Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Houpací Osel: Selfie s delfínem, svedená dozorkyně a kupní síla rublu

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: V Červené Řečici na Pelhřimovsku shořel sklad s toaletním papírem. Majitel odhadl škodu na 35 milionů. Tolik hajzlpapíru ??!!Násilník ze Sýrie svedl švýcarskou dozorkyni, společně utekli z vězení. „Jsme dozorci i pečovatelé. Jako dozorci jsme přísní, jako pečovatelé musíme s vězni mluvit důvěrně. Vytvořit si k nim profesionální vztah, který je součástí naší každodenní práce,“ vysvětlil ředitel věznice Roland Zurkirchen. – Teplé počasí probudilo kočičky a sněženky, ale zima nekončí… – Policejní auta v pražských Hájích hořela kvůli mučení vegana, napsali anarchisté. K nedělnímu útoku se přihlásila Síť revolučních buněk – buňka Solidární subverze. „Auta byla zapálena v solidaritě s anarchistou Martinem Ignačákem. Ten je držen v zajetí ve Vazební věznici Praha-Pankrác, kde je vystaven dlouhodobému mučení. Jako odpůrce kapitalistického systému čelí útokům těch, kteří chtějí zachovat kontinuitu kapitalistického vykořisťování. Jiným útokem je odepírání přístupu k plnohodnotné stravě,“ uvedli anarchisté na webu. Prosíme Evu Hrindovou o vysvětlení. (OK)

 

  • Úterý: To, že se v Severní Korei žije vlastně úplně nejvíc nejlíp, víme dávno. Každý den nám totiž přicházejí obrázky o tom, jak se místním daří a kolik generálů bylo zrovna popraveno raketou. Jednou se budeme mít taky tak dobře. ~ Turci ostřelují syrské Kurdy. Proč? Je to jednoduché. Proto. – Zabiju tě, slyšel muž z Plzeňska. Jakmile se otočil, měl nůž v břiše. Jelikož zraněný přežil, přitíží útočníkovi fakt, že lhal. – Italská Neapol se potýká s nárůstem násilí mezi místními gangy. Vláda povolává na pomoc armádu. (JM)

 

  • Středa: Spor o Peroutku spěje až k soudu. Ješitný hradní pán trvá na svém, omlouvat se nebude. Když mu to nařídí soud, tak ho asi jednoduše zruší. – Cigarety budou zřejmě zakázány nově také v barech, kavárnách, vinárnách a dalších podobných zařízeních. Budou ale tolerovány jejich elektronické napodobeniny. Tak hlavu vzhůru, kuřáci. – „Pražská kavárna je neštěstí české historie.“ S tímto prohlášením přišel prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Její příslušníci údajně nejsou schopní přijmout jiný názor a diskutovat. Zato Zeman je reklama na kompromis. – Waterboarding? „Skvělý nápad!“ myslí si kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Asi by si to měl vyzkoušet. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Venezuelský prezident oznámil, že po dvaceti letech dotovaného benzínu se tak trochu zvednou ceny. Jen o pár tisíc…procent. – Pozor žralok! Austrálie testuje chytré bójky varující před králi děsu, píše iDNES.cz. Osel se staví za kolegy ze zvířecí říše a potvrzuje, že většina žraloků i oslů se lidí bojí víc, než lidé nás. Fakt. – Atentát v Ankaře spáchal syrský Kurd, tvrdí turecký premiér. Český osel, píšící na korejském notebooku s hrnkem čínského čaje v tričku ušitém v Bangladéši, sedící na švédské posteli jen zírá.Kouření zabíjí víc než Obama, píše se na plakátu v Rusku. Tento kousek pro nás objevila statečná disentka Lenka Benešová (tímto ji zdravíme). – „Nejste křesťan, když chcete stavět ploty,“ vzkázal papež Trumpovi. Jelikož je Trump asi takový křesťan jako Zeman muslim, tak tentokrát není František moc velký chlapík. Snad příště. (JM)

 

  • Pátek: „Strana jsem já!“ přiznal Babiš barvu. Dokud se to drží ve straně, je to ok. Naštěstí mu jistý Ludvík XIV. vyfoukl podobný výrok, vztažený rovnou k celému státu. Kdo ví, kdy to uslyšíme i od Andreje. – Argentinci se vesele fotili se vzácným delfínem. Když měl každý alespoň jednu fotku, nechali zvíře na pláži uhynout. Tolik k lidskosti. – Rusové poprvé v historii seškrtali jinak nedotknutelný armádní rozpočet. Sebrali z něj 51 miliard, což tvoří asi 5 %. Bojeschopnost, stejně jako kupní síla rublu, nikdy ohrožena nebyla. Poslední věta není z mé hlavy, to říkal Putin. (ToP)

 

  • Víkend: Zemřel Umberto Eco. Hodně lidí si jeho dílo připomnělo tím, že si pustilo film na motivy jeho knihy. Svět je v prdeli. – Naštvaná matka Eva Hrindová míří do Senátu. Alespoň si to myslí, jelikož kandiduje v Olomouci. Prý pak nebude pro systém tak snadné ji umlčet. Systém představují asi ti dva pánové se svěrací kazajkou, kteří ji snad brzy navštíví. – David Cameron vyhlásil referendum o setrvání Británie v EU. Britové rozhodnou 23. června o tom, zda naše pomazánkové máslo padlo za vlast zbytečně. Čest jeho památce. – A opět okénko z nejlepší země světa. Severní Korea trumfla české „piko“. Vaří nejlepší matroš na světě (proč nás to nepřekvapuje). Máte-li tedy rádi tento druh zábavy, pak je pouze jediná země, kde uvidíte tříhlavého hada kopulujícího s jednorožcem. Mrk mrk. – Spánek delší než osm hodin zvyšuje riziko mrtvice. Skvělý článek k nedělnímu ránu, kdy si každý rád pospí. Fakt. (JM)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno