HoupacíOsel.cz: Co týden dal a vzal

Napsal/a Jakub Mikel 11. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Heslem tohoto vydání Přehledu jsem určil pořekadlo: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Platí to pro střelce z Texasu, Tomia Okamuru i Andreje Babiše. Vtip dodal časopis Sorry.

Pondělí 4. 5.: Pražská židovská obec vydala zprávu, ve které přináší náhled na antisemitismus v Česku. Tento koníček provozuje údajně čím dál více našich krajanů. Zda to má co dělat s větší čteností Peroutky, se nám nepodařilo zjistit. – Dva útočníci se pokusili zničit výstavu karikatur proroka Mohameda v Texasu. Začali střílet na ochranku, ale zapomněli, že jsou v Texasu, a jejich ostatky nyní používá místní italská restaurace jako cedník na špagety. Mňam. – Sedmnáctiletý recidivista se s partičkou kamarádů vloupal do garáže. Nevstoupil však dveřmi, protože nešly vypáčit, nýbrž zdí, která šla probourat. A pak že jsou mladí líní vzít nářadí do ruky. – Novým šéfem našich zelených mozků se stal Josef Bečvář, jenž vystřídal na postu náčelníka generálního štábu Petra Pavla. Petr Pavel, známý pro svůj charismatický pohled měnící nejednu ženu v roztopený breptající nanuk, se přesouvá do Bruselu, poněvadž bude v čele Vojenského výboru NATO. Stropnický si zhluboka oddechl.

Úterý 5. 5.: Tomio Okamura, japonský Moravák a miláček českých rasistů, opustil hnutí Úsvit, aby si založil nové hnutí, tentokráte s méně poetickým názvem: Svoboda a přímá demokracie. Konečně se tak zcela odpoutal od proradných pučistů, kteří táhli celou jeho ideu ke dnu. O členství v hnutí se hlásí (minimálně na facebooku) desítky zájemců. „Myslím, že drtivé většině lidí v České republice všeobecně nevadí náboženství, víra či nějaká etnická či jiná menšina. Až na výjimky,“ dočteme se na jejich stránkách. Inu, show must go on. – Zpravodajský server Politico se zamýšlel nad tím, proč si volíme pořád nějaké problematické prezidenty. Havel údajně ušel, Klaus už nás bavil a Miloš Zeman se projevil jako naprostý úkaz. Skutečně skandální odhalení. – Aby prezident dostál svému jménu, pustil se do odvážné bitvy s akademiky, když odmítl udělit tři profesury. Déjà vu, říkáme si. Jeho argumentace spočívá v „kontroverzní minulosti“ tří navrhovaných. Zeman se nebojí rýpat, ačkoliv jeho mluvčí psal po Sametové revoluci do komunistických Haló novin a hradní kancléř stále nemá prověrku. Rozhodně je třeba přemýšlet, koho jmenujeme do jaké funkce.

Středa 6. 5.: Francouzská politička Marine Le Penová přijela do Prahy. Tato Johanka z Arku 21. století údajně právě v Praze procitla a utvrdila se, že má vést Francii proti EU a imigrantům. „Slyšela jsem slovo Boží,“ uvedla pro Houpacího Osla krátce po pivním dýchánku s Václavem Klausem. Náhoda? Nemyslíme. – Jako tříkrálová delegace mířila do Betléma k Ježíškovi, tak i ruští komunisté obcházeli velvyslanectví zemí neúčastnících se přehlídky v Moskvě s myrhou a bustou Stalina. Polská ambasáda dělala, že není doma, a Němci na oplátku delegaci obdarovali kopií paktu Molotov- Ribbentrop, ve kterém si SSSR a Třetí říše rozdělili Polsko. To mluví samo za sebe. – Babišův Agrofert nepochodil se stížností na pořad Reportéři ČT, ve kterém údajně měli novináři manipulovat národem a ukazovat Babiše jako zlosyna s obrovským střetem zájmů. Podle našeho zdroje v Agrofertu se po zamítnutí stížnosti zlosyn s obrovským střetem zájmů rozplakal, klel maďarsky a před tím, než bouchl dveřmi, prohlásil, že si koupí Primu.

Čtvrtek 7. 5.: Křeslo Petra Pavla ještě ani neztratilo macho odér a ministr obrany Martin Stropnický si už prosadil Pavla Kříže do čela vojenské policie. Pavel měl proti Pavlovi výtky, takže Martin počkal, až Petr zmizí, aby si Pavla dosadil, kam potřebuje. – Podle syrské královny krásy, Sarah Nakhleové, je Bašár Asad dobrák, co by neublížil ani mouše. Skutečně neexistují důkazy, že kdy použil chemický postřik proti hmyzu. – Zdá se, že žlutý důl Andreje Babiše letos skončí. Předpokládá se, že vláda podpoří ukončení podpory biopaliv. No, Andreji, všechno hezké musí jednou skončit. – Totálním K.O. skončil pěstní souboj mezi žákem a učitelem v jedné olomoucké škole. Učitele si odvezla záchranka, žáka policie.

Pátek 8. 5: Lidé v České republice si připomínají konec války. Pivo teče proudem, historická vozidla drandí po loukách a v některých obcích nás snad ani nepřekvapí, že v Sověty osvobozené vesnici stojí americká historická auta. „Zdrastvujtě, bojs!“ – Britští konzervativci zvítězili ve volbách a natřeli to těm dalším stranám, které proti nim stály a které stejně nikdo nezná. Cameron rozdával úsměvy na všechny strany, a dokonce slíbil vypsat referendum o setrvání UK v EU. My v HO přejeme jeho straně GL. Lol. – Z Maroka do Španěl. Není to název cestopisu Karla Čapka (intelektuál, který zatím s nikým nekolaboroval), ale trasa, kterou podnikla žena pouze s cestovním kufrem. – Zeman dorazil do Moskvy, Ovčáček fotí jak o dušu. – Jo a ta žena, co cestovala z Maroka měla v kufru osmiletého Abúa, pokud jsme se nezmínili.

Sobota 9. 5.: Severní Korea otestovala podvodní raketu. Je to super investice v době, když váš národ nemá co jíst. – Rusové ukázali, že všechny investice do armády se vyplatily. Technologicky dohání Západ a jejich klukům to v uniformách fakt sekne. Akorát nám není jasné, proč to všechno ukazují, když údajně Putin vůbec nechce válku. – Pochvalu a podrbání na jedné z brad obdržel Miloš Zeman od Vladimíra Vladimiroviče za to, že se stavil v Moskvě. Zeman na oplátku přišel s bonmotem o počasí a vylepšil tak moskevskému sluníčku den. Zdá se, že můžeme být na prezidenta pyšní. Ne každý se na meeting s Putinem dostal. Stejné štěstí měl snad už jen prezident JAR, šéf OSN a jeden z největších psychopatů v Africe, Robert Mugabe. – Srbsko a Chorvatsko okupují Liberland. Zdá se, že český smysl pro humor by mohl zase jednou vyvolat konflikt. Stejně jako když se v roce 1618 natáčel na Pražském hradě  videoklip k písni Falling Slowly. Tehdy to prostě nikdo nepochopil.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)