Houpací Osel: Soudy zakázat, tyhle aféry už každého jenom otravují

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 20. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

Pondělí: Smolík s Otipkou, dva majitelé growshopu v Praze, si vyslechli rozsudek u soudu. Zatímco Smolík měl zřejmě smůlu a dostal rok vězení, Otipka byl viny zproštěn. Provinili se prodáváním zboží, díky kterému bylo možné si vypěstovat velmi kvalitní marihuanu. Vinu však popírají, veškeré kroky konzultovali s policií a ta neměla nic proti. Zřejmě spolu vykouřili dýmku míru. – Muž hlásící se k IS napadl na předměstí Paříže učitele mateřské školy. Ne, počkat, on si to vlastně vymyslel. Co teď? Zachrání to klasická věta: „Není to sice pravda, ale mohla by být!“ Nehledě na to, že tu zprávu sdílel také IVČRN, který má zřejmě paušální právo na internetové rozumy. – Regionální volby ve Francii vyhrává Sarkozyho pravice. Le Pennová truchlí doma. – Podle Obamy čelí IS dosud nejtěžším zásahům a ztrácí území. – Policie dostala 50 nových civilních škodovek. Prý jsou tak nenápadné, že snad už ani nenápadnější být nemohou. Kamufláž trošku kazí samotný policista. Nevím, kolik lidí jezdí v autě v reflexní vestě s nápisem POLICIE. (ToP)

Úterý: Katolický kněz v Polsku se rozhodl vymítat ďábla z liberálního deníku Gazeta Wyborcza, který kritizuje současnou vládnoucí stranu Právo a spravedlnost. Tato strana zneklidňuje celou řadu liberálních pozorovatelů politického dění a po jejím vítězství ve volbách dělá z České republiky poslední ostrůvek skutečné parlamentní demokracie ve Visegrádu. Alespoň do voleb. Ave Andrej. – Rusko bude moci ignorovat rozsudky mezinárodních soudů. Vladimír Vladimirovič Putin tak rozhodl, protože tyhle aféry každého jenom otravují, a on by ostatně všechny soudy zakázal. – A ještě jednou z Putinovska. Nejmoudřejší ze všech Slovanů a muž, o kterém sní vaše vlastenecké manželky při neuspokojivém koitu, nemá podle odborníků Parkinsonovu chorobu. Za jeho směšnou chůzi může intenzivní brainwashing při výcviku na ministerstvu švihlé chůze. – Václav Klaus usiluje o… neřešme o co, evidentně dochází k zombie apokalypse, tak raději spaste své blízké. (JM)

Středa: Ransdorf vyklidil europarlament, a pozastavuje tak své členství ve frakci sjednocené levice. Toto vše by mělo trvat do doby, než se vysvětlí, jak to bylo s milióny ve Švýcarsku. I kdyby se do europarlamentu už nikdy nevrátil, doma to má jisté, komanči se rozhodli jednoho ze svých kmenových náčelníků podpořit. – „Turecka už bylo dost, teď zase k Ukrajině,“ řekl si zřejmě Putin a pozastavil dohodu o volném obchodu. – Le Penová se psychicky zhroutila z prohry ve volbách a začala na svůj twitterový profil sázet jako mrkve snímky s uřezáváním hlav a dalším násilím. Docela by bodla našemu zemědělství. A pak šup do léčebny. – O tom, jak je v poslední době náš premiér nebojácný, jsme už informovali několikrát. Díky Houpacímu Oslovi si ho všimli také v zahraničí, a tak jeho dopis vrcholným představitelům EU sdílela snad všechna průměrně významná zahraniční periodika. Gratulujeme! – Turci aplikovali metodu místních všeználků a začali uprchlíky vracet zpátky do válečných zón. – Malí Američánci a Američánčata mohou zpátky do škol. Hrozba útoku se rapidně snížila po tom, co Donald Trump začal vyhrožovat IS kobercovým bombardováním. (ToP)

Čtvrtek: Pilot omylem nastartoval, motor airbusu nasál indického technika. Veeee. – Na Ukrajině máme své lidi, přiznal Putin. Usvědčil sám sebe ze lži. Jenže když lže, jak mu můžeme věřit, že teď říká pravdu? Mno, přesně proto se raději učím azbuku. – Zeman použil fond na splácení státního dluhu, Klokánkům poslal 2,5 milionů korun. Tomu se říká zpronevěra. –Senátor Kubera se tak nějak samozvaně postavil do čela bojovníků proti zákazu kouření. Kouření údajně nikomu neškodí, čehož je jasným důkazem sám Kubera, který má krásnou zdravou pleť a super selský rozum. – Válka mezi premiérem Sobotkou a prezidentem Zemanem pokračuje. Další bitvu svádí na úrovni manželské. Sobotková údajně nedostala pozvání na novoroční hostinu. Zeman se brání, že ji pozval. Vypadá to, že za chybou stojí Forejt, který chtěl, aby zůstalo víc jídla pro něj. (JM)

Pátek: Rusko informovalo o tom, že nejen v Turecku, ale také v nejmenované východoevropské zemi nakupuje IS své zbraně. Vyhlašujeme soutěž O Zlatého osla: „Kdo uhodne, koho tím ‚východoevropským státem‘ Vitalij Čurikin myslel?“ – Dnes to jsou čtyři roky od úmrtí Vaška Havla. Vzpomínáme. – Turecko s Izraelem normalizují vztahy. Došlo k dohodě, že Izraelci už nebudou zběsile útočit na humanitární konvoje a Turci zase nebudou podporovat radikální palestinské hnutí Hamás. Kompromis. – Po ostudě, kterou si trhla slavná americká armáda vybombardováním nemocnice, odpověděli Rusové obdobně. Upustili totiž své bomby tak nešikovně, že to stálo životy nejméně 32 civilistů, mezi kterými nechybí ani ženy a děti. Gratulujeme všem mírotvorcům. – Vláďa Putinů ztratil odvahu a po svém přiznání, že na Ukrajině působí ruští vojáci, přichází se staronovým prohlášením, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není. Teď aby se v tom čert vyznal. Víme, že schizofrenie je strašná nemoc, proto plánujeme vytvořit sbírku „Víčka pro Putina“. Posílejte je rovnou do Kremlu. (ToP)

Sobota: Šéf íránského jaderného programu Alí Akbar Sálehí oznámil, že se Írán zbaví většiny svého obohaceného uranu. Pošlou ho do Ruska. Protože tam vždycky věděli, jak s uranem naložit, žé? – Nálety na Islámský stát pokračují. Po ruském bombardování syrské opozice se nyní spletly koaliční síly pod vedením USA, které bombardováním zabily devět iráckých vojáků. Milé děti, takto se válka prostě nevede. Nezadával náhodou souřadnice cílů Donald Trump? – U Islámského státu zůstaneme. Jistý instalatér žádá odškodnění za to, že jeho prodané auto doputovalo právě k teroristům, kteří mu začali dělat reklamu přímo na bojišti. Jak je ten svět malý. – Bezpečnostní ploty na slovinsko-chorvatské hranici podle ochránců přírody ohrožují místní zvěř, zejména velké šelmy. Osel plánuje své divoké bratry podpořit žádostí o vytvoření víz kategorie Šelma. (MK)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)