Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz,

Houpací Osel: Co týden dal a vzal

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Opencard je minulostí, Praha bude mít novou kartu: Lítačku. Počkat, co? Kdo ten název vymyslel? To už i šalinkarta zní lépe, a to pochází z Brna. Z Brna! – Započal voodoo festival v africkém Beninu. Místní zde budou žádat duchy předků o zachování míru. Když už i afričtí šamani projevují větší mírotvorné snahy než některá hnutí v ČR, je čas se nad sebou zamyslet. – John Kerry na návštěvě Laosu prohlásil, že Amerika se zapojí do odklízení nevybuchlých bomb, které tam borci z US Air Force  naházeli během války ve Vietnamu. To už jim dochází ty nové, že musí sbírat zbytky? (MK)

 

  • Úterý: Na premiéra s kalašnikovem. I tak by mohla znít parafráze Zemanova výroku, který hýbal celé úterý sociálními sítěmi. Nějaká novinářská krysa špatně interpretovala prezidentova slova o demokratické a nedemokratické změně politiků a dala tak Zemanovi další munici do jeho studnice zapšklé zloby. – Ukradené děti z Norska se podle smlouvy, kterou si spatra vymyslel Zeman, mají vrátit do vlasti do 90 dnů, nebo Miloš vezme kalašnikov a pojede si pro ně do Norska sám. Jelikož se Norové osamělých střelců po určitých událostech bojí, počítáme, že naše děti jsou v bezpečí. Bůh ochraňuj Zemana!! – Francouzští taxikáři protestují v Paříži. Vypadají u toho jak uprchlíci, takže na internetech mají zase o zábavu postaráno. – Obliba Angely Merkelové v ČR prudce klesá. Nejoblíbenější je papež František. Na nejateističtější národ v Evropě dobré. (JM)

 

  • Středa: Pokud si myslíte, že zvolením černocha prezidentem skončilo v USA období divokého západu, tak nic nevíte a měli byste začít číst. V Oregonu se skupinka farmářů-vyvrhelů zabarikádovala a čelila hordám federálních agentů s kulomety a drsnými výrazy. Jednou o nich natočí film Clint Eastwood. – Virus zika zmenšující dětské mozky je v Evropě. Výzkumný tým Houpacího Osla odhalil, že na starém kontinentě je už nějakou dobu, důkazem je celá řada populárních youtuberů. – Majitel bytu v Olomouci šmíroval studenty-nájemníky pomocí malých kamer. Celý záznam pořadu najdete na tn.cz. – Hazsek Mihály, hejtman Jihomoravského kraje, chce na ochranu hranic nasadit dobrovolné hasiče. Je to zhruba stejně promyšlený nápad jako schůzka v Lánech. (JM)

 

  • Čtvrtek: Řecko nám opouští Schengen. Alespoň se to může zdát podle toho, co psal řecký tisk (ano, i skladník si může přečíst řecký tisk v originále). Nevíme, jaké důsledky by takový krok měl, ale víme, že až v Německu někomu pěkně rupne v bedně a chopí se moci, tak si to Řekové všechno pěkně vyžerou. – Příští rok půjde do kin film o českých legionářích. Má vzbudit hrdost. Vzhledem k proruským náladám a Zemanovi na Hradě bych to fakt moc rád viděl. – Soud v australském Melbourne ve čtvrtek projednával případ mladíka, který je obviněný z plánování teroristického útoku. Devatenáctiletý islamista při komunikaci na sociálních sítích mimo jiné zvažoval, že na klokana připevní plastickou trhavinu a poštve jej proti policistům. Klokany v ČR nechceme! (JM)

 

  • Pátek: Babiš zlevní pivo. Sice jen sudové a navíc desítku, ale jako předvoj k rozdávání uzenin dobré. – Islámský stát má vlastní chatovací aplikaci. Svolává se s ní k útoku. „Aláhu akbar“ „Lol“ – Stalin měl tajnou laboratoř na hovínka. Jeho experti v ní zkoumali vlastnosti tvůrců těchto exkrementů. Jednou z obětí Josifa de Sade byl i Mao Ce-tung. Jeho bobky prý voněly po lékořici a pomáhaly léčit rakovinu. – Donald Trump bojkotoval televizní debatu. Proč? Protože může. (JM)

 

  • Víkend: Miloš Zeman prohlásil, že premiér Sobotka škodí sociální demokracii. Bohouš to nekomentoval. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. – Delegace zastupující syrskou opozici míří do Ženevy na mírová jednání. A ví o tom Asad? – Americká diplomacie nezveřejní část emailové korespondence, protože obsahuje tajné informace. Zavolejte někdo těm, co nabourali Sobotkův mail, že pro ně máme práci! – Mezinárodní federace novinářů zveřejnila zajímavou statistiku. Za posledních pětadvacet let zemřelo přes dva tisíce novinářů, spousta vrahů je přitom stále na svobodě. Budeme další? O tom rozhodnete právě vy, naši čtenáři prostřednictvím hlasování přes SMS nebo emaily nájemným zabijákům. Prosíme, myslete na naše nenarozené oslíky! (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno