Náměstek Daňhel ministr Blažek. Foto: Jiří Koťátko/ CNC/ Profimedia,

Dokažte původ majetku, chce španělská policie po náměstku ministra spravedlnosti Daňhelovi

Napsal/a Robert Břešťan 4. července 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

Náměstek ministra spravedlnosti Radomír Daňhel je soudě podle nashromážděného majetku kromobyčejně úspěšný muž. Jak upozornil web Kverulant.org, na to, že byl Daňhel prakticky celý svůj profesní život zaměstnancem státu, si přišel na opravdu velké peníze: Daňhel měl nebo má podíly v desítkách firem a vlastní 37 nemovitostí. Jedním z nich je i hotelový rezort na španělských Kanárských ostrovech. Jak naznačuje Kverulant.org, zdrojem bohatství by mohlo být Daňhelovo dřívější působení ve zbrojním státním podniku Letecké opravny Malešice… a „všimné“ od preferovaných dodavatelů. O svá podezření se Kverulant.org podělil se španělskou zpravodajskou jednotkou bojující proti praní špinavých peněz. Ta ho informovala, že věc předala španělské policii. Podle španělských zákonů by měl tamním orgánům prokázat, že si na hotelový rezort našetřil legálně. Na vysvětlení pana Daňhela je nyní jistě zvědava nejen španělská policie.

Náhledové foto: Jiří Koťátko/ CNC/ Profimedia


POZN. red.: Na text reagovalo ministerstvo spravedlnosti s tím, že „hotelový komplex na Kanárských ostrovech Radomír Daňhel nevlastní“ a že publikovaná sdělení mají být „nepravdivá, zavádějící a v konečném důsledku nelogická“. Z reakce, jejíž celé znění je ZDE, nicméně plyne i to, že informace spolku Kverulant španělská Výkonná služba Komise pro prevenci praní špinavých peněz a peněžních trestných činů (SEBLAC) skutečně předala španělské policii. 

Kverulant.org: Španělská policie se začala zabývat náměstkem ministra spravedlnosti Radomírem Daňhelem(...) v roce 2022 třiapadesátiletý Radomír Daňhel byl za celý svůj profesní život od státních cecíků odstaven relativně krátce, a to od roku 1997 do roku 2012. Navíc v této době byl soudem ustanoveným likvidátorem firem, tedy svým způsobem stále státním zaměstnancem. Služba ve státní správě není špatně honorovaná, ale na to, aby poctivý státní úředník nashromáždil opravdu velký majetek, to není. To však není Daňhelův případ. Ten má podíly v desítkách firem a vlastní desítky nemovitostí včetně hotelového rezortu na Kanárských ostrovech. Ten, který mu patří, se jmenuje Ohasis Boutique Suites a nachází se na adrese Av. San Francisco, 15, 38650 Los Cristianos, Santa Cruz de Tenerife, Španělsko. Rezort nedávno prošel nákladnou rekonstrukcí. Kverulant počátkem roku 2022 požádal Ministerstvo spravedlnosti o nahlédnutí do všech majetkových přiznání Radomíra Daňhela. Ministerstvo mu vyhovělo jen v jednom případě. Poskytlo mu Daňhelovo vstupní majetkové přiznání ze dne 24. 2. 2022. Tam se lze dočíst, že Blažkův náměstek má celkem 37 nemovitostí. Kde tyto nemovitosti jsou ani to jak jsou velké, se z Daňhelova přiznání vyčíst nedá.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)