,

HoupacíOsel.cz: Babišovy miliony, knížecí ZOO a Ovčáčkův kurz twítování

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 17. července 2016

Čas se řítí jako služební vůz české policie jednosměrkou v protisměru a je tu další politicky nekorektní shrnutí týdne z mládežnické novinářské  dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplňuje časopis Sorry

  • Pondělí: Muž ve Stuttgartu zastřelil advokáta a pak i sebe. Dávejte si pozor, koho obhajujete, možná to je opravdu vrah. – Babiš přiznal výdělky ve výši 138 milionů, Schwarzenberg nového jaguára. To bude na podzim koblih. A kníže si otevře zoo. – Podnikáním v KLDR si podepsal verdikt smrti. „Dokud jsem mrtvý, má rodina žije.“ Promluvil hlas ze záhrobí. – V pražské Libni se horkem zkroutila kolejnice. Zchladili ji hasiči. Samozřejmě jako praví odborníci studenou dvanáctkou. V horku je nutno dodržovat pitný režim. – Nové šílenství: lovení Pokémonů. Desítky milionů lidí pobíhají venku s mobilem. Takže dosud lidé pobíhali s mobilem jenom tak a teď se ho konečně naučili zapnout. Takhle vypadá evoluce. – Policie na Plzeňsku zastavila dodávku s běženci, v autě jich bylo 31. Běženci se do dodávek ukládají líp než europalety. (AB)
  • Úterý: Červnový průzkum CVVM ukazuje, že v Česku žije nadprůměrně  blbů. Tedy, alespoň moudře dedukujeme. Průzkum se totiž týkal oblíbenosti politiků a hádejte, kdo byl na prvním místě? – V USA se protestuje proti policejnímu násilí. Ano, v té zemi, kde si můžete brokovnici koupit v obchoďáku vedle regálu s čistícími prostředky a nepotřebujete ani občanku. Kdo s čím zachází, s tím také schází. – Milióny lidí po celém světě hledají Pokémony. Zatímco na Pražském hradě můžete najít akorát tak KundoRusaura, ve Wyomingu třeba mrtvolu. To se totiž stalo jedné holce. Fakt. Věděli o tom tvůrci hry? – Nezaměstnanost v Česku znovu poklesla, tentokrát už na 5,2 %, a to je nejméně od roku 2008. Bylo by fajn, kdyby už někdo zaměstnal všechny ty diskutéry z Novinky.cz, protože to s tou naší vládou opravdu není až tak zlé. (DaG)
  • Středa: Jako z románu Charlese Dickense. Zloděj si utvořil svůj zlodějský gang z dětí, které pak následně posílal krást do obchodů. A pak že ti dnešní mladí jenom sedí doma u počítače… – Kim chce novou řadu mrakodrapů. Vojáci mají na stavbu pouze deset měsíců. Už teď jde některým z nich z toho hlava kolem. – Cameron to definitivně položil. Střídá ho Theresa Mayová, která je dalším zářezem v pažbě Alžběty II., za jejíž vlády se vystřídalo celkem dvanáct premiérů. Pro Brity, na které je současné tempo změn příliš, však zůstává jedna jistota. Tou je Kocour Larry, který si již vysloužil oficiální titul hlavního lovce myší při úřadu vlády a který v Downing street 10 zůstává. – Zemanův oblíbenec a zároveň poradce Martin Nejedlý bude kandidovat v krajských volbách do Zlínského kraje za Stranu práv občanů. Zřejmě si myslí, že „mí Zlíňáci mi rozumějí…“. Nerozumějí. Doufám. – Pejskařce z Pelhřimova přišla složenka na 4 miliony jako roční poplatek za psa. Za pokus to stálo.  (ToP)
  • Čtvrtek: Francouzský prezident François Hollande čelí kritice, neboť vyšlo najevo, kolik dává za kadeřníka. Stát za jeho „účes“ platí tisíce eur měsíčně. Podle Francouzů je to však stále málo. – Internety žily prohlášením poslankyně za ČSSD, Pavlíny Nytrové. Podle ní chce homosexuální lobby zlegalizovat sex s dětmi. A odkud to má? No ze zdrojů!!! – Boris Johnson je zpět. Poté, co sérií polopravd nasměroval Brity k brexitu, se schoval do nory a vyčkával. Po pár dnech se vrací jako ministr zahraničí. Stále si myslíte, že J. R. R. Martin není illuminát? – Francie se připravuje odvolat výjimečný stav, který platil po teroristických útocích v listopadu. Ve Francii je konečně bezpečno. – Magor ve francouzském Nice najel náklaďákem do davu a zabil desítky lidí. (JM)
  • Pátek: Parlamentní legislativci se budou zabývat možným střetem zájmů Andreje Babiše. Už zase. Pár emotivních vystoupení zakončených kompromisem. Už o tom prostě nebudeme mluvit. – Hollande označil útočníka z Nice za teroristu. Přislíbil prodloužení výjimečného stavu, povolá i záložáky. Kde na to všechno vezeme peníze? „Nou problém“. Vymění kadeřníka. – Mayová začala s rozhovory, které mají vést k vystoupení Velké Británie z EU. Po jednání se skotskou premiérkou Sturgeonovou přišla s prohlášením, že odejdou z EU jedině společně. Tak, že by se nakonec žádný brexit nekonal? – „Jako si slepý člověk nemůže sednout za volant, tak prostě homosexuál nemůže mít dítě.“ Nytrová opět zaválela. Adekvátní reakce: 3 minuty nechápavého výrazu, spojené s tikem v levém oku. – Část turecké armády povstala proti současnému vedení země. Výsledek? Pár mrtvých civilistů, které jasnozřivě zburcoval prezident Erdogan, aby vyšli do ulic, zatímco si sám chránil svůj zadek někde v bezpečném hotýlku. Nakonec odsoudil střelbu do davu. Trošku pokrytec, ale jinak ok. (ToP)
  • Sobota: Miloš Zeman řekl v reakci na puč v Turecku, že považuje za důležité zabránit velkému krveprolití a zachovat demokratické principy v zemi. Demokratické principy? V Turecku? Jako vážně? – François Hollande zrušil plánovanou návštěvu Prahy. Důvodem je čtvrteční útok v Nice. Jedno pozitivum to však má. Jiří Ovčáček si konečně vyzkoušel, jak má skutečně tweetovat mluvčí prezidenta republiky, tedy bez útoku na muslimáky, sluníčkaře, žido-ilumináty a další „vlastizrádce“. Doufejme, že mu to vydrží. – Justice v Turecku byla vždycky zvláštní, stejně jako tamní demokracie. Po tzv. puči však bude ještě zvláštnější, protože Erdogan nechal odvolat 2745 soudců. A my, že máme problémy s nezaměstnaností… (ToP)

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies