Houpací Osel: Pražákům je s Lítačkou hej, s pandou bude líp

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 6. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

Pondělí: Leonardo di Caprio to dostal. Syrské děti jsou u vytržení a svět už nebude jako dřív. – Zadržený Američan chtěl v KLDR ukrást plakát, tvrdí Pchjongjang. „Spáchal jsem zločin, když jsem vzal propagandistický poutač…“ Student ho údajně chtěl vyvést ze země. „Udělal jsem největší chybu svého života,“ dodal se slzami v očích. – Policisté dopadli recidivistu, který už dvacet let hrozí bombou. Za evakuaci nádraží v Brně mu hrozí čtvrté vězení. Slovy klasika: „Když jsem se v patnáci rozhodoval, co dál dělat, pekařina byla jasná volba.“ – Premiér Sobotka: „Je v zájmu Andreje Babiše, ale i našeho demokratického státu, aby se otázka střetu zájmů miliardářů, kteří vstupují do politiky, jasně vymezila zákonem.“ Ministr Babiš: „Začínám přemýšlet, jestli tahle koalice může dál fungovat… To jsou neuvěřitelné podrazy od našich koaličních partnerů.“ – Za chvíli budeš bez hlavy, řekl muž manželce a začal brousit nůž. „Je fajn, že dokážeme najít kypřící prášek v supermarketu, ale jde i o to, dokázat si najít čas sám pro sebe. Jsme chlapi, nevyměknem!“ (OK)

Úterý: Velké kino ve Zlíně, největší promítací sál v zemi, čeká rekonstrukce. Zajímavá epizodka se pojí k promítání komunistického filmu mířeného proti Baťovi. Tehdy se naštvaní diváci, pamatující skvělou éru prosperujícího města, naštvali a kino rozflákali. Vidíte, zase jste o něco chytřejší. – Pražáci už mají Lítačku, budou mít pandu, tak se nemusí o nic starat. O to větší pozdvižení způsobí takové jevy jako třícentimetrová vrstva sněhu nebo ibisové na útěku. Všechny exotické druhy holt chtějí do Německa. – Posledních pár let stojí revoluce za starou bačkoru. Arabské jaro se nepovedlo, Ukrajina je rozdělená. Navíc Kyjev vydal oběžník, ve kterém zakazuje úředníkům kritiku vlády, což nám tak trochu připomíná staré časy. Naštěstí se úředníci oběžníku vysmáli. Dali na něj hranaté razítko místo kulatého! Hahahahahaha. – V Polsku zmlátili chilského pianistu, spletli si ho s Arabem. Běžný omyl, pokud vás v prenatálním vývoji matka dopovala alkoholem nebo vyrůstáte ve východní Evropě. – Pes se během jízdy v autě otočil na svou paničku a narazil do stromu. Kdybychom to napsali popravdě, byla by to jen obyčejná černá kronika. Takhle máte o čem přemýšlet. (JM)

Středa: Džungle v Calais bude brzy historií. Francouzské úřady začaly s vyklízením. Samozřejmostí jsou ostří hoši s obušky a vodními děly. – Slévači odlili novou lišku Bystroušku. Má nahradit ukradenou z hukvaldské obory. Takže pro případné zloděje, za pár dní ji tam máte zpátky. – Separatisté z Prahy 11 vysvětlují, že nechtějí městskou část od hlavního města odtrhnout. Pouze z ní prý chtějí vytvořit obec. – OSN trestá Severní Koreu za jaderný test dalšími sankcemi. Kim sníží příděly. A jinak to bude mít na háku. – Muž hodil po přítelkyni nůž. Kupodivu ji zranil. Policistům pak vysvětloval, že to udělal při hře na cirkus. A pak, že kdo si hraje, nezlobí. – Poslanci přejmenovali 17. listopad. Prý ohrožení demokracie, tvrdí pravice. Podle Osla zní nový název líp. Jeho vyslovením ovšem strávíte půl dne. – Peroutkova vnučka zvítězila nad Milošem Zemanem. Po několika srdcervoucích vzlycích na twitteru se Ovčáček rozhodl, že to chce hnát výš. Zeman se stejně neomluví – to stát. (ToP)

Čtvrtek: Pokud odejdete z EU, pustíme k vám imigranty, zní z Paříže směrem k Londýnu. Tohle se dneska učí na fakultách mezinárodních vztahů? – Řidič sanitky zapomněl pacienta ve voze. Starý pán strávil noc v garáži. Ten řidič musel mít děsnou škytavku. – V Sýrii zkolabovala elektrická síť. Nikdo neví proč. Asad asi potřeboval aktualizovat svůj účet na Vkontakte. – Republikáni v USA konečně zjistili, že jsou docela v čudu, protože jim Donald krade voliče s větším entuziasmem než Norsko české děti. Spojili se proto s křížkem po funuse a začali na Donalda útočit. Výsledek? Stoupající preference. Donaldovy. – Největší známý brouk na světě, kterého přivezli olomoučtí vědci, po měsíci uhynul. Zapomněli ho venčit. (JM)

Pátek: Běženci se začnou vracet přes Turecko zpátky. Ankara konečně kývla na spolupráci. – A ještě jedna zpráva z Turecka. Největších tamních novin se zmocnil stát. Důvodem je podle Erdogana fakt, že noviny byly údajně napojeny na teroristy. Reálným důvodem však bude nejspíš to, že hlavu státu příliš kritizovaly, a tak bylo třeba je umravnit. Asi podobně, jako když u nás řádil Andrej. – Stovky Syřanů využily příměří a rozhodly se protestovat proti Asadovi. Ale jinak všichni Asada milují a opačná tvrzení jsou dílem americké CIA. – Kauza světelného znečištění z polských skleníků má řešení. Firma se po dlouhém období mlčení vytasila s prohlášením, že tedy ty skleníky zakryje. No to je dost. – ČSSD se podle Kalouska „podělala“. A skutečně to tak vypadá, neboť návrh na „omezení Babiše“ hlasováním neprošel. Andrej jde plnou parou k autokracii. (ToP)

Sobota: Andrej Babiš se nechal slyšet, že pokud by neustálé spory ve vládě přetrvaly, byl by pro předčasné volby. Je blbý, že Andrej stále nechápe, že ve sněmovně to není jako v jeho kanceláři. – Výskyt šikany roste. Podle psychoterapeuta Michala Koláře se s ní setkalo až 20 % školáků. A my se pak můžeme divit, proč chce každý šéfovat velké firmě a vracet to zaměstnancům. – Bohuslav Chalupa (ANO) míní, že bezpečnost státu se zhoršuje. Navrhuje proto, aby se místo projektu POKOS (Příprava Občanů K Obraně Státu) do škol vrátila ucelená branná výchova. Dokud nebude mít system achievementů a odemknutelné kosmetické úpravy zbraní, nemáme zájem. (MK)

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)