Dokonalá persifláž karlovarské hejtmanky, jak Junior vytrollil studentky a notičky pro digitální Martu

Napsal/a Robert Malecký 24. března 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. V Česku už je konečně líp. Průzkum CVVM ukázal, že nejpozitivněji vidí ekonomickou situaci voliči ANO. Právě toto bude samozřejmě největší překážka pro budoucí nápravu poměrů. Podvedení lidé se budou tolik stydět za volbu, kterou rozvrat společnosti umožnili, že jim nepřístupný komplex viny znemožní postavit se k tomu čelem. Dál si budou lhát, což v praxi znamená dál volit ANO. 

V případě neodvratného hlubšího průšvihu, který očekáváme cca do dvou let, tedy až dojdou peníze nebo vypukne ekonomická krize, pak budou volit ještě hůř. Situace není nepodobná polistopadovému nevyrovnání se s kolaborací s komunistickým režimem, čili jsme kde? Ano, přesně tam. Pojeďme raději s prezidentem do krajů.

  • Prezidenta Miloše Zemana už někde nechtějí, tak jezdí tam, kde ho chtějí. V tom je hluboký smysl. Někde ho přitom chtějí ještě víc než jinde, a v Karlovarském kraji ho chtějí úplně nejvíc ze všech.

„Vaše bonmoty, postřehy, a především váš přehled je fascinující a nezapomenutelný. Skláním se před vaší moudrostí a věřím, že opět za čas budu moci říci: ‚Vítejte u nás, pane prezidente‘.“
(hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová se loučí s prezidentem, Aktuálně.cz, 21. března)

I my se skláníme před dokonalou persifláží, kterou paní hejtmanka jako velká, leč bohužel nedoceněná umělkyně vnáší do veřejného prostoru. Chce to i kus odvahy, takto otevřeně zesměšňovat pochlebování a měšťáckost, navíc přímo tváří v tvář prezidentovi. To dokáže málokdo.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Václav Klaus junior se po vyloučení z ODS rozhodl rozložit i světové hnutí Fridays for Future, a to zdola. V tom se inspiroval u svého otce, který proslul podobnou metodou rozkládání komunistické diktatury víkendovým chalupařením. Junior k infiltraci využil shromáždění studentek v srbském Novém Sadu, mezi které se rafinovaně vetřel, aby je řádně vytrollil.

Facebook VK ml., 23. března

Zde návod, jak být za extrémně vtipného člověka: využijte přátelského naladění mladých lidí a pořiďte si s nimi selfie. Vzápětí se jim vysmějte a udělejte z nich debily, pokud možno tak, aby ničemu nerozuměli a nemohli se bránit. Profit: jste spolehlivě za nejvtipnějšího člověka z celé vaší mateřské školy.

  • Deník N zjistil, že plánovaný projev ministryně průmyslu Marty Novákové na digitálním summitu v Bělehradě půjde nejprve k připomínkování do Kellnerovy skupiny PPF. Vznikla kolem toho samozřejmě menší mediální strkanice.

„Na jedné straně je to nestrannost a objektivita, na druhé straně snaha maximálně vyjít vstříc potřebám českých firem na zahraničních trzích a potřebě podpory exportu českých firem.“
(reakce náměstka Vladimíra Bärtla, web ministerstva průmyslu a obchodu, 22. března)

Bärtl dodal, že jde o důkaz dlouhodobé dobré práce všech, kteří podporují české exportéry a hájí zájmy českých firem v nelehkém globálním světě. No však. Po zkušenostech s nedávnými výroky Marty Novákové je navíc dobře, když na její veřejná vystoupení někdo jak se říká hodí oko. A proč ne právě PPF, když už její zájmy paní ministryně tak pěkně hájila ve věci operátorů.

  • Homeopatie nemá poslední dobou zrovna nejlepší pověst, a je to přitom škoda. Některé její poučky, třeba ono známé „čím ses zkazil, tím se naprav“, by zasloužily širší aplikaci, včetně politických poměrů. Následky prokurátorského puče z roku 2013 by tak vzhledem k aktuální protikorupční kondici protikorupčního hnutí ANO mohly být snadno odstraněny novým zásahem na Úřadu vlády, tím spíš, že má Andrej Babiš jak známo pro homeopatika slabost. A co na to Ivo Ištvan?

„My nevnímáme nic, my přece konáme.“
(vrchní státní zástupce v rozhovoru pro iRozhlas.cz, 12. března)

Pro úplnost je třeba napsat, že Ivo Ištvan reagoval na následující otázku: „Když vezmete kauzu Jany Nečasové jako celek, je aktuální stav pro vás úspěch? Jak to vnímáte?“ I tak – jste z toho moudří? My moc ne.

Tak klidné spaní – pardon – klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)