Fico: „Už víme, kdo tlačil dopředu Petra Pavla.“

Napsal/a Vojtěch Berger 3. února 2023

Několik dnů po volbách „pogratuloval“ nově zvolenému českému prezidentovi Petru Pavlovi i bývalý dlouholetý slovenský premiér Robert Fico. Bylo to na konci zhruba půlhodinové tiskové konference Ficovy strany Smer: „Pan generál ukázal za dva dny přesně co je, kdo je. Hned věděl, komu má telefonovat a že Ukrajina patří do NATO. Dnes už nikdo nemůže pochybovat, kdo za ním je, kdo ho tlačil dopředu, jak ho vymysleli,“ řekl Fico a přirovnal Pavla ke slovenské prezidentce Čaputové, která s Pavlem slavila volební vítězství přímo v pražském štábu.

Právě proti Čaputové a jejím jasně prozápadním postojům Fico dlouhodobě vystupuje a označuje ji mimo jiné za „Sorosovo dítě“. Ficův Smer se v průzkumech preferencí dlouhodobě drží na druhém místě a Slovensko čekají v září předčasné volby.

Do Česka dorazila v minulých dnech ještě jedna kuriózní slovenská gratulace. Andreji Babišovi ke druhému místu v prezidentských volbách blahopřál poslanec současné vládní koalice György Gyimesi: „Andreji, držíme palce v parlamentních volbách! Ty prezidentské jste zvládl se ctí. Je na čem stavět.“

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org