HoupacíOsel.cz: Hipsteři do armády, americké tanky do Polska a papež do Česka

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 15. ledna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry.

  • Pondělí: Půlmiliardová veřejná zakázka pro charity na pomoc migrantům se nepovedla, nikdo se nepřihlásil. Qui bono? – Hnutí ANO dostalo v roce 2016 zhruba půl milionu na darech od Babišových firem. Při celkové hodnotě darů skoro patnáct milionů to působí spíše jako návnada na Kalouska. – Divocí koně se kromě Milovic nyní vrátí i do Podyjí. Tak, to máme zprávu o zvířátkách z krku, jedeme dál… – Vláda pořád není jednotná ve věci EET. KDU–ČSL z ní chce vyjmout řemeslníky a živnostníky, ODS a TOP 09 stále žádají úplné zrušení. Andrej je smutný a utírá si slzy do účtenek, které lidé nechtějí. – Vláda se zatím nedohodla, jak naloží s přebytkem 60 miliard. Na přebytek reagují se stejnou pohotovostí jako pračlověk, co poprvé spatřil oheň. – Příměří na Donbasu nevydrželo. Vyhlašování příměří už skoro začíná působit jako výsměch. – Teroristé v Egyptě zaútočili na policejní stanici, útok zahájil popelářský vůz naplněný trhavinami. Poznámka stranou: Nenechávat si u radikálů dělat tuning aut. (MK)
  • Úterý: Vaši úředníci dezinformace neodhalí, jsou zaujatí, řekl Zeman Chovancovi. Centrum proti dezinformacím má plné ruce práce s dezinformacemi hradní party. – I muslimské žákyně mají chodit na společné školní plavání, rozhodl soud. A mohou mít burkiny? Počkejme si na další soud. – Venezuela prudce zvedla minimální mzdu. Obchody sčítají peníze na vahách. Vlhký sen ČSSD. – Nečasová a Rittig jsou vinni z vyzrazení zpráv BIS, soud rozdal podmínky. Zlo vyhrálo a odneslo si podmínky, takhle vypadají moderní pohádky. – Pentagon povolil vojačkám hidžáby či dredy, sikhům turbany a plnovous. Hipsteři mohou konečně narukovat se svými plnovousy do armády a bránit tuhle skvělou zem. – Americká armáda posílá tanky do Polska. Američané mají zpoždění několik desítek let. Teď už nemají koho osvobozovat. (AB)
  • Středa: „Ne-proj-deš dááál,“ řekl Zeman zákonu o střetu zájmu. A ten přeci prošel. – Malta nahradila Slovensko v předsedání Evropské unii. Uvidíme, co s Maltou vybudujeme. – Obama se rozloučil s Amerikou. Adiós, Obama. – CNN tvrdí, že Rusové mají kompromitující materiály na Trumpa. Mohl by trumfnout Trump Forejta? – Trump měl poprvé po svém zvolení tiskovou konferenci. „Zeď ano, Obamacare ne, dobré vztahy s Putinem ano, řešit hackerství ano, tajné služby ano, stěhovat továrny amerických podniků do ciziny ne.“ – Žil, byl jednou jeden nejmenovaný terorista z Magrebu, který spolupracoval s teroristickými islámskými organizacemi a potuloval se po České republice. To není začátek dobrodružné pohádky, ale způsob jak veřejně šířit strach a vyzrazovat informace tajných služeb ústy pana prezidenta. – A na závěr, aby toho nebylo málo, meteorologové varují před ledovkou a sněhovými jazyky. (JŽ)
  • Čtvrtek: Chudnoucí Rusové mění jídelníček. Maso a ryby nahrazují bramborami, nejčastěji v destilované podobě. S tím je spojeno i postupné zvyšování ruského HDI. – Mladík cvičil na návsi karate, jedním kopem zničil hlavu sochy. Syn Chucka Norrise je prý na Sokolovsku na prázdninách a doufá, že nadcházející soud pro mladistvé nenaruší jeho přijímačky k Texas Rangerům. – Český soud poprvé trestal za prodej ohrožených brouků, muž dostal podmínku. Martin Konvička tvrdí, že šlo o nepřizpůsobivé motýly z oblasti afghánského Kandaháru. Proto bylo potřeba je deportovat zpět do země původu. – Strany loni dostaly ze státní kasy půl miliardy, nejvíc putovalo k ČSSD. O žádné krizi ve straně se nemluví, veškeré peníze dostává Zaorálek na svůj účet, Marksová má poukaz na zmrzlinu. – Žádnou vodku ani peníze z Ruska nedostávám, řekl Zeman pro Washington Post. Není se čemu divit, Rusové jsou chudí a vodku si nechávají pro sebe. Jüany se mu ale hromadí v šuplíku a pro sbírku Maotai nemá kam ukládat Becherovku. (LM)
  • Pátek: Tak a to byl zase jednou ten pověstný pátek třináctého (klišé alert), co že to přinesl? – Zákaz kouření pro osoby narozené po roce 2014, aneb Žít Rusko. Jen jestli ty případy úmrtí předkládané v návrhu zákona zavinilo opravdu kouření. – ČT je obviněna z nadržování Hillary během amerických voleb. Ale přeci jen nemůžeme vinit ČT za to, jak každý kandidát využil prostor pro svoji prezentaci, ta naše televize taky neumí dělat zázraky! – Po vzoru našeho „Ministerstva pravdy“ chce BBC zavést Reality Check… ehm, tak přesně takhle to není. Na ostrovech se to objede bez kontroly z ministerstva vnitra, což je, řekněme si, méně zavádějící. – Jak vyřešit snadno a rychle parkovací místo zdarma v turistické oblasti? Změňte si jméno na krále Artuše, hlaste se k neodruidismu a hlavně uvěřte, že jste opravdovou reinkarnací onoho krále, pak už se stačí jen soudit. – Zeman pozval papeže Františka do Česka. Prý při příležitosti výročí vypálení Lidic, ale podezřívám ho, že se chce přimluvit za Forejta. (BAG)
  • Víkend: Premiér Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro Právo prohlásil, že Miloš Zeman má myslet především na zájmy řadových občanů a ne na Babiše. Vzhledem k tomu, jak se k sobě dřív měli, to působí jako vztekání nabroušené ex–přítelkyně. – Veterináři potvrdili výskyt ptačí chřipky u volně žijící labutě. Pelikán zůstává zdravý. – Zase v zimě sněží a zase to spoustu lidí překvapilo. – Donald Trump v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že USA by mohlo zrušit některé sankce vůči Rusku a naopak přestat tolerovat „politiku jedné Číny“, což se samozřejmě zase týká Tchaj-wanu. Výborně, přestaneme se pošťuchovat s jednou velmocí a začneme rýt do jiné. – V Paříži se koná mírová konference, která má řešit konflikt mezi Izraelci a Palestinci. Ovšem ani jedna z těch dvou stran tam není. To budou zajímavé výsledky. „Ták hoši, dohodli jsme se, že jste od teď kamarádi. Není to super?“ – Francouzský konzervativec François Fillon vyslovil odmítavý postoj k požadavkům Německa, aby Francie přijala více migrantů. Ve finále se budou migrantům rozdávat nabídky typu „Vítejte u Naprosto legálních migračních služeb! Jaká je vaše cílová destinace? A) Středozemní moře? B) Časoprostorová anomálie C) Nikam. Nehodící se škrtněte.“ – Srbsko zahájilo provoz železnice do severní oblasti Kosova, kde žije srbská menšina. Kosovská vláda to označila za „agresivní narušení svrchovanosti státu“. Protože nic fungujícího pro naše občany tady nechceme, to by tak ještě scházelo! (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)