Houpací Osel: Kdo utíká z Evropy a proč Socha svobody balí kufry

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 13. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. A adventní postřeh z časopisu Sorry.  

  • Pondělí: Krajně pravicová Národní fronta vyhrála první kolo voleb v šesti z třinácti francouzských regionů. Předsedkyně vítězné Národní fronty Marine Le Penová na Twitteru napsala, že Francouzi jsou už unavení starým politickým světem a socialisté i Republikáni se hroutí. Očekáváme migraci z Evropy. – Americký prezident Barack Obama označil střelbu v kalifornském San Bernardinu, při které zemřelo 14 lidí, za teroristický čin: „zničíme IS a další organizace, které se pokusí nás zabíjet“. Upozornil také na nebezpečí šíření radikalismu po internetu, kvůli němuž by podle něj měl být omezen přístup lidí k příslušnému obsahu na sociálních sítích. Socha svobody to balí.Německý kanec Banán odešel z lesů, úspěšně se integroval do stáda krav. Obyvatelé Šlesvicka-Holštýnska už dva měsíce žijí jeho příběhem. Banán se stal plnohodnotným členem hovězího kolektivu. Psali na iDNESu, ani Osel nerozumí, ale krávy mají srdce na pravém místě. (OK)

 

  • Úterý: Úterý bylo plné Ransdorfova švýcarského tripu. Spekulovalo se, zda jede na tripu, nebo mu soudruh Marx našeptal, aby zaútočil proti kapitalistům v jejich srdci, židozednářské zemi, která kradla židům zlato a škudlila pro sebe. – Rusko věnovalo Francii ššštěně. Ššštěněněněně. Místo fenky, kterou utratila banda psychopatů během pařížských útoků. – Jedenáctiletá v síťovaných punčochách a krajkách je porno, potvrdil znalec. Naše redakce sestavila tým vlastních znalců, který již aktivně pracuje na potvrzení či vyvrácení této teorie. Zatím nás to baví, ale začali jsme pro jistotu u dvacetiletých bez punčoch. – Japonci založili jednotku proti teroru. Agenty vyšlou až do Afriky. Tam budou skutečně nenápadní, kluci jedni nezápadní (když se to rýmuje, není to rasismus, ale umění). – Donnie Trump si namočil příčesek do nějakého svinstva a dál pokračuje ve volební kampani. Nově přišel se zónami bez muslimů. I mentálně zaostalé tasemnici je jasné, že pouze plní vlhké sny jižanských gentlemanů. – Papež zahájil Rok milosrdenství. Ve zkratce: František bude dál šířit mír, ostatní budou potápět lodě s uprchlíky. (JM)

 

  • Středa: Teroristický pár z USA byl prý zradikalizován již před seznámením. Z nějakého důvodu to je zřejmě důležité vědět. – Na budovu hudebního časopisu Rock & All někdo nastříkal hákové kříže. Podle majitele časopisu to souvisí s protinacisticky laděnými články v posledních dvou číslech. Kdyby pachatelé neabsentovali na hodinách dějepisu, možná by zjistili, že fašismus se nerovná nacismus a že označovat každého bez hlavy a paty za fašistu asi není úplně košer. – Amíci schválili zpřísnění bezvízového styku s USA. Pozvolný přechod a příprava na vládu Donalda Trumpa. – A nakonec něco pozitivního – počet obětí malárie poklesl pod půl milionu za rok, což je podle WHO (Světové zdravotnické organizace) veliký úspěch. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Mladí Tunisané posilují Islámský stát, jsou zklamaní z revoluce. I tak se dá zahodit mládí. – KLDR zdokonaluje raketovou střelnici. Podle některých teorií vyvinuli kluci v nejvíc nejdemokratičtější zemi vodíkovou bombu. Nevím, ale podle mě by stačilo, aby se ostatní státníci začali s Kimem kamarádit. Ten chlapec trpí evidentně silnou frustrací. – Ve Varšavě stahují vlajky Unie. Podle odborníků se vydala země cestou Maďarska. Podle mého se spíše připravují na klasický scénář, zahrnující použití kavalerie proti tankům a následné rozdělení mezi Německo a někoho, kdo si nechá zbytky. – Jiří Kajínek se nevzdává naděje, že by došlo k obnovení jeho procesu. Při rychlosti, jakou kyne, ho z té cely za deset let (dá-li bůh) nikdo nedostane. – Vatikán již nechce obracet židy na víru. Do nebe přijdou stejně. A pak teprve dostanou židáci co proto za to, co udělali Ježíšovi. Fikané. (JM)

 

  • Pátek: Putin ukazuje ostré lokty. Tentokrát pohrozil likvidací jakéhokoliv cíle, který by ohrozil ruské síly. Výhrůžka byla zřejmě adresována turecké vládě. Mezi ní a Kremlem panuje napětí od té doby, co Turci sestřelili neukázněný ruský letoun. Putin, podobně jako Ovčáček hledající Peroutkův článek, teď nejí a nespí, aby našel další záminku, jak to Turecku a prohnilému Západu natřít. – Ve sněmovně se při pátku rozhořela bitva mezi koalicí a pravicovou opozicí. Zatímco první zmínění chtěli moc moc protlačit zákon o elektronické evidenci tržeb, druzí se to naopak snažili sabotovat. Předně je třeba vyzdvihnout výkon Mirka Kalouska, který vydržel mluvit v kuse bezmála tři hodiny. To je výkon, za který by se nemusel stydět ani samotný Cicero. – Polsko je krásným příkladem toho, jak může vypadat vláda jedné strany. Konzervativní kabinet tentokrát zrušil říjnovou volbu pěti soudců a nahradil je jinou, vhodnější pěticí. Proti tomu se pochopitelně postavil ústavní soud, který však je proti úřadu premiérky Beaty Szydlové krátký. Rozhodnutí prostě učinilo málo ústavních soudců (5/15) – není se o čem bavit. Těšíme se na podobné vítězství demokracie také u nás… Ortel na hrad! (ToP) 

 

  • Sobota: Prahou procházelo tisíc příznivců Miloše Zemana. Na demonstraci nechyběly protibruselské projevy, pořádkové služby a skandování „Čechy Čechům“. Brzy nám to půjde nejlíp na světě, je třeba to trénovat. – Novodobý Robin Hood Miloslav Ransdorf zůstává v řadách komunistické strany. Vedení odhlasovalo, že může setrvat, což se moc nelíbilo Vojtěchu Filipovi. Možná teď bude rudý více způsoby. – Ruská policie v Moskvě zatkla demonstranty, kteří protestovali proti porušování ústavy. Více než cokoli jiného nás zajímá, co nám na to řeknou hoši z Aeronetu nebo Sputniku. – Ve volbách v Saúdské Arábii do oblastní samosprávy poprvé volí a kandidují ženy. Ve stejné době se na Twitteru hádá saúdskoarabský princ, Donald Trump a Zdeněk Macura o právech žen v tamních končinách. – Klimatická konference v Paříži přinesla výsledky. Zástupci zemí radostně jásají nad shodnutím, že změny klimatu jsou tak silné, že je nelze zastavit, ale můžeme je zkusit zpomalit. To je přeci krásné! Nalijme si čistého vína, nejlépe z recyklovatelného plastu. (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)