještě do roku 2020. Belgičané byli vždycky optimisté. – Donald přišel na to, že internety jsou skvělá věc, a tak využívajíce Instagramu snaží se zdiskreditovat lídryni demokratů Hillary Clintonovou. V jednom z posledních videí si utahuje z jejího boje za práva žen. Donaldovy názory se vyznačují středověkým uvažováním, že žena by měla být doma u plotny, homosexuálové nejlépe pod zámkem a s trochou představivosti by mohl být znovu zavedený otrokářský systém. – V Moravskoslezském a Olomouckém kraji se lidé dusí pod náporem smogu. Na Peking ještě pořád nemáme. Plán do příští pětiletky: dohnat a předehnat. (ToP)

 

  • Víkend: V Polsku proběhly demonstrace proti dosazení vládních členů do vedení veřejnoprávních médií. Nelíbí se jim, že je tak ohrožena nezaujatost a demokratická podstata médií. To by se v Česku stát nemohlo, že, Andreji? – Předvolební krasojízda Donalda Trumpa si připsala další vroubek. Z jeho mítinku byla strážemi vyvedena muslimka za to, že podle všeho poklidně stála s cedulí s hidžábem na hlavě. Na škále masochismu to je ze strany oné dámy stejné jako jít v jarmulce na mítink Bartoše. – Mexický drogový boss Joaquín Guzmán je po svém útěku znovu ve vězení. K dopadení prý přispělo i to, že natáčel svůj autobiografický film. Vypadá to, že Vykoupení z věznice Shawshank 2 se konat nebude. (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno