HoupacíOsel.cz: Jak šly dny s velkým rudým bratrem

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 3. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Velikonoční pondělí mělo všechno – svátek, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze, Zemana v zadnici, Ovčáčka nažhaveného na sociálních sítích a střety Čechů a Číňanů v ulicích. Den zmrtvýchvstání, to rozhodně, ale atmosféru dob minulých oživlou nechceme. – Národní domobrana mění taktiku. Místo radikálních řečí začíná směřovat svou rétoriku k umírněným apelům na dobrovolnost, občanskou zodpovědnost a službu vlasti. Pokud si chcete hrát na vojáky, zkuste raději airsoft nebo LARPy. Tam nikomu nebude vadit, když se večer s kamarády ožerete. – Český pár, který se pokoušel pašovat housenky ze Srí Lanky, byl propuštěn a vyvázne jen s pokutou, tvorečky a kukly policie zabavila. Takže Konvička dárek nedostane. – Podle sponzorů a techniků z NASA by mohla na Měsíci do deseti let vzniknout obyvatelná základna. Náklady by přitom měly být menší než náklady za dosavadní lety na Měsíc. Je ovšem třeba jednat rychle, než si Donald vezme všechny finance na stavbu zdi. (MK)
  • Úterý: Střelba v americkém Kongresu, útočníka zneškodnila policie. Až bude Trump prezidentem, budou podobní lumpíci lapeni, mučeni a vyhoštěni za velkou zeď do Mexika. – Vrcholila návštěva čínského prezidenta. Další protesty, další protiprotesty, Kalouska s vlajkou Tibetu nepustili na Hrad, Pražáci udělali lépe, když šli pěšky. Nuda. – Únosce airbusu přistál na Kypru. není to terorista, je to idiot, zhodnotilo situaci egyptské ministerstvo. – Zemanovi věří 62 % Čechů. Je to větší půlka, ale jelikož větší půlka neexistuje, tak mu nevěří nikdo. – Muž na Tchaj-wanu setnul hlavu čtyřleté holčičce. Už aby ho Čína koupila, stejně jako nás. (JM)
  • Středa: Šéf polské diplomacie Witold Waszczykowski v polské televizi řekl, že Polsko se konečně vymanilo ze servilní negerské mentality vůči Spojeným státům. Docela podobné Zemanovu prohlášení o tom, že už nelezeme do zadku Západu. Zato bychom se docela rádi dostali do toho čínského… – Trump odvolává svůj závazek, že podpoří jakéhokoliv republikánského kandidáta, jestliže získá stranickou nominaci. Důvodem je prý skutečnost, že se k němu republikáni nechovají čestně. Tím pravým důvodem je to, že Donald prostě moc moc chce být prezidentem. – Čínský prezident odjíždí. Podepsal mnoho kontraktů, vyvolal nějaké ty emoce a jeho osobnost donutila ohnout hřbet vrcholného představitele našeho státu. Těšíme se na další návštěvu. – Maturantů letos výrazně ubylo. Že by loňský Jidáš byl stále ještě v paměti? – Mladého Stropnického na pražské radnici prostě nechtějí. Důvodem je údajně jeho rudo-zelený radikalismus. To opravdu není hezká kombinace. (ToP)
  • Čtvrtek: Místopředseda TOP 09 Pavol Lukša rezignoval. Důvodem je Miroslav Kalousek, respektive jeho snaha udělat ze sebe letiště. Letiště Miroslava Kalouska. – Pentagon vyšle do Evropy obrněnou brigádu, generálové chtějí návrat U-2. Bono, vrať se!!!! – Muž, který střílel na demonstraci demonstrativně do vzduchu, si odpracuje 200 hodin. Jestli bude pracovat demonstrativně, nebylo do uzávěrky jasné. – Iráčtí uprchlíci nejsou u Jihlavy spokojení, chtějí domů. Zdá se, že když dostanete na výběr mezi Jihlavou a Irákem sousedícím s IS, volíte Irák. – Proti KLDR půjdeme společně, dohodly se USA, Japonsko a Jižní Korea. Další munice do Kimova propagandistického kvéru. (JM)
  • Pátek: MF Dnes přišla s žebříčkem nejlépe placených politiků a úředníků. Ne, není to Kalousek ani Andrej. Zato guvernér ČNB Miroslav Singer bere měsíčně půl miliónu. Zeman tře bídu s pouhými 400 tisíci. I tak je to moc moc becherovky. – „Číňané se zlobí.“ Tak přesně s touto větou přišli policisté na FAMU s tím, že vyvěšená tibetská vlajka musí pryč. Šibenice na demonstracích jsou ok, ale tibetské vlajky už ne. Žijeme opravdu ve velmi zvláštní době. – Obama mluví o výrazném snížení rizika jaderné hrozby. Na summitu pořádaném ve Washingtonu došlo k úspěšným dohodám, které výrazně ztíží přístup teroristů k jadernému materiálu. Vladimír Vladimirovič svou účast odmítl. Má vlastní metody, jak teroristy přimět k rozumu. Třeba kobercové bombardování. (ToP)
  • Víkend: Českou pirátskou stranu opět povede Ivan Bartoš. Stejně jim to ve volbách nepomůže, zejména když chystají společné kandidátky se Zelenými. – Podle studie institutu Epicenter mají kuřáci a konzumenti alkoholu největší svobodu ve svém hřešení právě v České republice. Proč máme ve státním znaku lva, a ne raka? – Bojovníci fronty an-Nusra zatlačili na linie IS a dobyli vesnici Tal Ais, strategický bod mezi Damaškem a Aleppem. Že nevíte, co jsou zač? No, an-Nusra je syrská odnož Al-Káidy. Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je… (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)